پاسخ به سوالات برخی از کاربران

چگونه دکوراسیون خانه را متفاوت کنیم ؟

ساده ترین راه برای داشتن دکوراسیونی متفاوت استفاده از المانهای متفاوت است . محصولاتی که خاص و یونیک هستند به شما کمک می کند تا دکور منزل یا محل کارتان منحصر به فرد به نظر برسد . برای این کار می توانید از اشیاء ساخت دست استفاده کنید . برای این کار هم خودتان می توانید دست به کار ساخت شوید و هم از محصولات دست ساز هنرمندان استفاده نمایید .

چگونه از صنایع دستی در دکوراسیون منزل استفاده کنیم ؟

صنایع دستی بدلیل کاربردی بودن به راحتی می توانند وارد زندگیهای امروزی ما شوند تا علاوه بر ایجاد زیبایی در دکور منزل ما , کاربرد مناسب و سالمی را نیز به زندگی ما هدیه دهند .

چگونه فضای حمام و سرویسهای بهداشتی را متفاوت کنیم ؟

استفاده از آینه های خاص و متفاوت و یا کاشیهای زیبا می تواند برای ایجاد فضای متفاوت در سرویسهای بهداشتی به شما کمک می کند همچنین در بسیاری از سرویسهایی که در آنها سقف کاذب ایجاد شده است می توان از شیشه های طرحدار استفاده کرد تا نور و فضایی متفاوت ایجاد شود .

صنایع دستیچگونه با صنایع دستی در دکوراسیون هارمونی ایجاد کنیم ؟

صنایع دستی بدلیل دارا بودن انواع طرع و رنگهای شاد و زیبا عامل بسیار مناسبی برای ایجاد هارمونیهای رنگی و فضا سازی در دکوراسیون داخلی است .

آیا می توانم با محصول دست ساز خود تغییری در دکور منزلم ایجاد نمایم ؟

این کار توسط بسیاری از خانمهای هنرمند در منزل انجام می شود این کار هرچه متفاوت تر و خاص تر باشد به شما کمک بیشتری می کند تا دکوراسیونی متفاوت داشته باشید . هرگز فراموش نکنید دست ساخته ها به محل زندگی  شما انژی می دهند .

چطور با صنایع دستی فضای خانه را  تزیین کنم ؟

صنایع دستی محصولی تزیینی کاربردی است پس شما می توانید هر دوی این موارد را به طور همزمان داشته باشید . استفاده از کوسنهای تزیینی روی مبلمان , سفالهای رنگارنگ و دست ساز , آینه و ساعتهای خاص همگی عناصری هستند که با تنوع بینظیرشان به شما کمک می کنند تا فضای خانه خود را تزیین کنید .

چگونه دکور اتاق نشیمن را سنتی تزیین کنم ؟

اتاق نشیمن فضایی گرم و دلنشین برای اعضاء خوانواده است که دکور آن باید این موضوع را برجسته نماید . استفاده از گلیم یا گبه , حضور تابلویی از جنس سفال , آباژوری چوبی یا شیشه ای  و عناصری از این دست به شما کمک می کند تا در دست یابی به این موضوع موفق باشید .

 آیا می توان با صنایع دستی دکوری مدرن طراحی کرد ؟

بله , بسیاری از صنایع دستی امروزی توسط هنرمندان آکادمیک و تحصیلکرده ای ساخته می شوند که اشراف کامل به اصول طراحی , فرم و رنگ دارند که این موضوع باعث خلق آثار بسیار مدرن و زیبا شده است . با استفاده از این نوع آثار می توانید فضای خود را مدرن طراحی کنید .

آیا می توان صنایع دستی را در دکوراسیون مدرن استفاده کرد ؟

گاهی در دکورهای مدرن برای تعدیل فضا , تنوع و تضاد نیاز است تا از فرمهایی سنتی استفاده کنیم . تجربه نشان داده است که این موضوع در عدم خستگی از فضا نیز بسیار موثر است و طراحان بزرگ همیشه این نکته را در طراحیهای خود مد نظر داشته اند .

چطور آشپزخانه را با صنایع دستی تزیین کنم ؟

آشپزخانه از قسمتهای مهم خانه برای خانمها است که به دکور آن بسیار اهمیت می دهند . صنایع دستی بدلیل تنوع بسیار بالا کالاهای مناسبی را جهت آشپزخانه دارد . انواع ظروف مسی , قاشقهای چوبی , دستگیره های دست دوز , المانهای چوبی و دست ساز که می توان روی درب کابینت یا یخچال استفاده کرد , همگی از عناصری هستند که به دکور آشپزخانه شما کمک می کنند . اگر توان استفاده از عناصر بزرگتر را دارید می توانید از درب های شیشه ای تزیینی مانند استین گلاس و یا فیوز استفاده کرد .

آیا صنایع دستی فقط در فضاهای سنتی استفاده می شود ؟

 خیر , هرجند بسیاری از ما صنایع دستی را به عنوان عنصری سنتی می شناسیم ولی امروزه با ورود دست ساخته ها با طرحهای مدرن به بازار دیگر صنایع دستی عنصری سنتی نیست و توان تامین هر سلیقه ای را دارد .

آیا می توان با استفاده از صنایع دستی دکوراسیونی کم هزینه داشت ؟

بله چرا که امروزه صنایع دستی دیگر به مانند گذشته محصولی صرفا خاص , لوکس و گران قیمت نیست . کیفیتهای مختلف و تنوع بالا و ساخت محصولات جدید با طرحهای ساده تر باعث شده صنایع دستی با قیمتهای مختلف در بازار وجود داشته باشد تا مصرف کننده با توجه به هزینه مورد نظر خود بتواند صنایع دستی مد نظر خود را تامین نماید . این موضوع در تامین محصولات مورد استفاده در دکوراسیون داخلی نیز صادق است و شما می توانید با کمترین هزینه دکور مدنظر خود را با محصولات صنایع دستی داشته باشید .

چطور با تغییر صنایع دستی منزل می توان دکور را تغییر داد ؟

محصولات صنایع دستی المانهایی در دکوراسیون داخلی هستند که بدلیل متفاوت بودنشان به چشم بیننده می آیند و در نتیجه با تغییر در آنها می توان کل دکوراسیون را در چشم بیننده متفاوت جلوه داد . پس با ورود المانهای رنگی و جدید در دکور می توانیم آن را متفاوت نمایش دهیم .

آیا از دست ساخته ها در طراحی نمای خارجی ساختمان هم می توان استفاده کرد ؟

بله , انواع کاشیهای سفالی و یا لعابدار , شیشه های دست ساز , مصنوعات دست ساز فلزی , مجسمه های سنگی و بسیاری از انواع دست ساخته ها این امکان را دارند تا در نمای خارجی ساختمان استفاده شوند . تنها موردی که باید در این خصوص در نظر داشت درجه مقاومت متریال مورد استفاده در این دست سازهاست که به مرور زمان دچار فرسایش نشوند.

پیشنهاد شما برای استفاده از آینه های دست ساز در دکور منزل چیست ؟

آینه عنصری مهم و شاخص در بحث دکوراسیون است چرا که نظر بیننده را به خوبی به خود جلب می کند همچنین این عنصر دکوراتیو در بزرگ نشان دادن فضا نیز بسیار موثر است . آینه های دست ساز بدلیل متفاوت بودنشان  جهت تزیین فضا بسیار مناسب هستند . امتیاز استفاده از این نوع آینه ها امکان تهیه آنها در سایز مناسب فضای شما است به عنوان مثال ممکن است شما در فضای خود فرورفتگی دارید که با هیچ عنصر دیگری نمی توان آن را تزیین کرد در حالی که می توانید آینه مناسب آن فضا را با طرح و رنگ مد نظر خود سفارش داده و نصب کنید تا علاوه بر استفاده کاربردی از آینه , از آن به عنوان یک عنصر تزیینی نیز در فضا استفاده نمایید .

آیا صنایع دستی می تواند به روز و منطبق با مد باشد ؟

بله , صنایع دستی امروزه بدلیل آنکه توسط افراد تحصیل کرده این رشته تولید می شود مطابق با سلیقه مشتریان و با در نظر گرفتن مد روز و نیازهای آنها می باشد .

صادرات صنایع دستیچگونه می توان قیمت  واقعی صنایع دستی را تشخیص داد ؟

بهترین راه آن است که یک محصول صنایع دستی توسط کارشناس آن قیمت گذاری شود ولی برای افرادی که مایل به تهیه صنایع دستی هستند بهترین راه خرید از فروشگاههای معتبر و یا سایتهایی است که بدون واسطه و با کارشناسی درست قیمت , محصول را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند .

چطور می توانیم صنایع دستی متفاوتی داشته باشیم ؟

تکنیک در صنایع دستی بسیار متفاوت است و در طول سالها در بین هنرمندان حفظ شده است ولی آنچه که می تواند صنایع دستی امروز را متفاوت از آنچه که در طول این سالیان اتفاق افتاده است بکند , طراحی است . طراحیهای متفاوت و خلاقیت و ابتکار می تواند باعث متفاوت شدن صنایع دستی گردد .

آیا صنایع دستی محصولی لوکس است ؟

جواب به این سوال نمی تواند کلی باشد چرا که تا حد زیادی بستگی به نوع صنایع دستی دارد که در موردش صحبت می کنیم . به عنوان مثال هنر دست هنرمندی با تجربه و صاحب نام که برای ساختش زمان بسیاری صرف کرده و از بهترین متریال نیز استفاده کرده است به طور قطع محصولی لوکس به حساب می آید .در دنیا نیز دست ساخته ها در زمره محصولات لوکس قرار دارند .

چرا صنایع دستی معمولا بسته بندی مناسبی ندارد ؟

متاسفانه این ضعف در صنایع دستی وجود دارد که البته در سالهای اخیر با توجه بیشتر به این موضوع حرکتهایی اتفاق افتاده ولی به طور قطع این بخش نیاز به توجه بیشتری دارد چرا که بسته بندی باعث ایجاد ارزش در کالا می شود .

ارتباط صنایع دستی با طبیعت چیست ؟

صنایع دستی ارتباط مستقیم با طبیعت دارد چرا که هنرمند در زمان ساخت این صنایع دستی از مواد طبیعی محیط اطراف خود استفاده می کند به همین دلیل است که بعد از سالها فرسودگی و از بین رفتن آنها دوباره به طبیعت باز می گردند و زیانی برای طبیعت ایجاد نمی کنند .

چرا آثار صنایع دستی با یکدیگر متفاوت هستند ؟

بدلیل آنکه ساخته دست هستند و آنچه که با دست ساخته می شود به طور قطع نمی تواند کاملا یکسان و مشابه باشد . این نکته از امتیازات صنایع دستی است و نشان دهنده دست ساز بودن یک محصول است که آن را از محصولات ماشینی مجزا می کند .

آیا صنایع دستی برای جوانان ایجاد درآمد می کند ؟

بله , صنایع دستی بدلیل ایجاد ارزش افزوده بالا در آمد زایی خوبی برای صنعتگر می تواند داشته باشد و جوانان می توانند با کسب مهارت در یکی از رشته های صنایع دستی رای خود در شغلی را مهیا سازند و درآمد مناسب داشته باشند .

معیار تشخیص صنایع دستی نفیس چیست ؟

این کار باید توسط کارشناسان صنایع دستی انجام شود که با توجه به مواردی چون هنرمند سازنده اثر , مواد استفاده شده , اصالت طرح , کیفیت ساخت و … انجام می شود . البته یک بیننده و یا مصرف کننده هم می تواند با دقت و بررسی کیفیت محصول به نفیس بودن آن پی ببرد .

آیا صنایع دستی را می توان به صورت تک سفارش داد یا باید سفارش در تولید انبوه باشد ؟

بله می توان , چرا که صنایع دستی ساخته دست است و این امکان را به مشتری می دهد تا خواسته خود را در هرطرح و ابعادی و با هر تعدادی  به سازنده سفارش دهد .

مهر اصالتمهر اصالت یونسکو چیست ؟

گواهینامه ایست که از طرف دفاتر منطقه ای یونسکو به صنایع دستی با اصالت و با کیفیت داده می شود و هدف آن حفظ و احیاء هنرهای سنتی و بومی و منطقه ای است .
مطالب مرتبط