گنبد شیشه ای عباس آباد ; ساخته شده با شیشه استین گلس

گنبد شیشه ای عباس آبادد واقع در شهید بهشتی تهران، جلوه ای خاص و جذاب به واحد مسکونی این خیابان بخشیده است. سقف نورگیر و دکوراتیو گنبدی شکل، به همراه شیشه های تزئینی استین گلس را می توان از ویژگی های منحصر به فرد گنبد شیشه ای خیابان شهید بهشتی تهران دانست. قطر و ارتفاع این سقف نورگیر به ترتیب حدود ۸۰/۲ و ۱ متر می باشد که در قسمت ورودی آپارتمان و در طبقه آخر ساختمان، منظره ای چشم نواز را خلق کرده است. پیش از این، در سقف گنبدی شکل و نورگیر استان یزد از چنین مدلی بهره گرفته شده است. برای دیدن این پروژه میتوانید به صفحه گنبد شیشه ای یزد مراجعه فرمائید.

گنبد شیشه ای عباس آبادیکی از پروژه های محبوب و جذاب شرکت ایراچی که می توان به آن اشاره نمود، گنبد شیشه ای استان یزد است که در مقایسه با سایر پروژه های انجام شده توسط این شرکت، با استقبال زیادی از جانب مشتریان مواجه شده است.
در ادامه می خواهیم به ارائه توضیحات بیشتری راجع به گنبد شیشه ای عباس آباد بپردازیم. این گنبد دارای ده لته می باشد که اقدام به طراحی و ساخت مجدد شیشه های آن در کارگاه ایراچی، با توجه به تقاضای مشتری و به منظور ایجاد هماهنگی در این سازه دکوراتیو و همچنین تغییر رنگ آن شده است. و پس از آن به مکان پروژه واقع در عباس آباد تهران یعنی خیابان شهید بهشتی جهت نصب بر روی فریم فلزی منتقل شده است.
همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، نحوه قرارگیری شیشه استین گلس بر روی فریم به خوبی نشان داده شده است.

گنبد شیشه ای عباس اباداجرای گنبد شیشه ای با شیشه استین گلس

امروزه در بیشتر ساختمان ها، سقف های نورگیر یکی از قسمت های مهم آن به شمار می‌ رود. در واقع، جهت تامین نور داخلی پروژه های مسکونی، ساختمان های اداری و همچنین مکان های تجاری، معماران، بسیار علاقه مند به استفاده از سقف های نورگیر می باشند. از این رو، این سقف ها با روش ‌های زیادی که توسط مهندسان معمار و خلاق ایجاد شده است، به بهترین شکل در انواع مختلف پروژه ها اجرا می شوند.
بر این اساس، برای اجرا، از شیشه های تزیینی استین گلس که یکی از جذاب ترین و زیباترین سازه های نورگیر در سراسر جهان می باشد، با طرح‌ ها و نقش ‌های مختلف که بر اساس معماری داخلی ساختمان طراحی شده است، بهره می ‌گیرند. ناگفته نماند که در کشورهای عربی خلیج فارس نیز جهت اجرای گنبد شیشه ای پروژه های تجاری، از سقف نورگیر با شیشه استین گلس استفاده می ‌شود.
باید بگوییم که در کشور ایران هم شرکت های معتبر زیادی مانند ایراچی که به صورت جدی در این زمینه فعالیت می ‌کنند، به اجرای گنبد شیشه ای بسیار زیبا و فوق‌ العاده ‌ای در کل کشور می ‌پردازند. برای نمونه سقف نورگیر یا گنبد شیشه ای پاساژ دلگشا در بازار بزرگ تهران و گنبد شیشه ای در خیابان شهید بهشتی تهران وجود دارند که به بهترین نحو اجرا شده است و شما می توانید از نزدیک آنها را مشاهده نمایید.

گنبد شیشه ای عباس ابادهمچنین آشنایی با مراحل نصب این اجرای بی نظیر، با مراجعه به سایت مورد نظر، به راحتی امکان پذیر می باشد.

 

مطالب مرتبط