​شیشه استین گلس متریال محبوب میان عاشقان دکوراسیون سنتی و مدرن

چه از طرفداران معماری مدرن باشید و چه از شیفتگان معماری کلاسیک، شیشه استین گلس متریال محبوب شما خواهد بود.

در هر فضایی با اضافه کردن شیشه استین گلس می توانید از تنوع ایجاد کنید و مطابق با سلیقه تان ترکیب رنگی گرم، سرد و یا خنثی پدید آورید. این شیشه ها حس و حال محیط را عوض می کنند و فضا را به طرز عجیبی دلنشین می سازند.

از شیشه استین گلس در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

شیشه استین گلس از قرون وسطی در ساختمان های کوچک و بزرگ استفاده شده و امروزه همچنان معماران و طراحان علاقمند به استفاده از آن در معماری خارجی و داخلی هستند. شیشه استین گلس از قطعات شیشه ای رنگی متصل شده به یکدیگر ساخته می شود و سالیان قبل بین شیشه ها نوار سربی قرار می گرفته اما امروزه از انواع فریم یا پروفیل فلزی، آلومینیومی، گالوانیزه و پی وی سی استفاده می شود.

در چه بناهایی شیشه استین گلس را می بینیم؟

در بناهای قدیمی شیشه استین گلس اغلب در ساختمان های مذهبی مانند کلیساهای جامع و مساجد یافت می شود، علت این امر گران بودن و خاص بودن این نوع شیشه بود که عوام از پس هزینه های آن بر نمی آمدند.

اما امروزه از شیشه استین گلس در خانه های کوچک و بزرگ، هتل ها، ساختمان های فرهنگی و فروشگاه های عظیم استفاده می شود.

از یک خانه ی کوچک در مرکز شهر تا هتلی مجلل در پاریس، می توانید برخی از زیباترین شیشه های شیشه ای استین گلس را ببینید.

این شیشه ها معماران معروف بسیاری از جمله فیلیپ جانسون، اسکار نیمایر و آنتونی گائودی را وسوسه کرد تا در آثار شاخصشان طرح های نمادین با شیشه استین گلس ارائه نمایند. در ادامه چند نمونه از شیشه های استین گلس را در بناهای مدرن می بینیم:

۱-در این خانه، با استفاده هوشمندانه از شیشه تزئینی استین گلس، الگوهای رنگی در طول راهرو ایجاد شده که مکمل چوب استفاده شده در داخل ساختمان است. این الگو ها فضای دلچسب و گرمی ایجاد کرده اند که در عین حال هم مدرن است و هم سنتی.

اگر به تصاویر زیر دقت کنید به یاد خانه های سنتی ایرانی در شهرهای کویری با پنجره های رنگی می افتید. حس می کنید زندگی در چنین فضایی چقدر می تواند لذت بخش باشد؟ به شرط آن که با فضای سبز ترکیب شود، قطعا این خانه، خانه رویاهایتان خواهد بود!

 شیشه استین گلس

۲-نمای جلو این مجتمع تجاری اداری با پنجره های مستطیلی رنگی از جنس شیشه استین گلس پوشیده شده است که یک اثر هنری رنگی به کل خیابان و کل محله اضافه کرده است. این ساختمان با شیشه های رنگی اش نوعی نماد شده است.

 شیشه استین گلس

۳- در این ساختمان پنجره ها از نوارهای شیشه ای شفاف و رنگی ساخته شده است که آن را به الگوی رنگی موزاییکی مانند در خارج و داخل ساختمان تبدیل کرده است. شیشه استین گلس

مطالب مرتبط