مجسمه آبشار شیشه ای

در این مقاله سعی داریم هنرمند استرالیایی معروف و پر حاشیه سرجیو ریدگالی را معرفی کنیم که خالق آثار مهمی در سراسر جهان و خصوصا در استرالیا است. مهم ترین اثر او مجسمه ای عظیم الجثه به شکل یک موج است که در حال حاضر در باغ گیاه شناسی آدلاید قرار گرفته.

سرجیو ریدگالی (Sergio Redegalli)

ریدگالی از دانشگاه هنر های بصری سیدنی فارغ التحصیل شد وی کار خود را با پرسپکس و در دوران نوجوانی آغاز کرد و در دانشگاه به کار با شیشه استین گلس روی آورد که برای سبک کار او عالی بود .
ریدگالی اتلیه خود با نام Cydonia در سال ۱۹۸۶ افتتاح کرد و تمام کارهای تکمیل شده خود در سال های آخر دانشگاه را به نمایش گذاشت . در سال ۱۹۹۲ آتلیه به ساختمانی بزرگتر منتقل شد و هم اکنون یکی از بزرگترین و مجهزترین آتلیه ها در زمینه خودش است.
سرجیو ریدگالی صنعتگر شیشه اهل استرالیا و مالک کارگاه شیشه سیدونیا (Cydonia) است. او در فن “Optifuse“، تکنیک مخصوص خودش، تخصص دارد که در آن تکه های شکسته شده شیشه فیوز گلس به عنوان یک ویژگی ذاتی کار هنری است. مشهورترین اثر ریدگالی “Cascade“، یک مجسمه ۱۲ تنی به شکل موج است که در اصل برای نمایشگاه بزرگ جهانی در بریزبن (Brisbane) در سال ۱۹۸۸ ساخته شد. “Cascade” با تخصص اصلی سیدونیا [Optifuse] از ۵۰۰ تکه کاشی شیشه ای شفاف ۶ میلی متری یکپارچه تشکیل شده است. امروزه، ” Cascade” به طور دائمی در باغ گیاه شناسی زیبای ادلاید (Adelaide) به معرض نمایش گذاشته شده است.
مطالب مرتبط