۱۲ عدد از گرانترین لامپ های جهان-قسمت اول

بیشتر ما چگونگی روشنایی خانه مان را به صورت نیازی کاربردی می بینیم. وقتی به موارد مختلفی از هزینه های اضافی و افراطی خانه فکر کنیم، در ذهن کمتر کسی، چراغ گنبدی به عنوان اولین چیز خطور می کند.
اما، برای آنهایی که امکان و تمایل منحصر به فردی در این زمینه دارند، خرج کردن هزاران و حتی میلیون ها [دلار] برای یک کار تکی به منظور طراحی روشنایی، ارزشش بیشتر از پول زیادی است که می پردازند.
نگاهی به ادامه متن بیندازید و از دوازده تا از مجلل ترین لامپ های عجیب جهان آگاه شوید

چلچراغ Solstice Comete ساخت شرکت باکارا (Baccarat) 170000 دلار
چلچراغ Solstice Comete، با هفت فوت طول و پنج فوت عرض همراه با ظاهر تاثیربرانگیزی که دارد، زندگی بخش نامش شده است.
این چلچراغ که از ۱۸۰۰ تکه بلوری ساخته هنر دست تشکیل شده است، گرانترین چلچراغی است که به وسیله طراحان فرانسوی شرکت باکارا تولید شده است.

لامپ سقفی سرامیکی Talavera 212500 دلار
این لامپ سقفی قرن هجدهمی رنگارنگ که نمونه ای حیرت انگیز از کار هنرمندانه  ای ظریف با استفاده از سرامیک است، خواستگاهش از مرکز اسپانیا است.
طراحی آن متمرکز بر نقش و نگارهای طبیعی است، با الگوهای گل و جا شمعی هایی شبیه به نهال یک عتیقه خاص و فضائی واقعی، که باید مثل گنج از آن مراقب کرد.

لامپ دیوارکوب آرت دکوی Sabino 350000 دلار
ماریوس-ارنست سابینو صنعتگری است که نشان لژیون دونور را به خاطر کمک هایی که به هنر فرانسه کرده است، به دست آوره است.
در اینجا می توانید ببنید که چرا این جفت لامپ دیوارکوب لایه لایه که شبیه به شعله است، چالاکی و جزئیاتی را نشان می دهد که بسیار در کارهای او تحسین شده  است و تحول آرت دکو (Art Deco) را در سراسر دهه ۱۹۳۰، تاثیرگذار ساخته است.

لامپ Giltwood Torchères، الهام بخش قرن ۱۸ ۴۰۰۰۰۰ دلار
این نسخه المثنی سفارشی که در تقلید از لامپ مشعلی torchères، لامپی که به دستور لوئی پانزدهم در سال ۱۷۷۰ برای یک بال ماسکه تهیه شد، ساخته شده است از ظریف ترین چوب زراندود شده و برنز بهره برده است،
پایه آن بیش از ۱۰ فوت بلندی دارد و تاریخش به اواخر قرن ۱۹ برمی گردد. این اثر که قیمتی بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار دارد، موضوع بحث محافل است.

لامپ رومیزی گل شیپوری (Trumpet Creeper) تیفانی ۴۰۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰۰ دلار
این لامپ دست کم گرفته شده رنگارنگ که در حوالی ۱۹۱۰ مد بوده است، اخیرا به حراج گذاشته شده است. با لبه های برنزی و ساخته شده از شیشه تزئینی Favrile انحصاری تیفانی، لامپ گرانی است کا با این حال می تواند نقطه کانونی جادوکننده ای باشد.
مطالب مرتبط