پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران

گنبد شیشه‌ای بازار تهران

 

گنبد شیشه‌ای بازار تهران

مکان پروژه : بازار تهران

ابعاد پروژه : به قطر ۹٫۲ متر و ارتفاع ۲ متر

 

پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران

این پروژه برای پاساژی در درون بازار تهران طراحی شده است که اجرای آن به مجموعه ایراچی سپرده شده است. ایراچی با بکارگیری و همکاری گروه‌های حرفه‌ای در بخش دکوراسیون، پروژه‌های بسیاری را در سطح کشور و خارج از کشور اجرا می کند و این پروژه هم با ظرافت هر چه تمام‌تر با شیشه‌های استین گلاس و نقوش ایرانی طراحی و ساخته شده است. در این قسمت تصمیم داریم از ویژگی‌های این پروژه برای شما بیشتر توضیح دهیم:

پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران
پروژه‌ی گنبد شیشه‌ ای بازار تهران

شکل سازه

پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران به قطر ۹٫۲۰ و ارتفاع ۲ متر طراحی و به اجرا درآمد و شیشه‌ها وظیفه تامین نور را به خوبی و زیبایی تمام ایفا می‌کند. در طراحی این سقف نورگیر، بزرگ و گنبدی شکل از رنگ‌های متنوع و بسیار زیبایی استفاده شده است که به همراه نقوش ایرانی استفاده شده از آن، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران
پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران

شرکت ایراچی تولید کننده‌ی شیشه‌های تزئینی و نورگیر دکوراتیو است که بسیاری از تولیدات این شرکت قابل رقابت با سازه‌های مشابه خارجی است. این شرکت با تلاش و همت دکوراتورها و معماران داخلی خود توانسته است به جایگاه شاخصی در صنعت ساختمان دست یابد.

طرح شیشه‌های سازه

طرحی که در این پروژه برای ساختن شیشه‌های استین گلاس استفاده شده است، طرح‌های ایرانی بوده است چرا که می بایست با فضای سنتی و قدیمی بازار مطابقت داشته باشد. لازم به ذکر است که وسعت شیشه استفاده شده در پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران بسیار زیاد است و به همین دلیل فریم‌های فلزی به بخش‌های جداگانه‌ای تقسیم شده است.در چنین پروژه‌هایی ساخت سازه‌های فلزی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

پروژه‌ی گنبد شیشه‌ای بازار تهران
پروژه‌ی گنبد شیشه‌ ای بازار تهران

موقعیت گنبد شیشه‌ای و سقف نورگیر

گنبد شیشه‌ای استین گلس برای پاساژی که در درون بازار تهران قرار دارد، طراحی شده است. این پاساژ در فاصله ۱۰۰ متری از چهارراه گلوبندک در محدوده خیابان پانزده خرداد قرار گرفته و توجه تمام رهگذران را به خود جلب می‌کند. با توجه به طرح سنتی و بسیار زیبای این گنبد شیشه‌ای، عابرین بسیاری نسبت به نصب آن واکنش نشان می‌دادند و از این طراحی زیبا استقبال می کردند.

بازار تهران از گذشته‌های دور جزء اماکن دیدنی بوده که همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. داشتن فضای سنتی، رستوران‌های قدیمی و خوشنام و امکان خرید سوغاتی در بازار تهران سبب شده است تا آنان بازدید از این مجموعه تاریخی زیبا را در برنامه سفر خود بگنجاند و از دیدن آن لذت ببرند. اکنون نیز با ساخته شدن گنبد شیشه‌ای بر بام این پاساژ، زیبایی‌های این مرکز خرید بیش از پیش افزایش یافته است.

شرکت ایراچی با تیم متخصص خود تا به حال پروژه‌های بسیار زیبا و چشم نوازی را طراحی و اجرا کرده است که می توان به مواردی چون گنبد شیشه‌ای هتل دلفین چابهار، گنبد شیشه‌ای مسجد جابری بندرعباس و سقف نورگیر و گنبدی شکل بازار نادری اهواز اشاره کرد. شما می توانید به مراجعه به وب سایت این شرکت، پروژه‌های بی‌نظیر این مجموعه را بازدید کنید و با این تیم حرفه‌ای بیشتر آشنا شوید.

چند مورد دیگر از پروژه‌های انجام شده در ایراچی:

سقف نورگیر شیشه‌ای هرمی شکل ویلای آقای خواجه امیری

سقف نورگیر شیشه‌ای استخر سعادت آباد

سقف نورگیر و اتاق شیشه‌ای چیتگر با تکنیک استین گلاس (تیفانی)

سقف نورگیر استین گلاس (استیند گلس) مجتمع تجاری صالح آباد تهران

مطالب مرتبط