مجسمه هایی به شکل بافتنی های شیشه ای

طی این مقاله میخواهیم به یکی از برجسته ترین هنرمندان عرصه شیشه و استین گلس را معرفی کنیم که خالق منحصربفرد بافتنی های شیشه ای است.

کارول میلن (Carol Milne):

کارول میلن در سال ۱۹۸۵ در رشته معماری منظر (Landscape Architecture ) از دانشگاه Guelph در کانادا فارغ التحصیل شد. وی در آخرین سال های تحصیل خود متوجه شد که به زمینه هنر و مجسمه سازی بیشتر از معماری و زیبا سازی شهری علاقه دارد وی مجسمه سازی را در همان سال ها آغاز کردو تا هم اکنون به این حرفه مشغول است.
بافتنی های شیشه ای
وی در سال های ابتدایی فعالیت خود با متریال های متنوعی همچون چوب ، گل رس ، برنز ، بتن ، شیشه فیوز گلس و موزائیک کارد کرد اما از سال ۲۰۰۰ تا امروز تمرکز خود را در کار با شیشه گذاشته است .
کارول پیشگام در زمینه بافت های شیشه ای است و تا به امروز نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی بیشماری در این زمینه برپا کرده . این هنرمند برای روش منحصر خود در بافت رشته های شیه ای و طرح های اورجینال خود موفق به کسب جوایز فراوانی شده.
بافتنی های شیشه ایکارول میلن در جهان به خاطر کارهای شیشه بافتنی منحصر به فردش شناخته می شود که برای آن جایزه نقره (Silver Award) را در نمایشگاه بین المللی شیشه در کانازاوای ژاپن در سال ۲۰۱۰ برنده شده است. میلن حرفه خود را قبل از خواندن رشته مجسمه سازی و نهایتا آغاز صنعت شیشه، در زمینه معماری چشم انداز شروع کرد. میلن از سال ۲۰۰۶  که تا آن موقع شیشه بافتی هنوز مورد توجه نبود به کارگیری تکنیک های بافتنی، ریخته گری مومی، قالب سازی و ریخته گری کوره ای را در ساخت شیشه های دکوراتیو خود آغاز کرد. میلن پنج جایزه معتبر را برده است و نمایشگاه های شخصی زیادی را در سراسر جهان برگذار کرده است.
مطالب مرتبط