گزینه های مختلف برای تعمیر آینه ها

افراد زیادی با مشکل خراب شدن آینه های عتیقه مواجه می شوند. وقتی آینه های شما درخشندگی شان را از دست می دهند، شما با این سوال موجه می شوید که آیا با هزینه کردن برای نقره کاری دوباره آینه، آن را تعمیر کنید و یا فقط آن را به همان صورت عتیقه نگه دارید.
برای اتخاذ تصمیم مناسب باید از مزایا و معایب هر گزینه آگاه باشید.

جایگزینی یا تعمیر؟

 

صرفه نظر از وضعیت آینه دکوراتیو شما، سوال اصلی آن است که آیا باید آن را تعمیر کنید و یا جایگزین نمائید. اینکار همیشه تصمیمی راحت نیست، چون ساده ترین تعمیر آینه به وسایل عتیقه نیاز خواهد داشت.
صادقانه بگوئیم، اگر به اصل ماندن آینه اهمیت نمی دهید، آن را جایگزین کنید. خریدن یک آینه جدید نسبت به هزینه کردن برای تعمیر آینه، ارزان تر تمام می شود.
علاوه بر آن، تولید کنندگان می توانند آینه هایی دقیقا مشابه نمونه های اصل تولید کنند، و می توانید مطمئن باشید که هیچ کس نمی تواند تفاوت آن ها را تشخیص دهد.

اما اگر هدف نگه داشتن عتیقه باشد

 

البته اگر آینه شما عتیقه است و علاقه دارید تا به جای دیدن تصوریتان در آینه، ارزش آن را حفظ کنید، جایگزینی آن احتمالا بهترین ایده نیست.
در این موارد، نقره کاری دوباره آینه آنتیک که نیاز به تعمیر دارد را مد نظر قرار دهید. برای نقره کاری دوباره، شما آینه تان را به یک شرکت نقره کاری آینه می فرستید، جایی که نقره کاری اصلی آن پاک می شود و دوباره نقره کاری می شود که آینه شما را مثل روز اولش می کند (حواستان باشد که این موضوع تضمین شده نیست).
اینکار هزینه بیشتری دارد ولی نقره کاری دوباره به ندرت ارزش آینه عتیقه شما و متعلقاتش را پایین می آورد.

 

اگر آینه عتیقه شما دارایی ارزشمند است

 

البته برای هر قانونی استثنایی وجود دارد و برای آینه هایی حجمی که واقعا عتیقه هستند، نقره کاری دوباره ارزش آن برای فروش مجدد را از بین می برد.
با یک فروشنده وسایل عتیقه یا حراجی صحبت کنید تا پاسخی روشن برای این سوال بگیرید که آیا تعمیر آینه تاثیر منفی روی ارزش آن می گذارد یا نه. اگر اینطور بود، حواستان باشد که یک شئ عتیقه قرار نیست بی عیب باشد، خراش ها و نقاطی که بازتابی ندارند تنها بر جذابیت آن اضافه می کنند.
در چنین مواردی بهترین پیشنهاد آن است که آینه قدی را به جای آن برای استفاده شخصی نصب کنید و بگذارید دارایی ارزشمند شما باقی بماند.

می خواهید کمتر هزینه کنید؟

 

برای برخی افراد، نه جایگزینی و نه نقره کاری دوباره آینه گزینه ای مناسب نخواهد بود. اگر شما جزو این دسته هستید، می توانید بسته های تعمیر آینه را بگیرید و این کار را خودتان انجام دهید، اما انتظار نداشته باشید این بسته ها معجزه کنند.
بهبودی نسبی را خواهید دید ولی تفاوتی اساسی ایجاد نخواد شد. در واقع گذاشتن تکه نواری از ورقه قلع رو نقره آسیب دیده در پشت آینه شما، احتمالا نتیجه ای خوب را با هزینه و کاری کمتر خواهد داشت. اما آگاه باشید که به همان شکل، برداشتن این نوار می تواند به آسیب بیشتر آینه منجر شود.
بسته به شرایط شما، جایگزینی، نقره کاری دوباره و بدون تعمیر گذاشتن آینه، بهترین گزینه ها موجود هستند و بهترین نتیجه را برای شما دارند.
مطالب مرتبط