۵ ترکیب رنگی مناسب برای اتاق خواب

در اغلب خانه ها اتاق خواب ها نادیده گرفته میشوند و بیشتر تمرکز در طراحی و تزئین بر روی اتاق نشیمن و پذیرایی است در حالی که یک اتاق خواب چه برای یک زوج باشد یا یک نوجوان و کودک محلی است که باید در آن احساس راحتی و امنیت داشته باشد .
در نتیجه دکوراسیون اتاق خواب خصوصا برای زوج ها از اهمیت بالایی برخوردار است . در این مقاله به معرفی ۵ ترکیب رنگی مناسب برای اتاق خواب زوج ها میپردازیم که علاوه بر مدرن بودن احساس آرامش ، انرژی و رمانتیکی را در فضا جاری کند .
از این ترکیب رنگ ها میتوانید در هر اتاقی استفاده کنید و مطمئن باشید که نتیجه خوبی میدهد اما یادتان باشد هیچ وقت در استفاده از رنگ های خیلی تیره زیاده روی نکنید و همیشه آنها را با المان هایی با رنگ های روشن ترکیب کنید.

۵ ترکیب رنگی مناسب برای اتاق خواب

رنگ نارنجی روشن :

اتاق خواب طبق تحقیقاتی که در کشور انگلستان انجام شده رنگ کاراملی موجب ابراز هرچه بیشتر احساسات شده و در واقع بر خلاف باور عموم یکی از رمانتیک ترین رنگ ها است . اگر فکر میکنید کاراملی رنگ ، برای یک اتاق خواب زیادی قهوه ای است طیف های مختلف نارنجی روشن میتواند جایگزین مناسبی برای رنگ کاراملی باشند.
اتاق خواب
همانطور که میبینید در عکس اول دیوار اتاق خواب به رنگ نارنجی روشن که در آن کمی زردی هست رنگ شده در حالی که در عکس دوم نارنجی دیوار ها بیشتر به قرمز میزند . هر دو این رنگ ها برای رمانتیک کردن فضای اتاق خواب بسیار مناسب هستند .
دو طیف نارنجی در عکس زیر از مناسب ترین رنگ ها برای رمانتیک کردن فضای اتاق خواب هستند.

اتاق خوابانواع رنگ بنفش :

اتاق خواب
یکی دیگر از رنگ های رمانتیک و زیبا برای اتاق خواب ها رنگ بنفش است که خاصیت آرامش دهنده و تسکین دهنده دارند . اگر تصمیم دارید از طیف های تیره بنفش استفاده کنید همانند رنگ هایی که در دو عکس هست بهتر است در اتاق تان از وسایل و تزئینات روشن و حتی سفید استفاده کنید . تا از دلگیر و خفه شدن فضا بپرهیزید.
اتاق خواب
دو طیف بنفش در عکس زیر از مناسب ترین رنگ ها برای رمانتیک و آرامش بخش کردن فضای اتاق خواب هستند.

اتاق خوابرنگ آبی تیره :

اتاق خواب اگر بیشتر تصور میشود که رنگ های گرم برای یک اتاق خواب رمانتیک مناسب تر است با این حال با استفاده درست از رنگ های سرد هم میتوان حسی مشابه بوجود آورد .
دو رنگ آبی تیره که در دو عکس استفاده شده ، برای مکان هایی که آب و هوایی سرد دارند اصلا مناسب نیست اما اگر در منطقه ای گرمسیری و معتدل زندگی میکنید استفاده از آبی تیره در کنار رنگ های متضاد و گلدان های طبیعی میتواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب تان باشد.
اتاق خواب
دو طیف آبی در عکس زیر از برای فضای اتاق خواب مناسب هستند.

رنگ جذاب کله غازی:

اتاق خواب این رنگ بی نظیر که ترکیبی از رنگ های سبز و آبی است به راحتی با رنگ های مختلف ست میشود و استفاده از آن در اتاق خواب زوج ها حس انرژی و سرزندگی ایجاد میکند. میتوانید آن را با رنگ های سفید ، زرد ، قهوه ای آبی خاکستری و بسیاری از رنگ های دیگر استفاده کنید .
اتاق خواب
البته رنگ کردن چهار دیوار اتاق به این رنگ کار عاقلانه ای نیست و تنها مجاز به استفاده آن در یکی از دیوار ها هستید . برای مثال میتوانید مانند عکس اول از آن در تزئینات و وسایل اتاق استفاده کنید و یا مانند عکس دوم تنها دیوار بالای تخت را رنگ گنید در هر دو حالت بقیه المان های اتاق را به رنگ های طبیعی و ساده انتخاب کنید .
دو طیف زیبا رنگ کله غازی در عکس زیر از مناسب ترین رنگ ها برای پر انرژی و متفاوت کردن فضای اتاق خواب هستند.

اتاق خوابرنگ قهوه طبیعی :

اتاق خواب یکی دیگر از رنگ های گرم و طبیعی که طرفداران زیادی هم دارد رنگ قهوه ای خاکی است . بهتر از از این رنگ به عنوان پس زمینه و در دیوار ها استفاده کنید و تزئینات و وسایل را از رنگ های متفاوت و سرزنده مانند قرمز ، نارنجی ، مرجانی و … انتخاب کنید . برای نمونه در عکی بالا المان های کوچک اتاق که به رنگ نارنجی هستند از خفگی و شدت رنگ قهوه ای میگاهند و به اتاق را جالب و سرگرم کننده میکنند . در حالی که رنگ قهوه ای دیوار به اتاق گرمی  و حس راحتی میدهد .
اتاق خواب
پس دقیقا مانند چیزی که برای رنگ بنفش تیره گفتیم چنانچه قصد دارید از رنگ قهوه ای تیره در اتاق خواب استفاده کنید بهتر است دیگر المان های اتاق را از رنگ های روشن نزدیک به سفید انتخاب کنید .
دو طیف قهوه ای تیره در عکس زیر برای فضای اتاق خواب مناسب هستند.
اتاق خواب
البته میتوانید با استفاده از دیوار ها و سقف چوبی از رنگ قهوه ای طبیعی استفاده کنید . در کل استفاده از چوب در هر اتاق خانه جو را گرم و راحت میکند و البته فضا را رمانتیک میکند .
اتاق خواب
مطالب مرتبط