گنبدهای شیشه ای چند ضلعی

استفاده از گنبدهای شیشه ای در طرح ها و اندازه های مختلف، امروزه طرفداران بسیار یافته است و استفاده از گنبدهای شیشه ای استیند گلس، دیگر تنها منحصر به اماکنی نظیر مساجد، کلیساها و تالارها نمی باشد. گنبد های شیشه ای منحنی و گنبدهای شیشه ای چند ضلعی، با طرح های مدرن و امروزی، در اماکن بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از نور طبیعی خورشید را، برای افراد فراهم  می کنند. در این بخش می خواهیم با گنبد شیشه ای چند ضلعی که با استفاده از تکنیک استیند گلس ساخته شده اند، آشنا شویم و به بررسی مزایای استفاده از آن ها در اماکن مختلف بپردازیم.
گنبدهای شیشه ای چند ضلعی

انواع گنبدهای شیشه ای چند ضلعی و کاربرد آن ها در اماکن مختلف

وقتی صحبت ار گنبد های شیشه ای به میان می آید، اکثر افراد منحنی های خمیده ای را تصور می کنند که مقطعی دایره ای شک دارند، این در حالی است که امروزه گنبدهای شیشه ای استیند گلس، به شکل های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. گنبد های شیشه ای مخروطی شکل که دارای مقطع مربع  و یا مستطیلی هستند، گنبد های شیشه ای ۶ ضلعی و ۸ ضلعی، همگی از انواع گنبد های شیشه ای چند ضلعی هستند که قابل اجرا با تکنیک استنید گلس می باشند و امروزه در اماکن مختلفی، همچون منازل مسکونی، مجتمع های تجاری و اداری، تالارها، سال های همایش و بسیاری اماکن فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار می گیرند.

گنبدهای شیشه ای چند ضلعیمزایای استفاده از گنبدهای شیشه ای چند ضلعی در منازل مسکونی

شاید شما نیز، یکی از طرفداران گنبدهای شیشه ای استیند گلس بوده و بسیار علاقه مند به استفاده از آن ها در سقف منزل خود باشید. اما بعضا پیش آمده است که معماری ساختمان، زوایای استفاده شده در سقف، ستون ها و دیگر بخش های خانه و دکوراسیون داخلی آن، به گونه ای بوده اند که استفاده از گنبدهای منحنی در آن ها، چندان مناسب و هماهنگ با محیط نبوده است. در چنین مواقعی استفاده از گنبدهای شیشه ای چند ضلعی که به شیشه های رنگی استیند گلس مزین شده اند، گزینه ای ایده آل و بسیار زیبا برای چنین خانه هایی است. گنبد شیشه ای چند ضلعی، تمام ویژگی های گنبد منحنی را دارد، یعنی نور طبیعی آفتاب را در فضای داخلی خانه منعکس می کنند، بر زیبایی محیط می افزایند و جلوه ی بصری بسیار زیبایی به محیط می بخشند و در عین حال با داشتن اضلاع و زوایای مناسب، با معماری داخلی ساختمان نیز بسیار هماهنگ و سازگار هستند. امروزه استفاده از گنبدهای شیشه ای چند ضلعی، طرفداران بسیاری دارد و مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاوران ایراچی کمک بگیرید.

مطالب مرتبط