۵ نکته طلایی برای زیبایی هرچه بیشتر اتاق ها

متاسفانه باید برایتان بگوییم که معمارها و دکوراسیون کارها از هیچ قانون و قاعده ای استفاده نمیکنند و اساسا خوش سلیقه و خلاق به دنیا آمده اند و معمولا حاصل کارشان تنها متکی به حس درونی ، خلاقیت و تصویر سازی شان است .
گرچه قطعا اصول اولیه ای برای اطمینان از مطلوب بودن کار نهایی وجود دارد  که در این مقاله به آنها میپردازیم . این اصول آزموده شده و مطمئن هستند و تضمین میکنند که در نهایت کار شما زیبا و از نظر علم دکوراسیون داخلی درست از آب درآید.
یکی از مزیت های این قوانین سادده این است که نیاز به مهارت و تجربه ندارند و به راحتی بعد از خواندن مقاله میتوانید آن ها را در خانه عملی کنید .

۵ نکته اساسی دکوراسیون منزل :

رنگ دیوار ها را آخر از هه انتخاب کنید 

بسیاری از مردم قبل از اینکه به خانه ای نقل مکان کنند از همه و خصوصا از یک متخصص دکوراسیون درباره رنگ دیوار ها مشورت میگیرند . البته این کار منطقی به نظر می آید اما ما پیشنهاد دیگری داریم .
باید یاد آوری کنیم که هزاران رنگ و برای این رنگ ها ده ها تن و سایه مختلف در بازار وجود دارد و هر کدام از این رنگ ها در مکان های مختلف جلوه متفاوتی دارند بدین معنا که بسته به ابعاد ، پنجره ها و میزان نوری که به خانه وارد میشود یک رنگ متفاوت دیده میشود و رنگی در در یک خانه میپسندید ممکن است در خانه جدیدتان مطلوب نباشد .
پس اگر میخواهید بهترین رنگ را هماهنگ با وسایل ، فرش ها و تزئینات تان انتخاب کنید ابتدا باید وسایل را به خانه جدید ببرید و بعد در مورد رنگ دیوار ها تصمیم بگیرید .

5 نکته طلایی برای زیبایی هرچه بیشتر اتاق هاکمی در بین مبلمان تان فاصله ایجاد کنید 

هیچ وقت یک اتاق را بیش از حد شلوغ نکنید . یک اتاق نشیمن ایده آل و زیبا جایی است که بتوانید به راحتی در آن حرکت کنید . خصوصا اگر میخواهید خانه تان با بودجه ای محدود بازسازی کنید این خبر خوشی است چون دیگر نیازی نیست تمام فضای اتاق را با مبلمان پر کنید بودجه تان را برای تعداد کمتری وسیله اما با کیفیت بیشتر مصرف کنید . با این روش اتاق نشیمن تان به مراتب زیبا تر دیده خواهد شد . برای مثال در عکس بالایی صندلی های با پشتی بلند کاملا جلب توجه میکنند چون برای دیده شدن نیازی به رقابت با دیگر وسایل ندارند .

5 نکته طلایی برای زیبایی هرچه بیشتر اتاق هاتابلو ها و آثار هنری را در ارتفاع درست نصب کنید 

موزه ها و گالری ها برای نمایش آثارشان از قائده ای پپروی میکنند که بهتر است شما هم آن را رعایت کنید . متوسط خط دید انسان ۱۴۴ سانتی متر است و به همین دلیل باید مرکز تابلو از زمین حدود ۱۴۴ تا ۱۵۲ سانتی متر فاصله داشته باشد .
در اتاقی همانند عکس بالا که سقف خانه بلند است ، شاید حس کنید که باید تابلو در ارتفاع بالاتری نصب شود اما به یاد داشته باشید باید با مقیاس انسان متناسب باشد نه با مقیاس ساختمان .
اگر از ارتفاع یک تابلو و یا یک آینه ونیزی مطمئن نیستید ، کافی است یک عکس از اتاق بگیرید و آنگاه با کمک فتوشاپ میتوانید بفهمید که مقیاس اثر هنری تان چقدر باید باشد و حتی ممکن است تصمیم بگیرید جای تابلو از یک گلدان بلند و بزرگ استفاده کنید .

نحوه قرار گیری مبلمان بر روی فرش ها 

به طور کلی سه روش برای قرار دادن وسایل و مبلمان تان بر روی فرش ها وجود دارد .
همه روی فرش : اگر فرش تان به قدری بزرگ است که میتواند همه پایه های مبلمان را در حاشیه خود جای دهد از این روش استفاده کنید. این روش فضا را لوکس و مجلل میکند . در این روش هرچه فرش بزرگتر همان قدر بهتر . اما یادتان باشد هر چهار طرف فرش باید حداقل ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر از دیوار ها فاصله داشته باشند .
5 نکته طلایی برای زیبایی هرچه بیشتر اتاق ها همه بیرون فرش : اگر اتاق تان کوچک است این روش بهترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین روش برای شما است . اگرچه فرش نباید خیلی هم کوچک باشد چون در این صورت ناچیز و به اهمیت دیده میشود . برای بهترین نتیجه باید لبه های فرش با پایه های جلویی مبلمان مماس شود . فرش های طرح دار و فرش های با بافت متفاوت برای این کار ایذه آل هستند .
پایه های جلویی روی فرش : فقط پایه های جلویی مبلمان را بر روی فرش قرار دهید و با این روش دربین مبلمان و وسایل تان هماهنگی ایجاد کنید . این روش به فضا نظم میدهد و اتاق را باز تر و دلباز تر نشان میدهد .
5 نکته طلایی برای زیبایی هرچه بیشتر اتاق ها

یک نقطه کانونی در خانه بوجود آورید

در فیلم ها نقش اصلی و نقش مکمل داریم همین روند در دکوراسیون هم صادق است . وسیله از اتاق را در نظر بگیرید و آن را به کانون توجهات تبدیل کنید . اجازه دهید بقه وسایل نقش مکمل را بازی کنند. اجازه ندهید همه وسایل خاص و مورد توجه باشند این کار تنها به موجب کلافگی میشود.
نقطه کانونی شما ممکن است یک هود خاص و چشمگیر در آشپزخانه یا یک شومینه  یا یک اثر هنری در اتاق نشیمن و یا حتی تختتان در اتاق خواب باشد .
در عکس بالایی شمینه و لوستر مدرن و زیبا تمام توجهات را به مرکز اتاق جلب میکنند و در واقع همراه هم نقطه کانونی اتاق هستند.
مطالب مرتبط