انتخاب پوشش کف مناسب برای هر اتاق

کف هر خانه معمولا بیش از هر قسمت خانه مورد استفاده قرار میگیرد ولی به همین میزان در دکوراسیون داخلی هم مورد کم توجهی قرار میگیرد . جای پنجه های حیوان خانگی در سراسر هال ، جای پایه های صندلی وسط ناهار خوری و خیلی موارد دیگر به طور روزانه به کف اتاق صدمه میزنند .
اگر میخواهید پوشش کف خاه را تعویض کنید بهتر است ابتدا درباره میزان و نحوه استفاده از آن اتاق فکر کنید . یادتان باشد پوشش کف اتاق نباید با هال و اتاق پذیرایی یکسان باشد جون استفاده آنها یکسان نیست .
در ادامه به بررسی میزان و نحوه استفاده از هر اتاق خانه میپردازیم و اینکه ترجیحا باید از چه پوشش کف استفاده کنید .

۱- اگر از آن خانواده هایی هستید که با کفش وارد خانه میشوید و یا حیاط دارید و ممکن است با لباس هایتان گل و گرد و خاک وارد خانه کنید از پوششی استفاده کنید که گرد و خاک را به خود جذب کرده و براحتی تمیز میشود .
اگر شما هم جزو این دسته خانواده ها هستید بهتر است در سراسر خانه از کاشی های سرامیکی یا چینی استفاده کنید .امروزه کاشی ها دارای رنگ ها و طرح های مختلف هستند و کف خانه را بسیار زیبا و شکیل میکنند علاوه بر آن براحتی و بدون هیچ محدودیتی میتوانید آن را جارو بکشید با مواد ضد عفونی بشویید یا طی بکشید این پوشش کف لک نمیگیرد ، پرز نمیدهد ، جابجا نمیشود و… پس نگهداری از آن بسیار راحت است بعلاوه قیمت آن هم نسبتا پایین و مقرون بصرفه است .
اگر به دکوراسیون داخلی خانه تان اهمیت میدهید ، میتوانید از یک قطعه سیزال تیره رنگ و یا یک فرش سبز رنگ در قسمت نشیمن و پذیرایی استفاده کنید این رنگ ها کمترین چرک را نشان میدهند و پاهایتان را گرم میکنند .
تنها نکته سرامیک ها و کاشی ها این است که دوغاب بین آنها به مرور سیاه میشود اما خوشبختانه امروزه دوغاب سیاه و رنگی بسیار متداول و معمول شده اند!

۲- اگر کودکان تان بسیار شلوغ و خراب کار اند باید برای اتاق شان کف پوشی نرم انتخاب کنید تا براحتی روی آن بپرند ، غل بخورند و اگر به زمین افتادند سالم بمانند .

پیشنهاد ما برای اتاق بچه ها یک فرش بزرگ که همه اتاق را بپوشاند با پرز های کوتاه است که رنگ آن روشن نباشد . دنبال چیزی بگردید که به راحتی تمیز شود امروزه فرش هایی آمده اند که نخ های آنها از جنس نانو بوده و لک نمیگیرند .
گزینه ی دیگر برای اتاق بچه ها فرش های ماژولار هستند این فرش ها از قطعات کوچکی ساخته شدده اند شما میتوانید بنا به سلیقه خود آنها را بچینید خوبی این مدل فرش ها علاوه بر تنوع طرح و کمک به دکوراسیون منزل دراین است که در صورت لک شدن یک تکه میتوانید آنها جدا کرده و بشورید و یا حتی تعویض کنید .

۳- اگر میخواهید فضای اتاق خواب تان گرم و صمیمی باشد بهتر است از یک فرش بزرگ بسیار نرم و گرم استفاده کنید این فرش اولین جایی خواهد بود که هنگام صبح با آن تماس دارید .
از فرش های با الیاف طبیعی و پرز های بلند انتخاب کنید . اگر در حال حاضر کف اتاق با پارکت پوشیده است میتوانید از فرش کوچکتری بر روی آن استفاده کنید .

۴- اگر دارای خانه بزرگی هستید که اتاق کار دارد بهتر از موکت و یا فرش های با پرز کوتاه در این اتاق استفاده کنید اگر میخواهید اتاق کارتان کمی جدی تر بنظر بیاید از رنگ های تیره انتخاب کنید.

این پوشش علاوه بر اینکه اشغال به خود جمع نمیکند برای یک محیط کاری مناسب تر از یک فرش معمولی است .

۵- اگر زیاد مهمانی میگیرید و معمولا از اتاق پذیرای تان برای این منظور استفاده میکنید بهترین انتخاب تان پارکت های چوبی است میتوانید کمی خلاقیت بخرج دهید و پارکت ها را به شکل تیغ ماهی بچینید .

یک جاروبرقی سریع و طی کشیدن هفتگی پارکت ها را کاملا تمیز نگه خواهد داشت . اگر نگران کهنه شدن پارکت ها هستید باید به شما یاد آوری کنیم که چوب مانند شراب است و به مرور زمان زیبا تر و مرغوب تر میشود.
در کل اگر میخواهید در یک اتاق پر رفت و آمد از زیبا ترین و بهترین گزینه دکوراسیون داخلی استفاده کنید بهترین انتخاب تان پارکت ها هستند.

 


۶- اگر حیوان خانگی دارید دو انتخاب دارید کفپوش های بامبو و کفپوش سرامیکی . در اتاق هایی مانند اتاق نشیمن برای کمک به دکوراسیون منزل میتوانید قسمت وسطی را با یک فرش کوچک بپوشانید .
مانند اتاق کودکان ، اگر حیوان خانگی دارید بهتر است از فرش های نانو استفاده کنید که لک نمیگیرند وبراحتی تمیز میشوند . بهتر است فرش تنها به اندازه ای باشد که جلوی مبل ها را بگیرد زیرا تمیز کردن فرش ها از موی حیوانات چندین برابر سخت تر از تمیز کردن آنها از روی سرامیک ها است .
بهتر از فرش های پرز کوتاه استفاده کنید تا فرش های گره ای تا ناخن حیوان تان گره ها را خراب نکند . همچنین اگر گربه یا سگ دارید بهتر است فرش تان را نزدیک به رنگ موهای آن انتخاب کنید تا موها کمتر دیده شوند.
مطالب مرتبط