چطور یک اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشان دهیم ؟

متاسفانه بازار املاک موجود موجب شده هر روز خانه ها کوچک و کوچک تر میشود و در نتیجه آن امروزه اتاق خواب ها به قدری کوچک شده اند که کمابیش تنها در آن تخت ، کمد لباس و یک میز کوچک جا میشود و خبری از فضای اضافی برای تزئینات اتاق نیست .
در این مقاله به نکته های ریز اما مفید برای بزرگتر نشان دادن و استفاده بهتر از فضای اتاق خواب های کوچک را به شما معرفی میکنیم .
صد البته مفهوم کوچک و تنگ برای هر شخص متفاوت است اما مطمئن باشید نکات دکوراسیون داخلی زیر برای هر خانه ای مفید خواهد بود .

نکاتی برای بزرگتر کردن اتاق های کوچک و تنگاتاق خواب کوچک

رنگ های ساده و روشن

برای اینکه هم اتاق تان کمی بزرگتر دیدده و شود هم اتاقی شیک و با استایل داشته باشید یکی از دیوار ها را با رنگی غیر از سفید اما همچنان خیلی روشن رنگ کنید .
رنگ های روشن مثل خاکستری خیلی روشن ، صورتی و آبی بسیار روشن برای این منظور بسیار مناسبند .
با چند نقاشی جالب و یک گلدان طبیعی میتوانید انرژی اتاق را افزایش دهید و آن را جالب تر کنید حتی اگر تمام دیوار ها سفید باشند این کار به اتاق رنگ داده و آن زنده تر میکند .
اتاق خواب کوچک پرده ها و ملحفه های سفید یخی هم حتی اگر دیوار ها سفید نباشند ، اتاق را بزرگ تر نشان داده و آن را رمانتیک تر میکنند .
از بالاتختی ها یا به اصطلاح تاج تخت های تیره نترسید ، برعکس تصورتان بالاتختی تیره با کوسن های تزئینی سفید روی تخت موجب تضاد رنگ ها و در نتیجه بزرگتر دیده شدن اتاق میشود.

رنگ های تیره

اتاق خواب کوچک در واقع دیوار های کاملا تیره هم اگر درست بکار روند میتوانند فضا را بزرگتر نشان دهند . گاهی با رنگ کردن یک دیوار اصلی در اتاق میتوانید فضا را بزرگ تر نشان دهید فقط دقت کنید در کل اتاق از رنگ های سفید و نزدیک به سفید باید استفاده شود.
اتاق خواب کوچک اگر سایز اتاق برایتان اهمیت چندانی ندارد دقیقا برعکس روش بالاعمل کنید . در کل اتاق از رنگ های تیره استفاده کرده و اتاقی دنج و خاص درست کنید . البته حتی در این حالت هم بد نیست با استفاده از چند تابلو ، گلدان طبیعی و وسایل تزئینی روشن کمی جو را متعادل تر کنید .

طرح ها

اتاق خواب کوچک چه خانه تان بزرگ باشد یا آپارتمانی کوچک خانه باید در آن راحت باشید و بتئانید خلاقیت و سبک خود را در آن به نمایش بگذارید . برای اینکه یک اتاق را از حالت قوطی سفید در بیاورید یکی از دیوار های اتاق را با کاغذ دیواری جالب و جسورانه با نقاشی بزرگ بپوشانید . اما در این حالت بهتر است دیگر دیوار ها را ساده رها کنید .

دکور غیر متقارن

اتاق خواب کوچک اگر اتاق های بسیار کوچک نیازی به رعایت تقارن نیست میتوانید میز کوچکی در یک طرف تخت قرار داده و در طرف دیگر تنها از چراغ مطالعه استفاده کنید . در این وضعیت چراغ های خود را تا جای ممکن ساده و مینیمال با رنگ های سفید یا سیاه انتخاب کنید.
به عکس بالا دقت کنید هر دو چراغ کاملا شبه هم دیده میشوند در حالی که یکی رو میزی و دیگری در واقع آباژور بلند است. تنها همین چراغ ها به اتاق تقارن میدهند.
اتاق خواب کوچک حتی اگر اتاق تان به قدر کافی بزرگ است که میتوانید از دو میز استفاده کنید ، به بکار بردن دو میز متفاوت در دو طرف تخت این فرصت را به شما میدهد تا از فضای تان استفاده بهتری کنید
برای مثال به عکس بالا دقت کنید . وسایلی مانند لباس زیر ها و لباس خواب ها میتوانند در میز چپ و جوراب و خرده ریز های دیگر در میز سمت راست قرار میگیرند .در این اتاق اگرچه دو میز متفاوت قرار گرفته اما به دلیل قرار گرفتن دو چراغ یک شکل برای روی آنها از ایجاد شلوغی جلوگیری کرده.

تابلوهای بزرگ

اتاق خواب کوچکیکی از راه های دیگر بزرگ نشان دادن فضای اتاق خواب استفاده از تابلوها و تزئینات بزرگ بالای تخت است . اما یادتان باشد تابلو یا اثر هنری که بکار میبرید باید تا جای ممکن روشن و نزدیک به رنگ دیوار باشد تا چشم را اذیت نکند. تابلو های شیشه ای یکی از بهترین وسیله های تزئینی برای این منظور هستند.

پنجره های مزاحم 

اتاق خواب کوچک اگر در اتاق پنجره ای وجود دارد که در وسط دیوار نیست . تخت را باید در وسط پنجره قرار دهید نه وسط دیوار . این کار به اتاق نظم بیشتری میدهد . به عنوان راه حل دیگر میتوانید به وسیله یک پرده ضخیم کل دیوار بپوشانید و تخت را در وسط آن دیوار قرار دهید .
اتاق خواب کوچک

دیوار کوب ها

اتاق خواب کوچکوقتی که جای کافی حتی برای یک میز هم نیست بهتر را ه حل استفاده از دیوار کوب ها یا اصطلاحا لوستر های دیواری است . با نصب چراغ ها به دیوار ها بدون اشغال فضای اضافی صاحب دو چراغ مطالعه میشوید.
اتاق خواب کوچک
مطالب مرتبط