چگونه یک اتاق خواب جمع و جور را بزرگ جلوه دهیم ؟ قسمت آخر

پنجره خارج از مرکز

اگر یک پنجره خارج از مرکز در اتاق داشته باشیم و یک طرف اتاق را بیشتر گرفته باشد تخت باید در مرکز این پنجره بیفتد نه مرکز اتاق . این کار تعادل و ساختار بهتری را درون اتاق ایجاد می کند .

هم چنین شما می توانید از پرده ی دیواری برای پنجره ی اتاق استفاده کنید .

میزهایی مانند این ها می تواند جای بیشتری را برای تخت خواب به وجود آورد . رنگ خاکستری روشن می تواند حس خوبی به بیننده القا کند و هم چنین میز سی شکل درون تصویر به راحتی در دسترس خواهد بود .

اتاق خوابتاقچه

هنگامی که فضای کافی برای میز وجود ندارد چراغ های دیواری نور مناسب را برای مطالعه به افراد می دهند بدون اینکه فضایی از میز یا کف اتاق را اشغال کنند .

اتاق خوابهمان طور که در تصویر مشاهده می کنید چون فضای کافی برای چراغ در اتاق وجود نداشته طراح با نصب چراغ به کمک دیوار و پنجره نور را بالای تخت خواب آورده است .

اتاق خوابکمد یا انبار

اگر شما نیاز به اضافه کردن تعداد زیادی کمد برای اتاق خود دارید ( بخصوص اتاقی که فاقد گنجه است ) بهتر است سعی کنید به فکر ساخت تخت و کابینت ایستاده و بلند درون اتاق خود باشید .

اتاق خواببعد از آن شما می توانید قفسه های شناور را به اطراف کابینت یا کنار تخت مانند یک هتل شیک اضافه کنید . این کار باعث می شود دیوار پشت تخت عمیق تر به نظر برسد .

اتاق خوابآیینه ها

صحبت از اضافه کردن عمق ، با استفاده از آیینه همیشه یکی از راههایی بوده که توانسته جواب دهی خوبی داشته باشد . اضافه کردن یک آیینه بالای بالین ( تخت خواب ) می تواند گنجایش اتاق را تا دو برابر جلوه دهد . دو آیینه در برابر هم در دو دیوار می تواند اتاق را دراماتیک کند.

اتاق خوابتکیه پوسته ی آیینه به یک طرف میز یا دیوار یا حتی کف اتاق می تواند عمق و زیبایی خاصی به اتاق ببخشد . فقط مطمئن شوید که آینه به دیوار کاملا متصل شده باشد .

اتاق خوابکوچک سازی

گاهی اوقات موقع تزئین و دکوراسیون اتاق خواب شما تصمیم می گیرید بین فضای بیشتر داشتن در تخت و فضای بیشتر داشتن پیرامون تخت یکی را انتخاب کنید ، که برای این کار مجبورید سایز تشک را تغییر دهید .

جفت شدن یک تخت کوچک با برخی آثار هنری ( مثلا به ویژه تعداد زیادی تابلو های سیاه و سفید و یا کلاسیک  ) احساس خوبی به بیننده القا می کند در حالی که شما با دادن تمام فضای اتاق به تخت می توانید خیلی ساده فضا را پر کنید و جایی برای چیز دیگر در اتاق نگذارید.

اتاق خواب

چگونه یک اتاق خواب جمع و جور را بزرگ جلوه دهیم ؟ قسمت اول

چگونه یک اتاق خواب جمع و جور را بزرگ جلوه دهیم ؟ قسمت دوم

مطالب مرتبط