هر اتاقی به مقداری رنگ سیاه نیاز دارد

بی دلیل نیست که در کمد لباس خانم‌ها حتما لباس مشکی وجود دارد. رنگ مشکی رنگی با کلاس است، هرگز از مد نمی‌افتد و با همه رنگ‌های دیگر نیز به اصطلاح ست می‌شود.

همچنین این رنگ نشانه قدرت است. همان نکاتی که در عالم مد برای رنگ سیاه حقیقت دارد در عالم طراحی داخلی نیز صادق است. رنگ سیاه یک رنگ بین المللی است و حتی به کنسرت‌های موسیقی نیز روح می‌بخشد.

در یک کلام باید اعتراف کرد که هر اتاق نیاز به اندکی رنگ مشکی دارد چون به آن مجموعه روح خواهد بخشید بدون اینکه به صورت مستقیم جلب توجه کند.

 

 

نیازی نیست که رنگ مشکی در نقاط مختلف یک اتاق چندین بار مورد استفاده قرار بگیرد. یکبار استفاده از این رنگ مانند تصویری که در آن از رنگ سیاه روی سقف استفاده شده کافی است و فضای اتاق را متحول می‌کند.

 

در این اتاق از رنگ سیاه چندین بار استفاده شده؛ روی یک بالش و همچنین روی چراغ مطالعه اما این استفاده مجدد -به اصطلاح عامه مردم- توی ذوق نمی‌زند. شما می‌توانید انگشت شست خود را روی هر یک از این وسایل مشکی رنگ بگذارید و آنها را از صحنه محو کنید، به همین راحتی. این جادوی رنگ سیاه است.

رنگ مشکی
 

شما می‌توانید در یک اتاق از یک لکه تا چندین سطل رنگ سیاه استفاده کنید اما تاثیر آن در هر صورت تفاوتی نخواهد داشت. نگاه کنید که استفاده از رنگ سیاه روی دیواره کمد تا چه حدی باعث شده تا قاب‌های عکس و همچنین وان حمام خودی نشان بدهند.

رنگ مشکی

 

رنگ مشکی

 

نگاه کنید در این عکس از چه میزان اندکی رنگ سیاه روی دیواره‌های خانه استفاده شده اما همین خطوط سیاه‌رنگ باعث می‌شود که ببینده به جزییاتی از خانه که قبلا توجه‌اش را جلب نمی‌کرد خیره شود.

 

 

در این عکس قاب‌های پنجره  دستشویی به رنگ مشکی درآمده اما همین اندک استفاده از رنگ سیاه باعث شده تا فضای سفید داخل دستشویی خسته کننده به نظر نرسد. بدون رنگ مشکی این مکان فاقد طراحی می‌بود.

 

رنگ مشکیاستفاده از رنگ مشکلی در قاب پنجره‌ها هماهنگی خاصی بین اجزای سالن ایجاد کرده است. در واقع استفاده از رنگ مشکی باعث شده تا پنجره‌ها در این سالن نسبتا بزرگ جلوه‌گر شوند.

 

 

در این دنیا، برند‌های(مارک‌های) بسیار معروفی وجود دارند که زندگی مردم با این برندها گره خورده است اما باور کنید که زندگی مردم بیش از هر برندی با ترکیب رنگ سفید و سیاه عجین شده است. این ترکیب، قابل مقایسه حتی با باکلاس‌ترین برندهای دنیا نیست.

رنگ مشکی

 

 

 

ترکیب رنگ سفید و سیاه در کف خانه چه به صورت سرامیک و چه به صورت چوب و یا کفپوش، برای قرن‌هاست که در تمام نقاط جهان رایج است. در این تصویر، طراح از رنگ سبز برای زیبایی بخشیدن به این ترکیب سنتی استفاده کرده است. اینجاست که مدرنیسم وارد سنت می‌شود.

رنگ مشکی

 

رنگ مشکی

نمونه‌ای دیگر از ترکیب فوق‌العاده رنگ مشکی، سفید و سبز ملایم که بیانگر ویژگی‌های خاصی چون طبیعت و مدرنیسم است و در عین حال هیجان و گرمی نیز در بردارد.

 

رنگ سیاه نه تنها دربرگیرنده‌ها تمام رنگ‌هاست بلکه با همه رنگ‌ها نیز هماهنگی دارد. شما نمی‌توانید رنگی در دنیا پیدا کنید که با مشکی همخوانی نداشته باشد.

رنگ مشکی

 

 

رنگ مشکی

 

رنگ مشکیدراین اتاق غذاخوری قرمز زنگ

 

 

رنگ مشکی

 

 

 

 

و یا دستشویی گل‌به‌ای، به صورت زیرکانه ای از لکه‌های سیاه رنگ استفاده شده است.

رنگ مشکی

 

 

رنگ سیاه در هنگامی که با دیوار سرخابی هم مکان می‌شود، می‌درخشد

رنگ مشکی

   ویا هنگامی که هم نشین نمونه‌های مختلف رنگ آبی می‌گردد.

 

حتی زمانی که سیاه، سایه بر رنگ بنفش می‌اندازد بازهم ترکیب دلنشینی ایجاد می‌شود.

رنگ مشکی

 

شاید در دنیای مد، رنگ سیاه را با قهوه‌ای ترکیب نکرد اما این واقعیت در مورد طراحی داخلی صدق نمی‌کند. ترکیب رنگ مشکی و قهوه ای در تصویری که مشاهده می کنید به این آشپزخانه عمق و گرما بخشیده است. همچنین این ترکیب نشان می‌دهد که این آشپزخانه ابدی خواهد بود و هرگز از مد نخواهد افتاد.

رنگ مشکی

 

رنگی که در این عکس مشاهده می‌کنید در واقع سیاه مایل به خاکستری شکلاتی است. حتی مشتقات رنگ سیاه نیز زیبا و چشم‌نواز است.

رنگ مشکی

 

رنگ مشکی

 

 

استفاده از رنگ سیاه در این اتاق خواب که پایه آن رنگ آبی است، غیر منتظره است اما همین رنگ مشکی گرما به اتاق می‌بخشد. بدون این رنگ تصور می‌شد که این اتاق خواب کاملا زنانه است.

رنگ مشکی

 

هر چند وقت یکبار، مجله‌های طراحی از خود یک رنگ سیاه جدید اختراع می‌کنند. مثلا یک زمان می‌گویند که «نارنجی، رنگ سیاه جدید است» اما باید به این ابتکارهای عجیب بی اعتنا بود چون سیاه واقعی فقط سیاه است و حتی اندکی از آن برای تا

مطالب مرتبط