پنجره تزئینی تیفانی

پنجره دریچه ایست که در همه فضاهای زندگی ما وجود دارد . پنجره های بیرونی و داخلی که همگی توسط شیشه پوشانده می شود تا علاوه بر نور رسانی به فضای داخلی از ورود گرد و غبار و عوامل خارجی به داخل فضا نیز جلوگیری شود . توجه به زیبایی این پنجره ها کمک زیادی به تزیین و دکوراسیون داخلی محل زندگی ما می کند . این امر به خصوص در مورد پنجره هایی که در فضاهای داخلی هستند صدق می کند . به عنوان مثال پنجره های مابین فضای پارکینگ و لابی در مجتمع های مسکونی , پنجره های سالنهای اجتماعات ,پنجره های تزیینی کنار درب ورودی و یا پنجره های بین آشپزخانه و سالن و بسیاری فضاهای دیگر .

پنجره تیفانیپنجره تیفانیپنجره تیفانییکی از انواع این شیشه ها که در پنجره های تزیینی استفاده می شوند شیشه های تیفانی یا استین گلاس است . این شیشه های هنری از گذشته های دور در پنجره ها استفاده می شده است که عموما طرحهایی کلاسیک و یا مذهبی داشته اند ولی امروزه طراحان و هنرمندان با استفاده از تکنولوژی روز و طرحهای مدرن و متنوع توانسته اند این نوع شیشه را با سبک معماری نوین امروزی هماهنگ نمایند و به بهترین شکل از زیبایی این پنجره های تزئینی استفاده نمایند .

پنجره تیفانیپنجره شیشه ای تیفانی همانند یک تابلوی هنری خود را جلوه می دهد . طراح چنین فضاهایی با هوشمندی فراوان نور , رنگ و شیشه را در اختیار می گیرد تا به نهایت زیبایی در فضا برسد .

پنجره تیفانیاستفاده از شیشه های تیفانی در درب و پنجره های ورودی ساختمان .

پنجره تیفانیپنجره های استین گلاس با استفاده از طرح هندسی , شیشه های تک رنگ به همراه تراش زیبایی و سادگی را به این فضا هدیه داده اند .

پنجره تیفانیدر این عکس طرح پنجره با لوستر داخل منزل کاملا هماهنگی دارند .

پنجره تیفانیخوشبختانه امروزه هنرمندان ایرانی با کسب مهارت در زمینه ساخت پنجره های تیفانی می توانند این هنر زیبا را در اختیار طراحان , سازندگان و مصرف کنندگان قرار دهند تا با استفاده از این شیشه های منقوش و زیبا فضای زندگی خود را زیباتر کنیم .

مطالب مرتبط