گرانترین لامپ رومیزی جهان-قسمت دوم

اما احتمالا برگ برنده لوئیس کامفورت در انتخاب کارکنانش بود. از بهترین شان می توان به کلارا دریسکل (Clara Driscoll) نام برد، کسی که هدایت مجموعه برش شیشه زنان کارگاه های تیفانی (که با نام “دختران تیفانی” هم شناخته می شود) را بر عهده داشت.
اگرچه او تا همین چند وقت اخیر خیلی کمتر شناخته شده بود، ولی به نظر می رسد که در واقع مغز متفکر بیشتر لامپ های شناخته شده تیفانی بیشتر کلارا تا لوئیس : طراح ارشد و سازنده بیش از سی لامپ تیفانی از جمله گلیسین (Wisteria)، سنجاقک (Dragonfly) و نرگس زرد (Daffodil).
و به احتمال زیاد، خود Pink Lotus. الگوی موزائیکی این حباب، از هشت گل نیلوفر آبی تشکیل شده است، که تقریبا از حدود ۲۰۰۰ قطعه شیشه تزئینی مجزا تشکیل شده است و با استفاده از روش ورق های مسی به هم جوش خورده اند.
این لامپ یک پایه برنزی، ارتفاعی برابر با ۳۴ اینچ و قطری برابر با ۲۸ اینچ دارد، که دوازده لامپ در آن استفاده می شود و قیمت آن کمتر از هشت تا از شیشه های کره ای شکل Favrile انحصاری تیفانی نیست.
این لامپ بدون شک زیبایی حیرت انگیزی دارد و با اختلاف بسیار زیادی گرانترین آباژور تیفانی است که تا به حال فروخته شده است ( در جایگاه دوم، لامپ دیگری از تیفانی گلیسین (Wisteria) که به قیمت خالص ۱٫۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ فروخته شد – وجود دارد).
آیا این لامپ اینقدر ارزش دارد؟ خوب، یکی از گرانترین لامپ های آذینی رومیزی ما در Pooky را در نظر بگیرید : اثر Wellington (عکس بالا) یک ستون بزرگ ۵۲ سانتی متری ساخته شده از برنج خالص با انتهایی برنزی.
با قیمتی برابر با ۲۳۵ یورویی، تقریبا ۱۰۰۰۰/۱ قیمت Pink Lotus را دارد.
آیا این لامپ ده هزار برابر زیباتر است؟ بسته به سلیقه و ذائقه شما، تصمیم با شماست، اما این لامپ یک مزیت اصلی نسبت به شیشه تیفانی دارد در واقع شما می توانید از آن به عنوان یک لامپ رومیزی استفاده کنید بدون اینکه نگران آن باشید که هر لحظه ممکن است یک نفر بیاید و آن را بدزدد.
مطالب مرتبط