نصب آینه روی سقف-قسمت اول

آینه های سقفی نکات، انواع و گزینه های مختلف

آینه سقفی یکی از کارهایی است که با انجام آن می توانید به زیبایی خانه کمک کنید که البته هیچکس از آن حرفی نمی زند ولی همه از آن لذت می برند. این آینه ها حسی رمانتیک و بدیع را به هر اتاق خواب بزرگی اضافه خواهد کرد و باور بکنید یا نه، نصب آن ها می تواند خیلی ساده انجام شود.
رعایت ایمنی و دقت در نصب چنین وسیله شیشه ای بزرگ و سنگینی از سقف بسیار مهم است ولی زمانی که کار را به درستی انجام دهید، آینه جدید شما می تواند اوقات لذت بخش و خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد.


 

انتخاب یک آینه سقفی

اگر بخواهید از روی تخت راحت تان خودتان را در آینه ببینید، انتخاب آینه ای مناسب برای سقف تان یکی از مهم ترین تصمیماتی است که باید بگیرید.
از نظر کسانی که اولین بار از این نوع آینده استفاده می کنند، هرچه وزن آینه دکوراتیو کمتر باشد بهتر است، زیرا نگه داشتن و نصب آن به سقف، اگر که بخواهید آن را به سقف بچسبانید، آسان تر است، و کنار آمدن با این موضوع که باید زیر آن بمانید هم راحت تر می شود.
به هر حال اگر دنبال چیزی هستید که فقط بازتاب دهنده باشد پول زیادی خرج نکنید. ورقه ها و پوشش های بازتاب دهنده و دیگر گزینه های ارزانتر، وقتی که بحث استفاده از این نوع مواد بازتاب دهنده در خانه می شود، به عنوان عناصری مبتدیانه یاد می شوند ولی باید قویا این نظر را رد کرد.
این نوع عناصر معمولا در نهایت خانه هایی جذاب تر ایجاد می کنند، و با وجودی که می توان بازی با این عناصر بهبودبخش فضای خانه را جذاب دانست اما آینه های کارناوالی از جمله چیزهایی هستند که کمتر صاحب خانه ای به دنبال آن ها است.

آماده سازی آینه سقفی تان

مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید آن است که هر آینه ای که بخواهید آن را بر سقف خانه تان نصب کنید، در واقع یک تکه شیشه تزئینی بزرگ و سنگین است. با توجه به این موضوع، مسئله اول شما آن است که این آینه را به درستی نصب کنید و مطمئن شوید که نصف شب بر سر شما نمی افتد و به شما برخورد نمی کند و یا شما را ریز ریز نمی کند.
خوشبختانه، چندین راه برای انجام اینکار وجود دارد. اول از همه با نصب یک تخته سه لایی یا هر چیز محکم و صاف دیگری به عنوان پشتی آینه شروع کنید و با فاصله های مناسب آن را به تیرچه های سقفی که وجود دارد و البته خود سقف پیچ کنید.
دوم، باید ترکیبی از چسب های با قدرت چسبندگی بالا و یک چهارچوب اختصاصی که مطابق آینه شما باشد وآن را در آنجا نگه دارد انتخاب کنید.
پشتی آینه ونیزی، یک سطح محکم و ایمن برای چسباندن آینه به آن است، چسب ها را به پشت آینه می زنید و آن را به پشتی آینه می چسبانید و در آخر قاب مخصوصی که ساختید، که بهتر است ترجیحا از چوبی سخت باشد، باید به گونه ای برش داده شود که لبه های آینه شما را بپوشاند و آن را سر جایش نگه دارد.
وقتی که تمام این سه مرحله را به درستی انجام دادید، می توانید با خیال راحت استراحت کنید و بدانید که می توانید از سقف آینه ای جدیدتان بدون هیچ ترسی لذت ببرید.
مطالب مرتبط