گنبد شیشه ای استیند گلس رنگی – پروژه چیتگر

   پروژه چیتگر از نمونه گنبدهایی می باشد که با رنگبندی متمایزی حسی آرامش بخش به فضای خود داده است. ایده پردازی، طراحی و رنگ بندی قطعات از مراحل اولیه کاربوده که نخستین قدم در زیبایی کار می باشد. اسپیرال های قرمز رنگی که در هم تنیده اند ملهم از نقش برجسته های اشکانی می باشد که تلفیق یافته با نقوش نوک تیزی است که در شیشه های دوره معماری گوتیک آلمان می باشد که در طرحی مدور و با مرکزی منسجم، حالت انشعابی این طرح را نشان میدهد. تیزی این خطوط با حالت نرمی سایر خطوط و دایره ها خنثی شده و تنوعی از نظر بصری ایجاد کرده است. قرارگیری شیشه ی قرمز در کنار شیشه های زرد،آبی و سبز که مکمل یکدیگرند حالتی خاص به وجود آوردهاست که در نمونه ی گنبد مسجد جابری بندرعباس توسط همین مجموعه شاهد این رنگ بندی دلنشین هستیم  .

گنبد شیشه ای استیند گلس رنگی - پروژه چیتگر

این پروژه با تکنیک استین گلاس که روشی نوین و خاص در صنعت تزئینات دکوراسیون با متریال شیشه می باشد ساخته شدهاست. هر قطعه بعد از ساخت و خم کاری بر روی فریمی که بر اساس تناسباتی خاص ساخته شده، نصب و آب بندی شده است. این پروژه در بنایی مسکونی و بر روی فریمی با قطر ۲٫۲۶ و ارتفاع ۸۰ سانتیمتر قرارگرفته است.

گنبد شیشه ای استیند گلس رنگی - پروژه چیتگر انعکاس نور خورشید بر روی این رنگهای زیبا، فرشی از رنگ را بر فضای داخلی انتقال می دهد که حالت بسیار خارق العاده ای را هم در زمین و دیواره داخلی فضا و هم در سقف نمایان می کند.

گنبد شیشه ای استیند گلس رنگی - پروژه چیتگرگنبد شیشه ای استیند گلس رنگی - پروژه چیتگر

مرحله نهایی کار بعد از قرارگیری همه قطعات بر روی فریم، اتصال دقیق آنها وآب بندی نهایی کار است. این مرحله به منظور نفوذ ناپذیری در برابر تغییرات جوی و همینطور استحکام بیشتر کار انجام می گیرد.

گنبد شیشه ای استیند گلس رنگی - پروژه چیتگر تمامی پروژه های این مجموعه که با ایده و طرح هایی خاص توسط کادری حرفه ای انجام می شود، نمونه هایی منحصر به فرد را در صنعت دکوراسیون داخلی ایران ایجاد کرده که سهمی مهم در زیبایی محیط های مختلف ما دارد.

مطالب مرتبط