چگونه یک پس زمینه می تواند چهره ی اتاق را تغییر دهد-قسمت اول

این مطلب اثبات شده است که تصویر پس زمینه می تواند چهره ی یک اتاق را بکلی تغییر دهد .البته این کار مقداری فوت و فن هم دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم . بسته به نوع طراحی یا متریال ( مواد استفاده شده ) در ساخت رنگ پس زمینه می توان اتاق کوچک را بزرگ جلوه داد . همچنین سطح و جابجایی نور می تواند حس پیوستگی و ایزوله شدن را به اتاق شما بدهد .

به نظر من طراحی داخلی خوب یک هنر است. بخاطر همین مسئله من هر دوی این مباحث را  مطالعه  می کنم و مدارک مربوطه ی آن را از هنرهای زیبا و طراحی داخلی دریافت می کنم تا بفهمم که چگونه رنگ ها ، الگو ها ، بافت ها  و فرم کار می تواند در فضاهای داخلی اتاق تاثیر گذار باشد .

 روش اول تغییرات در وسعت اتاق :

بر خلاف یک سطح صاف و رنگ شده بسیاری از الگو های پس زمینه فاصله های جزئی با هم دارند که این می تواند سایز یک اتاق را بزرگتر از حد خودش یا کوچکتر از حد خودش نشان دهد .

بسیاری از تصاویر پس زمینه با تکیه بر دیدگاه های هنری ایجاد می شوند . اشیای نزدیک بزرگتر از سایز معمول و مقداری تیره تر دیده می شوند .

الگوی پوشیده شده از درخت حس بزرگ شدن اتاق را به آدمی تداعی می کند و انسان فکر می کند در لابه لای درختان منزل دارد.

تصویر پس زمینهبا اضافه کردن حجم ظاهری ، سایه زنی دقیق می توان پس زمینه  زیبایی را در فضای اتاق ایجاد کرد . سایه زدن یک شی آن را سه بعدی می سازد و ضخامت شبکه ای آن را افزایش می دهد .

فضای پشت این عکس می تواند به عنوان آسمان یا هوا تلقی شده و حسه خوبی را به بیننده القا کند .

تصویر پس زمینهتمام تصاویر پس زمینه نمی توانند اتاق ها را بزرگتر جلوه دهند اگر تصاویر پس زمینه عدم مشابهت با وسایل اتاق را داشته باشند یا رنگ بندی متناقضی داشته باشند فضای داخلی اتاق را کوچکتر از حد خودش نشان میدهند حتی اگر فضای اتاق بزرگ باشد .

در اتاق سمت راست یک چیز خوب این می تواند باشد که شما در آن احساس راحتی کنید اگر عدم تعادل بین فضاهای مثبت و منفی وجود داشته باشد احساس محبوس شدن به شما دست می دهد .

تصویر پس زمینه

چگونه یک پس زمینه می تواند چهره ی اتاق را تغییر دهد-قسمت دوم

مطالب مرتبط