راهنمای انتخاب چراغ های سقفی و آویز

چراغ های آویزان و سقفی به علت تنوع بالا در مدل ، امکان تنظیم ارتفاع و همچنین قیمت مناسب برای هر طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب است از این چراغ ها معمولا به عنوان لایه های روشنایی بالای میز ها و مکان های مهم خانه استفاده میشود.
بعلاوه به دلیل تنوع بالا در مدل و طراحی های فوق العاده بازار ، این چراغ ها به عنوان یکی از مهم ترین المان های تزئینی هر خانه ای محسوب میشوند .
اما مانند هر المان دکوری دیگری ، چراغ های آویزان هم قوانین خود را دارند و باید در انتخاب ها آنها دقت کنید. در ادامه شما را در انتخاب یک چراغ سقفی مناسب منزلتان راهنمایی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

چطور انتخاب کنیم ؟

مهم ترین چیزی که در هنگام انتخاب طراحی داخلی چراغ های خانه باید در نظر بگیرید اندازه و مساحت اتاق است . همچنین نوع روشنایی مورد نیاز اتاق هم بسیار مهم است اینکه آیا نیاز به یک روشنایی محدود و نقطه ای یا یک روشنایی وسیع و پخش دارد.
یادتان باشد چراغ های شیشه ای نور را در کل فضا پخش میکنند و روشنایی وسیعی دارند در حالی که چراغ های فلزی یا هر جنس مات دیگری ، یک روشنایی نقطه ای ارائه میدهند که تنها محدود به زیر آنها است . هیچ کدام از این انواع روشنایی بر دیگری برتری ندارد و بستگی به نیاز خانه و سلیقه و میزان روشنایی محیط اطراف باید انتخاب شوند.
نکته مهمی که در انتخاب چراغ های آویزان باید در نظر بگیرید آن است که مدل و رنگ آن را باید طوری انتخاب کنید که نه خیلی به چشم بیاید و نه بی اهمیت دیده شود به عبارتی دیگر بهتر است ستاره اتاق چیز دیگری باشد اما چراغ هم باید به اندازه دیگر وسایل زیبا و شکیل باشد.

 

طراحی و دکوراسیون

کجا نصب کنیم ؟

اگر چه بیشتر آنها را در بالای میز های آشپزخانه و میز ناهار خوری دیده ایم ، اما چراغ های آویزان برای هر اتاقی مناسب و قابل استفاده اند.  از چراغ های آویزان میتوانید در بجای چراغ مطالعه در اتاق خواب ، در قسمت رخکن حمام و بر روی پیشخوان آشپزخانه استفاده کنید .
هنگام نصب چند چراغ آویزان در کنار هم ، در بیشتر مواقع برای جلوه بیشتر و رعایت تقارن از تعداد فرد استفاده میشود اما یادتان باشد این یک قانون نیست و بهتر است نسبت به فضای تان از چراغ ها استفاده کنید برای مثال اگر بر روی میزتان به اندازه دوچراغ جا هست بهتر است از همان دو چراغ استفاده کنید.
مطالب مرتبط