مدرن ترین ساختمان های مذهبی دنیا

با پیشرقت علم و مدرن تر شدن وسایل تمامی المان ها ی محیط هم مطابق آن در حال پیشرف اند . صد البته مسائل مذهبی هم شامل این تغییر و تحول هستند و دکوراسیون داخلی ساختمان ها و مراکز مذهبی هم برای همگامی با عصر حاضر و ترقیب بیشتر مردم با این تغییر کنار آمده و در نتیجه امروزه شاهد ساختمان های مذهبی کاملا مذهبی و شگف انگیز هستیم در این بنا ها خبری از شیشه های دکوراتیو و لوستر های برنزی نیست هرچه مدرن تر بنا ها ساده تر میشوند .
بیشتر این ساختمان ها را کلیسا ها و صومعه ها تشکیل داده اند و تعداد انگشت شماری مسجد با معماری متفاوت پیدا میشود.
با ما همراه باشید تا به مدرن ترین ساختمان های مذهبی سراسر دنیا سفر کنیم :
کلیسای سوژو ، چین
سال اتمام پروژه ۲۰۱۶
مسیحیت از قرن ۱۴ میلادی از طریق روس های ارتدوکس و مبلغان ماکائو وارد چین شد از آن زمان به بعد پیروان این دین روز به روز در حال افزایش اند و کلیسا های فراوانی در شهرستان جیانگ سو پذیرای زیارت کنندگان خود هستند .
اگرچه کلیسای سوژو هیچ شباهتی با دیگر کلیسا ها ندارد با این حال افراد بسیاری آن را از جهت هماهنگی با محیط صنعتی اطراف خود و حس امنیت و محافظه کاری که دارد تحسین میکنند.
داخل ساختمان هم ظاهر مدرن و پیچیده خود را حفظ کرده و دارای پنجره های متعددی است تا به وسیله آن از نور طبیعی اطراف بطور مفیدی استفاده شود.
کلیسای یادبود بلاروس ، لندن
سال اتمام پروژه ۲۰۱۶
این کلیسای بسیار کوچک که درپاکی در شمال لندن قرار دارد به احترام جامعه مهاجر بلاروس و یادبود فاجعه چرنوبیل ساخته شده . مساحت کلی ساختمان ۶۹ متر و برای پذیرایی از زائر ساخته شده .
زیبایی این کلیسا بیشتر برای مفهوم و هدف آن است . معمار اصلی پروژه Tszwai So برای بررسی کلیسا های چوبی بلاروس تا قبل از فاجعه چرنوبیل به این کشور مسافرت کرد و این ساختمان را بر پایه تحقیقات و یافته های خود ساخت .

از المان هایی که به طور خاص متعلق به جامعه و کشور بلاروس است سازه گنبدی شکل بالای کلیسا است . علاوه بر معماری خاص و زیبای این بنا از این جهت که اولین کلیسای کاملا چوبی لندن بعد از آتش سوزی بزرگ سال ۱۶۶۶ است ، دارای اهمیت فراوانی است .

 

مسجد جامع مشیرب  ، قطر
سال اتمام پروژه ۲۰۱۶
فلسفه اصلی این بنا ساخت مسجدی با ویژگی های اسلامی و ارزش های معماری قطری در عین حال مدرن و کاربردی است . به نظر می آید معماران این مسجد ساده و زیبا کاملا موفق به عملی کردن این ایده و فلسفه بوده اند .
لازم به ذکر است این مسجد موفق به کسب جایزه بهترین مسجد جامع در مسابقات عبداللطیف فوزان شد . این مسابقه بین المللی توسط معمار بزرگ دنیای عرب یعنی عبداللطیف فوزان برگزار شده و به عنوان مهم ترین مسابقه معماری اسلامی شناخته میشود .
مطالب مرتبط