پنجره های با شیشه های تزئینی

افراد زیادی به استفاده مستقیم از کارهای شیشه ای برای دکوراسیون پنجره های شان فکر نمی کنند ولی این کارها ظاهری منحصر به فرد برای پنجره ها ایجاد می کنند و اغلب علاوه بر اینکه ظاهری جالب به دیوارها می دهند، بهره وری انرژی بهتری نیز دارند.
مسلما کارهای شیشه ای ممکن است برای دکوراسیون پنجره های تمام اتاق های خانه شما مناسب نباشد ولی برای بسیاری از کلیساها و موزه ها انتخاب مناسبی هستند.
محبوب ترین جا برای استفاده از این قاب های شیشه ای، استفاده به عنوان درب های شیشه ای است و بعضی از افراد هم تصمیم می گیرند تا از آن ها به عنوان وسایلی برای دکوراسیون بهره ببرند. حتی شما الزاما به وجود دهانه ای در دیوار برای پنجره به منظور نصب این کارهای شیشه ای هم نیاز ندارید.
همین عامل به تنهایی این کارها را انتخابی مناسب برای محیط خانه ها و مخصوصا زیرزمین های بدون پنجره کرده است.

پنجره های با شیشه های تزئینی : استیند گلس

 

پنجره های استیند گلس در قدیم فقط برای کلیساها استفاده می شد ولی وقتی افراد بیشتر و بیشتر تصمیم به نصب آن ها در خانه های خود گرفتند، شرکت های تولید شیشه های تزئینی، به توسعه خدمات خود در بازار منازل مسکونی مشتاق شدند.
استیند گلس ها را می توان برای تطبیق با هر اتاق و سبک دکوراسیونی سفارشی سازی کرد. بعضی ها طرحی دینی را انتخاب می کنند و یکی از اتاق هایشان را به کلیسای خانگی کوچکی تبدیل می کنند.
به دلالیل زیادی، اینکار ایده ای عالی برای افرادی است که تبدیل اتاق به کلیسا را سخت می بینند یا افرادی که دوست دارند عبادتی معنوی شخصی داشته باشند.
قیمت های پنجره های استیند گلس، بسته به اندازه، طراحی و شکل، تفاوت های زیادی دارند ولی قیمتی متوسط احتمالا در حدود ۱۲۵ دلار به ازای هر فوت مربع است.

پنجره های با شیشه های تزئینی: شیشه مات

پنجره های شیشه مات کمی متفاوت تر ساخته می شوند. اول، طرحی برای پنجره ایجاد می شود. سپس، این طرح روی شابلونی لاستیکی ایجاد می شود.
اسپری با فشار بالای آلومینیوم اکسید روی شیشه پاشیده می شود تا ظاهری مات ایجاد کند که طرح مورد نظر را می سازد. در اصل، انعطاف پذیری که در انواع طرح ها و دکوراسیون ها برای پنجره های استیند گلس وجود داشت، در اینجا هم وجود دارد، به جز اینکه ظاهر مات این شیشه ها حسی لطیف تر به یک اتاق می بخشد.
هزینه شیشه های مات نیز بسته به پیچیدگی طرح آن ها، تفاوت های زیادی دارد.

پوسته های تزئینی پنجره ها

پوسته های تزئینی پنجره ها، همان ظاهر دائمی و طبیعی شیشه های تزئینی پنجره ها را ندارند ولی با قیمتی کمتر همان تاثیر و جلوه را ایجاد می کنند.
ساده ترین راه برای توضیح پوسته های تزئینی برای پنجره ها آن است که اساسا این پوسته ها مثل یک کاغذ دیواری برای پنجره ها هستند. این پوسته ها مثل کرکره ها، آفتابگیرها و پرده ها، مانند لباسی برای پنجره ها هستند.
پوسته های تزئینی پنجره ها را می توان به گونه ای طراحی کرد که همان جلوه شیشه های مات یا استیند گلس را داشته باشد. این پوسته ها، بهره وری انرژی خیلی بیشتری دارند و همچنین مثل دیگر پوشش ها برای پنجره ها، راهی برای ایجاد حریم شخصی و خصوصی است.
دوباره می گوئیم که ممکن است پوسته های تزئینی پنجره ها، ظاهری باب طبع برای خانه شما نباشد ولی می توان به جای چند صد دلار، آن ها را با هزینه ای پاین تر از صد دلار نصب کرد.
اگر مراقب پنجره های تزئینی هستید، ممکن است همینجا بهترین مکان برای آن باشد تا شروع کنید و ببینید که یک شیشه تزئینی دائمی تر، چه ظاهری به خانه تان می دهد.
مطالب مرتبط