نحوه انتخاب آینه حمام

با آینه ای درست که دارای سایز ، نور و شکل درستی است ، تصویر خود را در بهترین حالت ببینید.

معمولا آینه ها اولین چیزی هستند که در دکوراسیون حمام چشم پوشی میشوند . شاید علت این است که معمولا با نگاه در آنها قبل از شکل و سایزشان توجه ما به بازتاب تصاویر در آن جلب میشود .

اما همانطور که در مقالات قبلی ایراچی گفتیم آینه ها از اجزاء اصلی و اساسی دکوراسیون هر اتاقی از جمله حمام ها هستند.

خبر خوب اینجا است که با توجه به پیشرفت دستگاه های برش آینه ها از نظر سایز ، شکل و رنگ دارای تنوع بسیار بالایی هستند پس طبیعی است که در انتخاب آن برای حمام تان سردگم شوید .
در این مقاله سعی داریم شما را در انتخاب بهترین آینه برای حمام خانه تان راهنمایی کنیم.

سایز آینه :

در انتخاب سایز آینه دو عاملی که باید مد نظر داشته باشید “کاربرد” و “نسبت” است . به یاد داشته باشید آینه نباید از کمد زیر آن بزرگتر باشد. البته استثناهایی هم در این قانون وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اگر میخواهید ریسک نکنید و نتیجه بی نقص باشد ، آینه را دقیقا اندازه کمد زیرش در نظر بگیرید.

مشکل اینجا است که پیدا کردن آینه ای که دقیقا در سایز مورد نظر شما باشد بسیار سخت و زمان بر است مگر اینکه آینه خود را سفارشی تهیه کنید که در این صورت هم هزینه کمی بیشتر خواهد شد .
چنانکه میخواهید در زمان و پول خود صرفه جویی کنید و آینه ای در سایز مورد نظر خود پیدا نکردید ، آینه ای تهیه کنید که ۷۰-۸۰ درصد طول کمد باشد .
اگر کابینت حمام کمی بزرگ است و دو سینک در آن قرار دارد میتوانید از دو آینه در بالای هر سینک روشویی استفاده کنید . البته حتی در این حالت هم استفاده از یک آینه بزرگ دقیقا به اندازه کابینت بهترین گزینه است.

در محیط های کوچک برای بلند تر نشان دادن سقف حمام میتوانید از دو آینه باریک و بلند استفاده کنید . البته باز هم با استفاده از یک آینه ونیزی بزرگ میتوانید محیط را بزرگتر و دلباز تر نشان دهید .

حتی اگر روی کابینت تنها یک سینک قرار دارد باز هم استفاده از دو آینه زیبا تر است . با قرار دادن دو آینه مشابه در کنار هم فضای حمام منظم تر و متقارن تر دیده خواهد شد.

آینهاگر فضای حمام تان مانند عکس زیر کوچک است ، بهتر است از آینه ای کوچک تر از کمد استفاده کنید تا فضای کافی برای نصب چراغ دیواری باقی بماند.

در این حالت همانند چیزی که در بالا گفتیم سایز آینه باید ۶۰-۷۰ درصد طول کمد باشد . یادتان باشد برای زیبایی بیشتر ، چراغ ها را به حاشیه دیوار نچسبانید و در وسط فاصله بین آیته تا دیوار قرار دهید.

آینه

استفاده از آینه های آنتیک و کهنه کاری شده در دکوراسیون منزل

آینه دیوار به دیوار:

آینه
یکی دیگر از روش های اندازه گیری سایز آینه این است که اندازه کمد و کابینت زیر آن را نادیده گرفته و آینه را به اندازه دیوار نصب کنید به طوری که کل دیوار را بپوشاند. یکی از ویژگی های مثبت این روش این است که یک حمام کوچک را تقریبا دو برابر نشان میدهد .

با قاب یا بدون قاب؟

آینه حجمی بدون قاب در حمام ها بسیار معمول اند اولا به دلیل اینکه اگرچه بسیار ارزان تراند هنوز بسیار شیک و مدرن به نظر میرسند. دوما این آینه ها معمولا مدرن تر به نظر می آیند و هماهنگی آنها با وسایل داخل حمام بسیار راحت تر است .

آینهاگر قصد دارید آینه قاب داری برای حمام تان انتخاب کنید به یاد داشته باشید بهتر است این آینه ها را در محیطی بکار برید که در هماهنگی با دیگر وسایل باشد به عبارت دیگر بهتر است باقی المان های محیط هم به همان اندازه دارای جزئیات باشند.

مطالب مرتبط