کاشی شیشه ای در مقابل سنگ طبیعی

مطلبی درباره فواید و معایب از این دو مورد از کاشی های محبوب پشت کابینتی آشپزخانه
یکی از بحث های مهم مربوط به آشپزخانه ها مربوط به کاشی های پشت کابینتی است. افراد وقتی کابینت ها، رویه های کابینت، رنگ های نقاشی و جنس کف را بررسی می کنند، باید مراقب عواملی مثل هزینه، نگهداری و ارزش فروش دوباره آن در هنگام خرید طرحی جدید باشند.
کاشی های شیشه ای و سنگ های طبیعی مثل تراورتن، مرمر، سنگ صابون، گرانیت و کوارتز دو گزینه ای هستند که بیشترین توجه به آن ها معطوف است، پس ما تصمیم گرفتیم تا فواید و معایب آن ها را بیان کنیم.
پس این مسابقه شانه به شانه را دنبال کنید تا برنده را برای فضای آشپزخانه تان انتخاب کنید.

 

نکات مثبت کاشی های شیشه ای

۱ . آن ها ظاهری فوق العاده ارائه می کنند. کاشی هایی شیشه ای قطعا می دانند چطور بدرخشند. آن ها صیقلی تر از سنگ های طبیعی هستند که بدون شک دلیل اینکه چرا اغلب لوکس تر به نظر می رسند را بیان می کند.
ترکیبات و اشکال خاص رنگی می توانند حالتی هنری را ایجاد کنند، در حالیکه کارهای رنگین کمانی و درخشان می توانند به برجستگی رنگ های اصلی، حس رنگ های خنثی را ایجاد کنند.

 


۲ .  در حال حاضر کالایی پرطرفدار است. کاشی های شیشه ای پرطرفدار هستند. چه به خاطر ظاهر شیکی باشد که دارند یا به خاطر اینکه جایگزین تازه ای برای انتخاب های قدیمی مثل سنگ های طبیعی و سرامیک ها هستند، جای بحث دارد ولی هیچ انکاری در قدرت فروش آن ها وجود ندارد.
اگر می خواهید آشپزخانه تان را برای حراج خالی کنید این می تواند خبر خوبی برای شما باشد.  اگر برنامه تان این است که خانه تان را با آینده نزدیک تطابق دهید، کاشی پشت کابینتی شیشه ای قطعا می تواند شما را به هدفتان برساند.

 


۳ . تمیز کردن آن ها نسبتا ساده است. اگر دوغاب بین آن ها را کنار بگذاریم، سطح صاف کاشی شیشه ای یعنی اینکه تمیز کردن آن راحت است. پاک کردن آن با پارچه کار ساده ای است و شما مجبور نیستید آنطور که در انتخاب محصولات شوینده برای سنگ های طبیعی حساس بودید برای شیشه حساس باشید.
اما با سبک های پیچیده تری که برآمدگی ها و شکاف های اضافی دارند یا ترکیبی از موادی مثل سنگ و فلز را در خود دارند، به نگهداری بیشتری نیاز است.

 

کاشی شیشه اینکات منفی کاشی های شیشه ای

۱ .  ممکن است گران باشند. ممکن است برای خرید کاشی های شیشه ای مجبور باشید سرمایه زیادی به کار بگیرید. به طور کلی، هزینه آن ها از سنگ های طبیعی بیشتر است. کاشی های شیشه ای با کیفیت به ندرت قیمتی کمتر از ۱۰ دلار به ازای هر فوت مربع دارند.
اکثرا قیمتی بین ۲۰ تا ۳۰ دلار به ازای هر فوت مربع دارند و گزینه های با کیفیت بالای آن ها تا ۵۰ دلار به ازای هر فوت مربع هم می رسد. آن ها سرمایه گذاری های کوچکی نیستند، حتی برای آشپزخانه هایی که سطح کمتری برای پوشش دارند.

 


۲ . ممکن است خیلی زود سبک شان منسوخ شود. ارزش فروش مجدد بلند مدت برای کاشی های شیشه ای جای سوال دارد. رنگ ها و الگوهایی که در حال حاضر محبوب هستند ممکن است ۵ یا ۱۰ سال بعد نباشند، گذشته از آنکه برای خود کاشی هایی شیشه ای هم ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد.
برنامه های بلند مدت خود را در نظر بگیرید. اگر در حال حاضر در خانه همیشگی تان زندگی نمی کنید، می توانید با سنگ های طبیعی، انتخاب مطمئنی داشته باشید.

 


۳ . آن ها به ندرت منحصر به فرد هستند. برخی افراد کاشی هایی شیشه ای را بدون هیچ مشخصه خاصی می دانند. بله بعضی از طرح ها واقعا بی نظیر هستند مخصوصا آن هایی که با دست یا با تکنیک های آوانگارد ساخته و تولید شده اند.
اما بیشتر کارها، خاص نیستند که عامل تازگی را ندارند. آن ها مثل سنگ های طبیعی نیستند که ذاتا محصولی منحصر به فرد می باشند.
نکته مثبت آن است که، با سبک های زیاد کاشی هایی شیشه ای موجود، شما می توانید سبکی را انتخاب کنید که در هیچ خانه ای نیست.

 

نکات مثبت سنگ های طبیعی

۱ . جذابیتی جهانی دارند. اگر می خواهید تغییر وضعیت دهید و در ذهنتان به فروش مجدد در آینده فکر می کنید، کاشی پشت کابینتی سنگ طبیعی را باید در صدر لیست خود قرار دهید.
نه تنها تراورتن و مرمر فقط دو تا از سنگ های طبیعی ابدی هستند بلکه به خوبی مورد علاقه افراد هستند که به آن ها قدرت زیادی برای ماندن می دهد. چه بخواهید در ۵، ۱۰ یا ۱۵ سال بعد آن ها را بفروشید، خریداران زیادی را خواهند داشت.

 


۲ . هیچ دو کاشی سنگ یکسان نیست. زیبایی سنگ طبیعی آن است که هیچگاه ظاهر آن دقیقا مشابه ظاهر سنگ همسایه تان نیست. تفاوت خاصیت ذاتی سنگ است حتی در دو تکه با رنگ مشابه. تمام رگه ها و مارپیچ های آن ها منحصر به آشپزخانه شما است.
اگر به دنبال چیزی می گردید که فقط برای شما باشد، سنگ طبیعی را انتخاب کنید.

 


۳ . هزینه خیلی زیادی ندارد. سنگ طبیعی کم هزینه است. برای مثال تراورتن اشکال مختلفی دارد (کاشی مترویی، ۴ در ۴، موزائیک)، که همه آن ها نسبتا مقرون به صرفه هستند.
بیشتر سبک های آن بین ۴ تا ۸ دلار به ازای هر فوت مربع هزینه دارند (بدون در نظر گرفتن هزینه نصب). این یعنی معامله ای ارزان در دنیای کاشی های پشت کابینتی.

 

نکات منفی سنگ طبیعی

۱ . تمیز کردن آن سخت است. لازم به ذکر نیست که تمیز کردن سنگ لزوما سخت است. سنگ به کمی نیروی بیشتری نسبت به کاشی های شیشه برای پاک کردن نیاز دارد. شکاف ها و شیارها پاک کردن آن با پارچه را چالش برانگیز می کند مخصوصا چون گرد و خاک می تواند بین آن ها قرار گیرد.
همچنین باید در انتخاب محصولی که با آن تمیز کردن را انجام می دهید حساس باشید. ممکن است سنگ طبیعی در مواجه با مواد شیمیایی خاص رنگش را از دست دهد.
آب گرم یا تمیزکننده مخصوص سنگ معمولا راهکار مناسبی است ولی همیشه راهنمایی های تولیدکننده را قبل از تهیه تمیزکننده بررسی کنید.

 


۲ . با آب یا لک جور نیستند. سنگ ها به طور طبیعی متخلخل هستند. تمایل دارند لک ها و آب را جذب کنند، که هر دو تای آن ها در آشپزخانه فراوان است.
آب بندی کردن سنگ در هر چند سالی اهمیت دارد تا از آن در برابر روغنی و چرب شدن محافظت کنید. که خوب با این وجود، پاک کردن بعضی لک ها سخت است. برخی افراد زمان و حوصله این کارهای نگهداری اضافی را ندارند.
علاقه مندان به آشپزی دوست دارند کاشی داشته باشند که مقاومت بیشتری در برابر لکه دارد.

۳ . می تواند تغییرات خیلی زیادی داشته باشد. سنگ طبیعی غیرقابل پیش بینی است. ممکن است پس از نصب آن با آن نمونه ای که در خرده فروش دیدید، کمی تفاوت داشته باشد.
تغییرات معمولا مشکلی ایجاد نمی کنند و بیشتر افراد سنگ طبیعی را برای ظاهر متنوع انتخاب می کنند. ولی بعضی اوقات متوجه رنگ ها و الگوهایی می شوید که واقعا به آن ها علاقه مند نیستند و یا باید با آن کنار بیاید یا شروع به کندن آن ها بکنید.
مطالب مرتبط