نصب آینه بر روی سقف اتاق خواب

نمایی دل انگیز و زیبا در اتاقتان با آینه های سقفی ایجاد کنید.

به فکر قرار دادن یک آینه در سقف اتاقتان هستید؟ طراحان در مورد آینه های سقفی نظرات مختلفی دارند؛ بسیاری از آنها استفاده از آن را توصیه نمیکنند مگر اینکه بخواهید اتاق خوابتان مانند یک مجموعه مجلل (سوییت) مخصوص ماه عسل شود.
با این حال، بسته به سبک تزئینات خود، روش هایی برای نصب آینه های دکوراتیو روی سقف وجود دارد که می تواند نمایی دل انگیز و زیبا ایجاد کند.

 

آینه های دکوراتیو مزیت نصب آینه بر روی سقف اتاق

 

آینه ها فضا هایی را باز می کنند و نور را بازتاب می دهند، و اتاق خواب شما با هر نور طبیعی یا مصنوعی روشن تر می شود. سقف هایی که بر روی آنها آینه قرار گرفته باشد می تواند یک نمایی جذاب به اتاق خواب اضافه کند و آنها با سبک معاصر یا هنر دکو به خوبی همخوانی دارند. یک لوستر یا یک لامپ آویزی زیبا که از سقف آینه ای آویزان است نمایی جذاب را به همراه می آورد.
نصب تکه کاشی های آینه ای میان باریکه سقف کاذب میتواند یک نمای سنتی اضافه کند و همچنین کمک میکند که تعادلی در نمای شیشه ایجاد کند به طوری که آینه ها زیاد به چشم نیایند. چنانچه اتاق خوابتان سقف تری (tray) دارد، میتوانید قالب سقف را در قاب پوشاننده یک آینه آویزی تکرار کنید.

موارد امنیتی نصب آینه بر روی سقف

 

یک نگرانی عمده در مورد آینه های سقفی در اتاق خواب ایمنی آن است. آینه ها می توانند سنگین باشند و هیچ کس نمی خواهد خطر آسیب دیدن توسط افتادن آینه بر روی خودش هنگامی که خواب است را به جان بخرد. حتما در نظر داشته باشید که یک پیمانکار با تجربه را استخدام کنید و یا اگر می خواهید خودتان پروژه را انجام دهید،
از آینه های سبک تر استفاده کنید. از آینه هایی استفاده کنید که به طور مخصوص برای نصب بر روی سقف ساخته شدند. این آینه های ویژه از مواد سبک وزن تر ساخته شده اند و از طریق یک سیستم نصب ویژه ای آویزان می شوند.

جایگزین ها را در نظر بگیرید

 

بسیاری از صاحب خانه ها به کاشی های آینه ای چسبناک رو می آورند که در اندازه ها و شکل های مختلف، از شکل های ستاره ای تا گلبرگی و حالت های مختلف هندسی، موجود میباشند. با پکیج های آینه شما می توانید شکل یک آینه تکی را ایجاد کنید، یا از طرح های کوچکتر برای طراحی های خاص خودتان استفاده کنید.
مجموعه ای از کاشی های آینه ای کوچک با رنگ های مختلف در قالب موزاییکی میتواند نمایی بی نظیر و دلربا ایجاد کند. برخی از صاحب خانه ها کاشی های آینه ای آکریلیک را انتخاب می کنند که دارای وزن سبک تری نسبت به شیشه است و مقاومت بالایی دارند.
اکریلیک را می توان براحتی برش تا در هر فضایی قرار گیرد و ضد خط و خراش است. با این حال مراقب باشید که اجازه ندهید که کاشی ها پس از نصب پیچیده شود، چون در این صورت شما یک نمای آینه ای ارزان و ساده خواهید داشت.
آینه سقفی همچنین می تواند در حمام اصلی استفاده شود، چه از کاشی های سقفی چسبنده استفاده کنید چه از آینه قابی آویزان شده. شما می توانید قاب آینه را برای تکمیل وسایل حمام و سایر لوازم جانبی هماهنگ کنید.
مطالب مرتبط