نمایشگاه های مهم در سراسر جهان که باید حتما دید

ما تمام دنیا را برای پیدا کردن نمایشگاه های طراحی جذاب و جالب برای سال ۲۰۱۸ را جستجوی کردیم؛ از نمایشگاه های با آثار قدیمی و آثار بزرگ مهم گرفته تا نمایشگاه های موضوعی و نمایشگاه های مستقل.
  در اینجا لیست ما از رویدادهای طراحی که در این ماه باید دید را آورده ایم .

نمایشگاه Osvaldo Borsani: Repertorio در گالری دیامور، میلان
بریت موران و امیلیانو سالچی از گالری دیامور، امسال به منظور ادای احترام به معمار نوگرا، اوسوالدو بورسانی، در حال بازگشایی محلشان در میلان با هدف به نمایش گذاشتن اسباب و وسایل و آینه های دکوراتیو با رویاپردازی قرن بیستمی هستند.
این نمایشگاه که در همکاری با آرشیو بورسانی ایجاد شده است، بازدیدی منحصر به فرد را از این آثار از دید لنزهای ویژه دیامور ارائه می کند.
طرح ها و تصاویر پروژه های معماری به هم می پیوندند تا ارائه ای جامع و هنری از فرآیندهای بورسانی داشته باشند.
تاریخ برگزاری: ۱۷th May – 30th June
محل برگزاری: DimoreGallery
آدرس: Via Solferino, 11, 20121 Milano MI, Italy
نمایشگاه Martin Szekely: Construction موزه هنرهای تزئینی و طراحی، بوردو
Construction در ساختمانی که قبلا زندان بوده است و جدیدا به موزه تبدیل شده است، برگزار می شود و ۴۰ اثر مهمی را که دربین سال های ۱۹۸۱ و ۲۰۱۸ به وسیله طراحی فرانسوی، مارتین شیلکی خلق شده، به نمایش می گذارد.
شیلکی در سال ۱۹۵۶ متولد شد و در مدرسه Boulle و مدرسه Estienne تحصیل کرد. طی سال ها، برای اسباب و وسایل ناب و مینیمالش، و اصلاح حس متریال ها و ساخت آن ها شناخته شده است.
جدیدترین گالری های او شامل Pierre Marie Giraud در بروکسل و Salon 94 در نیویورک است. نمایشگاه پیش رو، در همکاری با کنستانس رابین، انتخابی متنوع از اشیاء را همراه با موسیقی آهنگ ساز آمریکایی، مورتون فلدمن، ارائه می کند که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد بین تصویر، صوت و عناصر قابل لمس ویترین ها ارتباط برقرار کنند.
تاریخ برگزاری: ۲۶ April 16 September
محل برگزاری: Madd Bourdeaux
آدرس: ۳۹ Rue Bouffard, 33000 Bordeaux, France

نمایشگاه Poème Brut در موزه طراحی جنت بلژیک
کارهایی از ماکس لمب، نندو، بن استورمز و اولیویر ونهرپت در کنار یکدیگر برای کشف هنرهای معاصر در موزه طراحی خنت کنار هم آمدند. Poème Brut با همکاری سیگرید دمیتنره و آتلیر لاچارت آنیس، قصد دارد آثار گلچین این طراحان به عنوان کیمیاگران و آزمایشگران متریال های منحصر به فرد را به نمایش بگذارد.
از لوازم رومیزی آردخشک Formafantasma و اشیائی که در کارگاه Swine با موی سر انسان ساخته شده است، تا مجموعه Metal Rock مایکل یانگ و ساختارهای اسنفجنی سرامیکی کارگاه Furthermore، طراحی های پویایی که به زیبایی عمارت بزرگ قرن ۱۸ را برای ظاهری الهام بخش از تکنیک های ساخت مدرن آماده کرده است.

تاریخ برگزاری: ۳۰ March -2 September
محل برگزاری:  Design Museum Gent
آدرس: Jan Breydelstraat 5, 9000 Ghent, Belgium

نمایشگاه Coded Nature از کارگاه دیریفت در موزه اشتدلیک، آمستردام
این موزه که در آمستردام قرار دارد (ساخته رالف نائوتا و لونیک گوردیجن) تا اینجا بزرگترین نمایش خود را با افتتاح این نمایشگاه مستقل به دست آورده است.
این نمایشگاه که هوشمندانه از تکنولوژی در ایجاد و نصب کارهای هنری و طراحی بهره برده است، شامل برجسته ترین کارها مثل مجسمه لامپی به نام Fragile Future و Drifter است، به اضافه اثر جدیدی به نام Elementism برای جذاب تر کردن نمایشگاه. گوردیجن می گوید “یکی از ماموریت های ما آن است که به شریکی جدی در توسعه های مهم تکنولوژیکی بدل شویم.
ما نمی توانیم از نقطه نظری کاملا تکنیکی به آن نزدیک شویم. ما باید از منظری شهودی و احساسی به آن نزدیک شویم. بعد از میلیون ها سال فعالیت انسان، هنوز به ایمنی نیاز داریم، هنوز به غذا نیاز داریم، هنوز به عشق نیاز داریم ضروریاتی وجود دارد و تکنولوژی باید پشتیبانی برای زندگی در این جهت باشد.”
تاریخ برگزاری: ۲۵ April – 26 August
محل برگزاری: Stedelijk Museum Museumplein
آدرس: ۱۰ ۱۰۷۱ DJ Amsterdam, Netherlands

نمایشگاه Night Fever: Designing Club Culture 1960-today  در موزه طراحی ویترا، بازل
موزه سوئیس در حال بازگشایی درب های خود برای نمایشگاهی از طراحی دیسکو برای مارس است. این نمایشگاه از Space Electric مربوط به Gruppo 9999 (1969) (که در آن کارکنان Radical Design ایتالیایی حضور دارند) و تمام طراحی های دیگر گرفته تا بقیه طرح های پیشنهادی گرافیکی اخیر OMA برای Ministry of Sound در لندن، با هدف به نمایش گذاشتن دکوراسیون داخلی تماشایی ۴۰ سال گذشته کلاب های شبانه برگزار می شود.
این نمایشگاه سفری با ترتیب وقوع زمانی در افسون این فضاها و مجسمه ها است، با واسطه هایی مثل عکاسی به سبک قدیمی، فیلم، پوستر و حتی مد.
تاریخ برگزاری: ۱۷ March – 9 September
محل برگزاری:  Vitra Design Museum
آدرس: Charles-Eames-Str. 2 D-79576 Weil am Rhein, Basel

نمایشگاه Akari: Sculpture by Other Means در موزه نوگوچی (Noguchi)، نیویورک

موزه نوگوچی قرار است نمایشگاهی را برگزار کند که به نمایش فانوس های ماژولار، تاشونده Akari اثر ایزامو نوگوچی اختصاص دارد. نوگوچی با شروع از سال ۱۹۵۱، بیش از ۲۰۰ مدل Akari در عمرش طراحی کرده است، روشی از ممزوج کردن صنایع دستی قدیمی و کاغذ باستانی با برق.
این نمایشگاه، شامل بزرگترین Akari که تا به حال ساخته شده و دو متر عرض دارد، و نام آن Akari 200D است، می باشد که برای سازمان Venice Biennale در سال ۱۹۸۶ ساخته شده است، همچنین این نمایشگاه دیگر متریال های آرشیوی را نیز شامل می شود.
نمایشگاه دوم و همزمان، Akari Unfolded: A Collection است که شامل ۲۶ تابلو شیشه ای الهام گرفته از Akari است و به وسیله کارگاه فرانسوی Ymer & Malta در مشارکت با نندو، سباستین برجن، استفان بروکز، اوشین دلین، بنجامین گریندورج و سیلوین ریو-پیگوت برگزار می شود.
تصویربرداری : تفسیر مدرن نور نندو.
تاریخ برگزاری: ۲۸ February 2018 – 27 January 2019
محل برگزاری: Noguchi Museum
آدرس: ۹-۰۱ ۳۳rd Rd, Queens, NY 11106
مطالب مرتبط