نکاتی درباره خرید صندلی آشپزخانه

یک آشپزخانه بدون صندلی به ویژه صندلی های مرتفع دشوار است. ویژگی مهم این صندلی ها این است که اعضای خانواده، دوستان و حتی غریبه ها می توانند به ما در داخل آشپزخانه بپیوندند.

مثلا بسیاری از کودکان و نوجوانان در خانه تکالیف خود را روی همین صندلی ها در آشپزخانه انجام می دهند تا در صورت برخورد با مشکل از والدین خود کمک بگیرند.

همیچنین بسیاری از دوستان هنگامی که ما غذا درست می کنیم در آشپزخانه روی صندلی خواهند نشست و با ما گپ خواهند زد.

این صندلی ها همچنین محبوب نوه ها هستند که با نشستن روی آنها در مباحث روز آشپزخانه ای شرکت می کنند. از یک کارشناس درباره دنیای جدید صندلی های آشپزخانه سوال کرده ایم که او اینچنین توضیح داده است.

مهم ترین مبحث در انتخاب صندلی آشپزخانه، حل کردن بحث ارتفاع صندلی است. صندلی های آشپزخانه را می توان به ۳ دسته تقسیم کرد؛ کانتر، کافه ای و استادیومی.

صندلی های کانتر برای کانترهای استاندارد طراحی شده اند که ارتفاع یک کانتر استاندارد ۳۶ اینچ است. پس صندلی کانتر باید بین ۲۴ تا ۲۶ اینچ ارتفاع داشته باشد.

صندلی های کافه ای ویژه کانترهایی هستید که معمولا ۶ اینچ از کانترهای استاندارد بلندتر هستند. به عبارتی دیگر ارتفاع صندلی های کافه ای باید حدود ۳۰ اینچ باشد.

اما صندلی های استادیومی از همه مرتفع ترند. آنها برای میزهای و یا کانترهای ۴۸ اینچی(ارتفاع) طراحی شده اند به همین دلیل ارتفاع صندلی بین ۳۴ تا ۳۶ اینچ متغیر است. از این صندلی ها معمولا برای تماشای تلویزیون استفاده می شود.

البته تمام این تقسیم بندی ها متغیر است چون خانه به خانه، ارتفاع صندلی های تغییر می کند. به همین دلیل است که این روزها صندلی هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند رایج شده است تا اینکه بتوان از یک نوع صندلی در تمام خانه ها استفاده کرد.

شما می توانید با استفاده از یک اهرم ساده، ارتفاع صندلی آشپزخانه را تغییر بدهید.

البته در برخی دیگر از صندلی ها با استفاده از مکانیزم پیج می توان ارتفاع صندلی های قدیمی و دست دوم را تغییر داد.

صندلی های ثابت اما چرخان آشپزخانه ای نیز در نوع خود جالب هستند. با استفاده از این صندلی ها دیگر لازم نیست صندلی را برای رسیدن به کانتر عقب و جلو کنید بلکه می توانید با یک چرخش ساده سوار صندلی شده و یا از آن پیاده شوید.

اینگونه دچار کمر درد نمی شوید و پایه صندلی روی کفپوش آشپزخانه هم خط نمی اندازد.

صندلی های استیل هم طرفداران زیادی دارد برخلاف صندلی های کروم که امروز کمتر از آنها در خانه های مدرن استفاده می شود.

https://irachi.ir/نکاتی-درباره-خرید-صندلی-آشپزخانه/در برخی از صندلی های نیز از تلفیق چوب گردو و کروم استفاده می شود. این ترکیب، راحتی و گرما برای فضا به ارمغان می آورد.

صندلیاین روزها مدل جدیدی از صندلی آشپزخانه مد شده به نام صندلی های شهری. در این صندلی از مواد اولیه مختلف استفاده شده و دقیقا شکل صندلی هایی است که در اماکن عمومی شهر مانند ایستگاه های مترو از آن استفاده می شود.

هنوز هم اما صندلی های صنعتی طرفدار دارند. شاید نام جدید این صندلی ها همان صندلی های شهری باشد. این صندلی ها هرگز قدیمی نمی شوند چون می توان آنها را با هر دکوراسیونی هماهنگ کرد.

صندلیدیگر توجه به مد روز بس است و اجازه بدهید از این پس به راحتی توجه کنیم. باید در نظر گرفت که آیا کودکان و یا سالمندان می توانند از این صندلی ها استفاده کنند یا خیر.

در مکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد می توان از این صندلی های بدون پشتی استفاده کرد. البت باید توجه داشت که بزرگسالان برای مدت طولانی روی این صندلی های نخواهند نشست و امکان دارد که کودکان نیز برای تکیه دان ترغیب شوند و آنگا زمین بخورند.

روی برخی از صندلی های آشپزخانه که بیشتر صندلی های چوبی یا آهنی سفت هستند می توان تشک کوچک قرار داد. البته هنگامی که کودکان از این صندلی ها استفاده می کنند احتمالا تمام کوسن ها از صندلی آویزان خواهند شد.

صندلی های دسته دار بسیار راحت هستند اما اگر بچه و یا نوه کوچک دارید سعی کنید از صندلی های دسته دار چرخان خریداری نکنید چون بچه های هنگام چرخاندن صندلی ها، دسته آنها را به لبه میز خواهند کوبید.

همچنین ممکن است این صندلی ها بچه های را ترغیب کند که خود را روی صندلی تاب بدهند.

صندلیصندلی هایی که دارای تکیه گاه برای پا هستند فوق العاده اند. بزرگسالان دوست ندارند هنگامی که روی صندلی می نشینند پاهایشان آویزان باشد.

 و سرانجام اگر در آشپزخانه کانتر مناسبی برای قرار گرفتن صندلی پشت آن ندارید می تواند مانند تصویر، یک میز مقابل کابینت قرار بدهید و از آن به عنوان میز کانتر استفاده کنید.

مطالب مرتبط