نکات مهم درباره کاشی دیوار

کاشی ها از اجزای اساسی و مهم طراحی داخلی هستند و رنگ و شکل آنها به اندازه دیگر تزینات اتاق مهم اند . برای بهترین نتیجه در کاشی بهتر است یک سری قوانین و اصول را رعایت کنید.

اندازه دوغاب

ضخامت دوغاب تقریبا به همان اندازه رنگ به نظر مهم می رسد، زیرا می تواند تقریبا به طور کامل برجسته ساخته و یا آنرا تقریبا به طور کامل ناپدید کند. به عنوان مثال، این کاشی دارای یک شیار بسیار نازک رنگی است که با کاشی سازگار شده است، به طوری که خطوط دوغاب عملا ناپدید می شوند و در نهایت کار مانند یک ساختار جامد به نظر می رسد.
 شکل کاشی همچنین بر اندازه دوغاب در طول زمان تاثیر می گذارد، به خصوص شکل های دایره ای مانند کاشی پنی. مناطق بزرگتر نفوذپذیری بین منحنیهای مجاور به این معنی است که دوغاب بیش از حد برجسته است، بنابراین بهتر است یک سایه کمی نزدیکتر به کاشی انتخاب کنید.

رنگ و لعاب کاشی

کاشی دیوارکاشی های براق مانند یک پرسلن با کیفیت بالا و یا یک آینه براق، برجستگی شدن را جذب می کنند و اغلب بر روی دیوار روشن تر از حالت عادی ظاهر می شوند. برای این مواد، باید از دوغاب روشن تری استفاده نمود.
 در این مورد توجه کنید که چگونه الگوی کاشی توسط چراغ کابینت حتی بدون ساختار دوغاب برجسته ظاهر می شود.
 استثنای این نکته، آینه ها یا کاشی های آینه ای هستند که در اتاق با بسیاری از رنگ های تیره استفاده می شود. در این موارد، یک نمونه دوغاب را به داخل اتاق ببرید و ببینید آیا با رنگ های عمومی در فضا مناسب است یا خیر. پس از همه این مراحل، ظاهر آینه بستگی به آنچه که بازتاب می دهد خواهد داشت. در نهایت، یک فاصله بسیار تنگ بین کاشی شیشه ای رنگی با دوغاب کوچک، بهترین گزینه ممکن خواهد بود.

سطوح کاشی کاری چندگانه

هنگام کار با دو الگوی متفاوت کاشی در یک فضا، که در حمام با وجود کاشی کف و دیوار امری بسیار معمول است، راه حل ایده آل این است که سایه دوغابی را پیدا کنید که در سراسر ساختار برای ایجاد یک ظاهر هماهنگ کار می کند.
 این به معنای آوردن سایه و طیف تاریک از کف به دیوارها است، یا استفاده از یک طیف روشن در تمام کار، که این امر بسته به اولویت شما دارد. اما شما باید به کاشی ها در کنار یکدیگر نگاه کنید تا نمونه هایی که مناسب هر کدام از موارد دیوار یا کف باشد را انتخاب کنید. اگر به نظر می رسد که برای هر دو نوع کاشی هیچ نوع دوغابی تاثیر ندارد، ممکن است بخواهید این را به عنوان یک نشانه درنظر بگیرید که لازم است که انتخاب هر دو نوع کاشی خود را بازبینی کنید.
 در نهایت، در حالی که ممکن است به نظر بیش از حد امری آشکار باشد، استفاده از خاکستری با طیف میانی معمولا شرط امن برای اتصال چندین کاشی با یکدیگر است، در حالی که همزمان با از بین رفتن دوغاب کار از بین نخواهد رفت.

کاشی با چند طیف

کاشی دیواردر نهایت، هنگامی که کاشی شما دارای چند رنگ است، دشوار خواهد بود که یک رنگ تکی را انتخاب کنید، اما در حقیقت شگفت زده خواهید شد که بدانید این کاشی ها به خوبی با یکدیگر هماهنگ خواهند شد. یک رویکرد این است که انتخاب یک رنگ یا طیف تکی درون مجموعه کاشی برای مطابقت را درنظر داشته باشید که معمولا خنثی ترین شیوه ای است که موجود است. اگر رنگی را که قبلا در کاشی ها امتحان کرده بودید انتخاب کنید، از یکپارچگی آن مطمئن خواهید بود.
 یکی دیگر از گزینه ها انتخاب یک طیف به اندازه کافی روشن یا تاریک است تا با همه کاشی ها کنتراست داشته باشد، که اگر همه تنهای موجود در کاشی شیشه ای طرح دار در محدوده میانی و بدون نور و تیرگی زیاد باشد، به خوبی کار می کند.
 برای کاشی های الگودار، معمولا بهترین انتخاب این است که یک رنگ را انتخاب کنید تا همزمان با ترکیب های رنگی دیگر هماهنگ باشد و الگوی چیدمان را قطع نکند. به لبه های کاشی نگاه کنید تا ببیند چه رنگی در برابر کاشی بیشتر در دید خواهد بود. در این کاشی کف، رنگ سیاه چیزی است که چشم را جذب می کند، اما بخش سفید بیشتر به سمت لبه کاشی است، بنابراین انتخاب دوغاب روشن موثرتر است – یک دوغاب تیره الگو را به شکلی بیش از حد قطع خواهد کرد.
 در نهایت، با یک کاشی سنگی، شما می توانید یک سایه را انتخاب کنید که با رنگ پایه سنگ هماهنگ باشد یا با سایه ای که رگه ها را به وجود آورده است. در این حمام، دوغاب روشن بر روی تک تک کاشی ها تأکید دارد، و لبه های هر کاشی را برجسته می کند، حالتی که در غیر این صورت می تواند در میان الگوی ارگانیک از بین رفته باشد.
 برای ایجاد اثر مشخص تر، یک رنگ از سبک ترین و روشن ترین رگه های سنگ را انتخاب کنید. این انتخاب به آرامی روی تن های برجسه تأکید می کند، در حالی که بر روی کاراکتر سنگ به جای دوغاب- تمرکز می کند.
مطالب مرتبط