فضاهای رویایی؛ ۱۲ دستشویی هیجان‌انگیز

دستشویی معمولا کوچکترین اتاق خانه است اما در این مکان،خلاقیت های هنری و طراحی بیشتر تجلی پیدا می کند. بازطراحی این مکان بسیار ارزانتر و سریعتر از بازطراحی اتاق نشیمن و یا آشپزخانه خواهد بود به همین دلیل می توانید ایده های طراحی خود را ابتدا داخل فضای کوچک دستشویی امتحان کنید.

شاید استفاده از کاغذ دیواری های شلوغ و طرح دار و همچنین رنگ های تند در سایر مکان های منزل امکانپذیر نباشد اما به راحتی می توان از آنها داخل دستشویی استفاده کرد.

همچنین برای نورپردازی این مکان می توان از ایده های همیشگی و رایج خارج شد و دست به ابتکارات تازه و عجیب زد. اگر شما هم به دنبال اجرای یک پروژه کوچک در منزل خود هستید توصیه می کنیم که از بازطراحی دستشویی شروع کنید. ما هم ۱۲ نمونه به شما معرفی می کنیم.

دیوارهای مشکی این دستشویی به همراه قاب های فلزی زیبایی خاصی دارد. شیر آبشار مانند سینک(روشویی) نیز همخوانی خوبی با آویزهای حوله مربع شکل دارد. در واقع این دستشویی تلفیقی از طراحی سنتی و تجهیزات مدرن است.

دستشوییآیینه باریک این دستشویی که از زمین تا سقف امتداد دارد این مکان کوچک را بسیار بزرگ نشان می دهد و همچنین باعث پنهان شدن لوله تخلیه آب سینک شده است. همچینین ترکیب رنگ های به کار رفته روی دیوارها و همچنین کاشی های این دستشویی بسیار هماهنگ و آرمش بخش است.

این خانه اسپانیای در فونیکس آمریکا واقع است. جنس سینک آن از یک نوع سنگ آتشفشانی است که منحصرا در مکزیک و چند کشور آمریکای جنوبی  استخراج می شود.

رنگ دیوارهای نیز به رنگ اعماق اقیانوس است و سایر وسایل موجود در دستشویی آمیخته ای از آثار هنری، چراغ های قدیمی و آیینه های چوبی است.

ویژگی برجسته این دستشویی، کانتر چوبی آن است. باور کنید ساختن چنین کانتری در خانه آسان است شما تنها نیاز است یک کنده بزرگ درخت پیدا کرده، رنگ سیاه به آن بپاشید و سپس آن را پولیش بزنید.

بعد از آن، محل عبور لوله های تخلیه آب سینک را داخل چوب سوراخ کنید و کنده را به دیوار پیچ کنید. دیواره های سنگی بالای سینک هم نوعی کاشی برجسته است و جنس سینک از برنز است.

شما می توانید با استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار، میهمانان خود را غافلگیر کنید. برای اینکه محیط بیش از این شلوغ نشود می توانید از سینک سفید ساده، قفسه با نمای شیشه ای و یک آیینه بزرگ با قاب طلایی استفاده کنید.

عرض این دستشویی که در خانه ای مدرن در کالیفرنیا واقع است بسیار باریک است به همین دلیل از یک توالت فرنگی که مخزن آبگیری آن مرتفع و باریک است استفاده شده است. برای اینکه تضاد بصری بوجود بیاد دیوارها به رنگ بنفش سیر رنگ آمیزی شده تا رنگ پریده کفپوش چوبی را جبران کند.

تمام وسایل به کار رفته در این دستشویی عجیب هستند. به جای استفاده از یک سینک معمولی، از یک سینک ترکیه ای بالای یک کابینت آنتیک و نقاشی شده استفاده شده است.

علت استفاده از رنگ آبی کم رنگ روی دیوارها این است که آثار هنری و آیینه نصب شده روی دیوارها خودی نشان بدهند.

این یک خانه یونانی در شیکاگو آمریکاست که علت زیبایی اش طراحی ساده آن است. همخوانی خاصی بین کاشی های خاکستری- سفید و کابینت مشکی زیر سینک و شیرآلات طلایی وجود دارد. به این ترکیب زیبا آن تابلوی نقاشی روغنی کوچک را اضافه کنید که فضا را بی نظیر کرده است.

رنگ آبی آرام این دستشویی را یک طراح در ماساچوست ساخته در حالیکه این خانه در کالیفرنیا واقع است. از جمله زیبایی های این دستشویی می توان به کاشی های آرام بخش آن، آیینه دایره ای شکل و چراغ بالای آن اشاره کرده که بلورهای روی چراغ، سایه های زیبایی روی دیوار ایجاد کرده اند.

دیوارهای خاکستری این دستشویی به همراه قرنیز های مرمر و کنسول سفارشی آن حال و هوایی تازه به محیط بخشیده است. همچنین پایه های کرومی کنسول و همچنین آیینه ساده آن این طراحی زیبا را تکمیل کرده است.

پایه و اساس طراحی این دستشویی، رنگ طلایی است. کاغذ دیواری طرح طلایی دارد و همچنین آویزهای حوله و همچنین دستگیر ه های کابینت نیز طلایی هستند.

دستشویی دستشویی رنگ کاربنی- خاکستری کاغذ دیواری، فضای این دسشتویی را بسیار جذاب کرده است. البته چراغ نسبتا گرانقیمت، کابینت قهوه ای سوخته، سینک کم عمق و همچنین آیینه با قاب نقره ای بر جذابیت این مکان افزوده است.

مطالب مرتبط