کاشیهای شیشه های دست ساز در دکوراسیون

محصولات دست ساز امروزه در هر مکانی که قرار گیرند ارزش بسیاری در آن فضا ایجاد می کنند چرا که همگی ما به این موضوع اذعان داریم که برای ساخت یک محصول دست ساز تا چه حد وقت صرف شده و ذهن و فکر سازنده آن که در پس کار قرا رگرفته است ارزشی صد چندان به آن می دهد . از دیگر مزایای محصولات دست ساز امکان ساخت آنها به صورت سفارشی و در تعداد محدود است که باعث می شود تا محصولی که در اختیار مشتری قرار میگیرد یکدانه بوده و نمونه مشابهی نداشته باشد و همین موضوع نشانگر ارزشهای محصولات دست ساز است .
حال در این مقاله اشاره داریم به آثار شیشه ای دست ساز تا بدانیم تا چه حد این محصولات می توانند در دکوراسیون منزل و محل کار ما تقاوت ایجاد کنند .
کاشیهای شیشه ای انواع زیبایی هستند از محصولات شیشه ای دست ساز که می توانند به عنوان مصالحی خاص در تزیین فضاهای داخلی به ما کمک کنند . نوعی از این کاشیها که با تکنیک شیشه فوتی ساخته می شوند در واقع بلوکی است از شیشه مذاب که سفت شده و در دل خود ترکیبی از شیشه های رنگی را دارد که به سلیقه هنرمند شیشه گر در هم تنیده شده اند . این بلوکها تا حدی شفاف هستند و می توانند نور را از خود عبور دهند و به دلیل وجود رنگی که در خود دارند این نور با طیفهای رنگی زیبا دیده می شود . استفاده از این نوع شیشه بسیار ساده است و می توان با استفاده از چسب آنها را در هر فضایی نصب کرد و یا با فریم بندی مناسب به شکلهای مختلفی از آنها استفاده کنیم . بیشترین کاربرد این شیشه ها در پارتیشن بندی و جدا سازی فضاها است .

محصولات دست سازمحصولات دست سازانواع دیگری از کاشیهای شیشه ای دست ساز محصولاتی هستند که با تکنیک فیوز شیشه ساخته می شوند . این تکنیک این اجازه را به هنرمند می دهد تا هر نوع طرحی را , هرچند بسیار ظریف , بتواند بر روی شیشه اجرا کند . در این روش هنرمند با استفاده از شیشه هایی با ضخامتهای ۶  و ۱۰ میل به عنوان بیس کار , و شیشه هایی با ضخامتهای ۳ و ۴ میل به عنوان قطعات فیوز شروع به ساخت کاشیهای شیشه ای می کند . استفاده از انواع شیشه های رنگی و یا رنگهای مخصوص شیشه این امکان را به او می دهد تا بازی طرح و رنگ داشته باشد و هنر خود را به خوبی به نمایش بگذارد . در این تکنیک هنرمند هیچ محدودیتی ندارد و به خوبی می تواند طرحهای خود را اجرا کند .

محصولات دست سازمحصولات دست سازهمین موضوع باعث می شود تا نظر مشتریان به خوبی تامین شود و بتوانند شیشه مورد نظر خود را سفارش دهند .
زمانیکه صحبت از کاشی شیشه ای می شود در ذهن ما قطعات کوچکی از کاشی شکل میگیرد در حالی که شیشه های دست ساز این قابلیت را دارند که در سایز و ابعاد بزرگتر نیز ساخته شوند به عنوان مثال شاید ما در فضای آشپزخانه خود تمایل داشته باشیم که طرحی شیشه ای و در ابعاد بزرگ در قسمت پشت گاز و یا بین کابینت استفاده کنیم , این امکان به راحتی وجود دارد و مشتریان فقط نیاز دارند تا با انتخاب طرح و دادن سایز بعد از چند روز شیشه مورد نظر خود را تحویل بگیرند .

محصولات دست سازبا نگاهی خاص و متفاوت به کاشی و استفاده از این نوع شیشه به همراه نور پردازی , فضایی بسیار خاص ایجاد می کند که باعث می شود هر بیننده ای از حسن انتخاب شما به وجد آید .

محصولات دست سازنحوه دیگری از کاربرد شیشه های دست ساز استفاده از کاشیهای شیشه ای لمینیت و رنگ است که در فضاهایی چون سرویسهای بهداشتی و آشپزخانه به زیبایی می توان از آنها استفاده کرد تا جایگزین مناسبی باشند برای کاشیهای سرامیکی چرا که هم زیبا تر بوده و از تنوع بیشتری برخوردارند و هم آنکه می توان به راحتی آنها را شستشو داد .

محصولات دست سازنوع دیگری از شیشه های تزیینی و دست ساز که به شکل کاشی می توان از آنها استفاده کرد شیشه هایی هستند که با رنگهای ویترای بر روی آنها کار می شود . این رنگها قابل شستشو هستند ولی در هنگام استفاده از این نوع شیشه باید کمی بیشتر مراقب بود و یا اینکه طرحها را پشت شیشه کار کرد .

محصولات دست ساز

مطالب مرتبط