کابینت آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه ایست و کابینت های آشپزخانه مهمترین عنصر در دکوراسیون آشپزخانه به حساب می آید . کابینت اولین کاربرد خود را در جای دادن ظروف در آشپزخانه ایفا می کند ولی پس از کاربرد مهم خود به عنوان عنصری دکوراتیو نیز در فضای آشپزخانه دیده می شود . امکان ایجاد فرم و طرح در فضا و همچنین ورود رنگ در فضای آشپزخانه با کمک کابینتها انجام میگیرد . با توجه به این نکات توجه به کابینت از اهمیت بسیاری برخوردار است.

کابینت آشپزخانهدر انتخاب کابینت آشپزخانه به نکات بسیاری بایستی توجه شود که تعدادی از این نکات را خود ما می توانیم با توجه به نیازها و سلایقمان در نظر داشته و در انتخاب خود اعمال کنیم ولی بسیاری از نکات فنی نیز وجود دارد که تنها یک متخصص می تواند آن را در اختیار ما قرار دهد . اولین قدم در انتخاب دکوراسیون کابینت آشپزخانه طرح اولیه و رنگ بندی سطوح است . طرح بر اساس فضای آشپزخانه و شکستها و فرورفتگیهای دیوار طراحی می شود تا بیشترین استفاده از فضاهای داخلی انجام گیرد . از دیگر مواردی که بایستی در طراحی کابینت مورد توجه قرار گیرد میزان نیاز خانواده به فضاهای داخلی , ویترین و یا سطوح روی کابینتها است .

پس از آن توجه به رنگ , طرح و جنس کابینتها ست . انتخاب رنگ با توجه به رنگ فضا و سایر آیتمهای داخلی آشپزخانه مانند نور , پنجره ها , کاشی و کف آشپزخانه است . رنگها به صورت متضاد و یا هماهنگ انتخاب می شوند که در این قسمت طراح و یا دکوراتور کمک بسیاری به ما می کند تا با توجه به فضا بهترین انتخاب را داشته باشیم . طرح کابینت که شامل سبک آن نیز می شود نیز مورد توجه قرار میگیرد به عنوان مثال فضای دکوراسیون می تواند کلاسیک و یا مدرن باشد . این انتخاب باید به طور حتم با توجه به سبک معماری و طراحی داخلی ساختمان انجام گیرد . تمامی این موارد توسط طراح برای شما مطرح شده و این مشاوره می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا ذهنیتتان در مورد دکوراسیون آشپزخانه و کابینتها کامل شود .

کابینت آشپزخانهبعد از انتخاب طرحهای اصلی نوبت به انتخاب جنس کابینتهاست . کابینت mdf , چوب , سنگ و یا در موارد خاص شیشه و فلز هر یک می تواند گزینه ای باشد جهت اجرای کابینت . اجرای دقیق و کامل کابینتها در فضا بسیار مهم است که این موضوع وابسته به نقشه کشی مهندسی با توجه به تمام اندازه ها و زوایاست که تنها می تواند توسط یک گروه حرفه ای انجام گیرد . طراحان پس از اجرای طرحها می توانند طرح سه بعدی از فضا نیز در اختیار قرار دهند تا تصویری دقیق با تمام جزییات از فضای آشپزخانه و کابینتها در اختیار مصرف کننده قرار گیرد .

نصب دقیق کار نهایی اجرای کابینت است که باید بسیار دقیق و حرفه ای انجام گیرد . ظرافت در اجرا می تواند کابینت را بسیار لوکس تر نمایش دهد . توجه به نکات ظریفی مانند انتخاب دستگیره ها , هود و کاشیها ی تزیینی و دکوراتیو توسط طراحان خلاق و با تجربه کیفیت کابینتهای شما را تا حد بسیاری بالا برده و آنها را متفاوت نمایش می دهد .

گروه ایراچی با کادری از طراحان حرفه ای و خلاق در اجرای کابینتهای حرفه ای می تواند در خدمت هموطنان عزیز باشد .

مطالب مرتبط