۴ راه لوکس نشان دادن اتاق نشیمن

تغییرات خیلی کوچک مثل نورپردازی درست و حتی چند کوسن میتواند به اتاق نشیمن تان ظاهری لوکس و مجلل دهد .
هنگامی که میخواهید اتاق نشیمن خانه تان را کمی مجلل و لوکس نشان دهید انتخاب وسایل و رنگ ها کمی دشوار تر میشود . اما واقعا چه چیزی است که یک اتاق را با کلاس تر و مجلل تر نشان میدهد ؟ آیا باید مبل ها و میزتان را با مدل های گران تر و بروز تر جایگزین کنید ؟ لزوما نه ! اگرچه مبل های گران و لوکس میتواند ظاهر مجلل تری به اتاق تان بدهد اما در آخر کار گارانتی برای شیک و باشکوه بودن آن نیست و بعلاوه این دسته وسایل برای هر بودجه ای مناسب نیست .
در ادامه به ۴ روشی میپردازیم که بدون تعمیرات اساسی در خانه و بدون خالی کردن حساب بانکی میتوانید صاحب یک هال شیک و لوکس شوید .

۴ راه لوکس نشان دادن اتاق نشیمن :

اتاق نشیمنلوستر جسورانه

هیچ فرقی نمیکند که لوستر  باشد یا آباژور کوچک روی میز و یا حتی یک آپاژور بلند همیشه یک منبع روشنایی بهترین وسیله برای جلب توجه و نقطه اصلی در یک اتاق است. سعی کنید به وسیله شید های بزرگ ، پایه لامپ های طلایی زیبا و یا لوستر های کریستالی و بزرگ کمی جسورانه تر عمل کنید. لوستر های پر زرق و برق و بزرگ حس لوکس بودن به اتاق میدهد و تمام توجهات را به خود جلب میکند.
در عکس بالا رنگ های اتاق ساکن و خنثی هستند و لوستر سقفی کریستالی بزرگ با رنگی گرم و ضاهری باشکوه جلوه ای خاص به اتاق داده و تمام توجه هات را به خود جلب کرده.
در عکس زیرین لوستر برنجی رنگ و آباژورهای میزی با شید های بزرگ سیاه و سفید کاملا با رنگ سیاه و زرد دیوار ها هماهنگ اند .
اتاق نشیمن
نکته : استفاده از آباژورها و لوستر ها برای لوکس کردن دکوراسیون داخلی خانه کاملا مقرون به صرفه است . آباژورهای رومیزی زیبایی را میتوانید زیر صد هزار تومان خریداری کنید . برای لوستر های کریستالی و بزرگ هم میتوانید سری به سمساری ها و دست دوم فروشی ها بزنید.

اتاق نشیمنآینه ها

آینه های دکوراتیو مهم ترین عنصر یک دکور لوکس هستند این صفحه های براق و زیبا نور طبیعی اتاق را افزایش داده ، به طور نا محسوس اتاق را بزرگتر نشان میدهند و حس دلبازی و لوکس بودن به اتاق میدهند . بنا به فضای خانه تان حداقل یک آینه بزرگ و قدی را پشت مبل اصلی ، کنسول و یا بالای شومینه تان نصب کنید .
همانطور که در عکس میبینید در این اتاق نشیمن ساده و شیک یک سری از آینه های ساده و بدون قاب بالای مبل ها نصب شده که کاملا با رنگ و شکل فضا هماهنگی دارد همین ۴ قطعه آینه اتاق را مثل یک جعبه جواهر لوکس و مجلل کرده بودن اینکه وسیله اضافی در اتاق قرار گیرد.
اتاق نشیمننکته : در این روش آینه ها باید بزرگ و بدون تزئینات باشند . اگر بودجه تان به یک آینه بزرگ نمیرسد سعی کنید با جمع آوری آینه های کوچک در کنار هم این کار را انجام دهید .

اتاق نشیمنتابلو های بزرگ

وقتی در مورد آثار هنری و دیوارکوب ها بحث میکنیم اگر حرف از لوکس کردن اتاق باشد هرچه تابلو و اثر هنری بزرگ تر باشد ، اتاق را با شکوه تر میکند . دیواری از اتاق که بر روی آن تابلویی بزرگ و زیبا نصب کرده اید مانند یک گالری خصوصی عمل میکند و همه توجهات را به خود جلب میکند.
در عکس زیر این تابلو سفید طلایی ، میز ساده سفید زیر خود را مانند جایگاهی برای نمایش هنر کرده و این گوشه از اتاق را به گالری تبدیل کرده. در این مورد به آباژور کاملا ساده ومدرن سیاه رنگ روی میز دقت کنید که زیبایی این فضا را دو چندان کرده.
اتاق نشیمن
نکته : معمولا تابلو های بزرگ گران هستند و بعلاوه هنر کاملا سلیقه ای و شخصی است برای اینکه خیلی ولخرجی نکنید به سراغ اینترنت بروید و به دنبال نقاشی های چاپ شده روی بوم چاپ روی بوم همیشه بهتر از پوستر ها نتیجه میدهد. یادتان باشد سعی کنید تابلو ساده ای انتخاب کنید و به وسیله وسیله ای با رنگ متضاد و متفاوت دیوار را به شکل گالری در بیاورید.

اتاق نشیمنفرش های بزرگ 

همانطور که در مقاله ۵ نکته طلایی برای زیبایی هرچه بیشتر اتاق ها توضیح دادیم فرش بزرگی که تمامی مبلمان و میزهایتان کاملا روی آن قرار گیرند اتاق را لوکس تر و بزرگ تر نشان میدهد . در عکس بالایی فرش بزرگ موجب میشود چشم دور تا دور فرش را دنبال کند به همین دلیل اتاق بزرگتر دیده میشود و صندلی متفاوت و مدرن حاشیه فرش کاملا جلوه میکند .برای یک لحظه این اتاق را با فرشی کوچک که فقط زیر میز قرار گرفته تصور کنید . در این صورت فرش مثل پادری میشد و حتی شاید اتاق را کوچک تر نشان میداد .
نکته : فرش های بزرگ معمولا گران قیمت اند اما فرش های الیاف طبیعی از جنس سیسال و جوت میتوانند مناسب باشند . بهترین انتخاب ترکیب این دو الیاف با دیگر مواد است که نتیجه فرشی نرم با قیمتی مناسب است . نکته کلیدی اینجاست که بهتر فرش تان ساده و رنگ خنثی داشته باشد.
مطالب مرتبط