کاربرد شیشه های تزئینی استیند گلس در نورگیرهای شیشه ای

نورگیرها، بخش های بسیار مهمی از ساختمان ها، به ویژه آن دسته از ساختمان ها که امکان دریافت نور طبیعی از طریق درب و پنجره را ندارند و به ناچار مجبور به وارد کردن نور از سقف، به محیط مورد نظر خود هستند، می باشند و معماران بسیاری از نور گیرهای شیشه ای در سقف بناهای متعدد استفاده می نمایند. اما مساله ای که استفاده از نورگیرهای شیشه ای را بسیار فراگیرتر و محبوب تر نموده است، استفاده از شیشه های تزئینی استیند گلس، در ساخت آن ها است، چرا که این شیشه ها نه تنها نور طبیعی را از خود عبور می دهند، بلکه نور آفتاب را به رنگ های بسیار زیبا و گوناگونی در محیط منعکس می کنند و احساس بسیار زیبا و متفاوتی را برای افراد رقم می زنند. در این بخش می خواهیم با مزایای استفاده از شیشه های تزئینی استیند گلس در نورگیر منازل مسکونی آشنا شده و دیگر کابردهای آن ها را در اماکن مختلف، مورد بررسی قرار دهیم.

مزایای استفاده از نورگیرهای شیشه ای استیند گلس در منازل مسکونی

امروزه معماری و دکوراسیون داخلی، پیشرفت های زیادی کرده است و دیگر در زیباسازی محیط داخلی منازل، تنها به اشیا و لوازم خانه توجه نمی شود، بلکه از نورپردازی محیط گرفته، تا طیف رنگ های به کار رفته در محیط، سازه های دکوراتیو و زیبایی سقف ها و کف پوش ها، همگی به طور کاملا تخصصی، مورد توجه و بررسی قرار می گیرند و تک تکشان در زیبایی و کیفیت محیط، نقش بسزایی را ایفا می نمایند. نورگیرهای شیشه ای استیند گلس، از جمله عواملی هستند که هم در زیبایی سقف خانه ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و هم در نورپردازی و طیف رنگی محیط اهمیت بسیار دارند. استفاده از نورگیرهای شیشه ای استیند کلس در سقف منازل مسکونی، موجب می شود تا نور طبیعی به خانه راه بیاید. شاید جالب باشد که می دانید هیچ نور مصنوعی و الکتریکی، جای نور طبیعی را نگرفته و جایگزین آن نمی شود. ورود نور طبیعی به محیط موجب سرزندگی و پویایی افراد، و بهبود عملکرد آن ها در طول روز می شود و نه تنها بر کیفیت محیط، که بر کیفیت زندگی افراد نیز می افزاید.
شیشه های تزئینی

کاربرد نورگیرهای شیشه ای استیند گلس در اماکن مختلف

نورگیرهای شیشه ای که با تکنیک استیند گلس طراحی و ساخته می شوند، تنها مختص به منازل مسکونی نیستند و در اماکن مختلفی همچون، تالارهای پذیرایی، سالن های همایش، مجتمع های تجاری و ساختمان های فرهنگی هنری، مورد استفاده قرار می گیرند و موجب بهبود نورپردازی و افزایش کیفیت بصری محیط مورد نظر می شوند.

شیشه های تزئینی

مطالب مرتبط