گنبد شیشه ای استین گلس ( استین گلاس ) و تیفانی – تزئینی و دکوراتیو

گنبدهای شیشه ای از دیر بازدر معماری دنیا مورد توجه بوده اند با نگاهی به تاریخ معماری اروپا، به خصوص معماری اماکن مذهبی همچون کلیسا، متوجه اهمیت نور و روشنایی در این نوع معماری می شویم. یکی از ترفندهای معماران اروپایی برای القای شکوه و زیبایی  به همراه نور کافی، بهره گیری از تکنیک های شیشه های تزئینی در معماری بوده است. تکنیک هایی چون استیندگلس (stained glass) و تیفانی (tiffany) همواره به کمک معماران این بناها آمده اند و زیبایی خاصی به این بناها بخشیده اند.

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانیاین تکنیک (استیند گلس)، هنری است قدیمی که در پنجره ها ، سقف ها و شیشه درب های تزیینی کاربرد بسیار دارد و مدتی است که از معماری جهان به خصوص اروپا به کشورمان وارد شده و از آن استفاده می شود. تسلط بر ساخت این سازه های زیبا تخصص و تجربه ای را می طلبد که تنها معدود گروه هایی در داخل کشور از آن برخوردار هستند.

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانیدر ساخت گنبد های شیشه ای باید از نوعی شیشه استفاده شود که به لحاظ ایمنی مناسب باشد. شیشه های استین گلس به دلیل آنکه در ساخت آنها از مفتول های فلزی استفاده می شود کاملا ایمن بوده و این توانایی را دارند که به شکل مقعر و محدب و با هر فرمی ساخته شوند. استفاده از انواع شیشه های رنگی ، بافت دار و تراش خورده دست طراحان را باز می گذارد تا ایده های خود را به خوبی اجرا نمایند. گروه ایراچی با برخورداری از اکیپ های مختلف هنری توانسته است نمونه هایی از این دست را در کشور تولید و به اجرا در آورد که در زیر چند نمونه از این پروژه ها رو ملاحظه می فرمایید و همینطور برای ملاحظه پروژه های بیشتر میتوانید به لینکهای مرتبط  پایین همین صفحه مراجعه فرمایید مراجعه فرمایید.

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانی

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانی

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانی

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانی

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانی

مطالب مرتبط