فواید بازسازی ساختمان چیست؟

فضاهای داخلی بخشی از زندگی افراد هستند که بیشترین زمان در آنها سپری می شود . محل زندگی و یا کار افراد تاثیر مستقیمی بر روحیه آنها دارد . برای همه ما پیش می آید که گاه از محل زندگی و یا کار خود دلزده می شویم و احساس می کنیم ساختمان ما طراوت و زیبایی اولیه خود را نداشته و نیاز به تغییر دارد . به طور قطع عوامل طبیعی و گذشت زمان باعث تغییرات فراوانی در ساختمان می شود و گاه مشکلاتی از قبیل خرابی سیستمهای گرمایشی و سرمایشی , ترکیدگی لوله ها , خرابی رنگ دیوارها , آسیب دیدگی و پوسیدگی کابینتها , نواقصی در درب و پنجره ها که منجر به اتلاف انرژی می شود و موارد بسیاری از این دست در ساختمان ایجاد می شود که همگی منجر به بروز مشکل و احساس نا مطلوب در ما می گردد .

در این زمان دو راه برای  ما وجود  دارد گزینه اول  تغییر منزل یا محل کار که امروزه همراه با هزینه های سنگین و صرف زمان و انرژی زیادی است  و گزینه دوم بازسازی  .

بازسازی ساختمانبازسازی دو فایده عمده دارد

۱ . فضای زندگی تغییر می یابد و منجر به شاد تر شدن افراد و احساس آرامش بیشتر می گردد و ۲ . باعث ایجاد ارزش افزوده ملک شده و قیمت آن را ارتقاء می دهد .

در زمان شروع بازسازی باید به چند نکته مهم توجه داشت , قبل از انجام بازسازی باید تمام قسمتهای ساختمان به صورت کامل بررسی شود و همه پوسیدگیها و سیستمهای ساختمان چک شود تا پس از اتمام بازسازی مورد مشکل سازی در ساختمان وجود نداشته باشد . نکته بعدی تعیین بودجه بازسازی است تا بر اساس آن موارد تعیین گردند و هزینه ها به درستی انجام شود تا بازسازی طبق اولویت بندی پیش رود . مهمترین نکته قبل از انجام بازسازی استفاده از یک مشاور ماهر می باشد چرا که می تواند نکاتی را که از چشم افراد غیر متخصص پنهان مانده است را نمایان کند تا در حین بازسازی هزینه های اضافی و مشکلات اجرایی بوجود نیاید .

بازسازی ساختمانبه طور قطع در زمان بازسازی باید اولویتها را در نظر داشت و بیشتر به مواردی پرداخت که تاثیر بیشتری در زیبایی و استحکام ساختمان دارند . این موارد شامل :

۱ . نقشه آپارتمان : اینکه نقشه آپارتمان و یا ساختمان به چه صورت طراحی شده است در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد . جایگیری اتاقها , آشپزخانه , وجود کمدهای کافی و مناسب و استفاده بهینه از فضا بدون کمترین پرت می تواند شروعی مناسب برای بازسازی باشد که در غیر این صورت باید به جابجاییهای فضاهای داخلی نیز در حد امکان توجه داشت .

۲ . آشپزخانه : در یک منزل مسکونی آشپزخانه جزء اولین اولویتهاست که به زیبایی فضا نیز کمک بسزایی می کند . توجه به کابینتها و دکور داخلی آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است .

۳ . سرویسهای بهداشتی : زیبایی سرویسهای بهداشتی وابسته به کاشیها و شیر آلات آنهاست پس با تغییر در آنها می توان به زیبایی این فضاها افزود .

۴ . سالن پذیرایی : با تغییر در رنگ دیوارها , و یا استفاده از یک کاغذ دیواری زیبا می توان تغییر چشم گیری در این فضا ایجاد کرد . این موضوع شامل اتاقهای خواب و یا نشیمن نیز می شود .

۵ . به سیستمهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان اهمیت دهید و همینطور به دربها و پنجره ها . بهتر است سعی شود از پنجره های دو جداره استفاده گردد تا اتلاف انرژی به حداقل برسد . این مورد شاید تاثیر چشمگیری در زیبایی نداشته باشد ولی به آرامش افراد در خانه کمک بسیاری خواهد کرد .

حال با دانستن این نکات در مورد بازسازی , تصمیم گیری بسیار ساده تر خواهد بود .

مطالب مرتبط