ظاهر پذیرایی تان را حرفه ای کنید

این نکات درباره دکوراسیون داخلی به شما کمک می کند تا ظاهر پذیرایی خود را بدون هزینه زیادی حرفه ای طراحی کنید
پذیرایی های ما جایی هستند که ما در پایان روز در آنجا آرام میگیریم، جایی که قرار است از مهمانان مان میزبانی کنیم و جایی که اغلب ما بیشتر در کنار هم هستیم.
پس، طبیعتا می خواهیم که تا حد ممکن زیبا باشد. حتی اگر بودجه شما اندک است، مجبور نیست خودتان را خسته کنید و دنبال راه های دیگر بگردید وقتی می توانید ار این ایده ها الهام بگیرید
 

اتاق تان را اطراف یک فرش بزرگ بچینید.

یک فرش با طرح هندسی نباید خیلی هزینه داشته باشد، ولی میتواند تکه ای باشد که پازل شما را کامل کند و باعث شود طراحی داخلی اتاق تان به کمال برسد.
برای حداکثر زیبایی اثاثیه های مهم را اطراف آن بچینید، همانطور که اینکار با کاناپه، صندلی راحتی و میز جلو مبلی در این عکس انجام شده است. فراموش نکنید که ردیفی از بالشتک های رومبلی را هم اضافه کنید، که ترفندی ساده است و همیشه باعث می شود پذیرایی ها شیک به نظر برسند.   
وقتی دارید فرش انتخاب می کنید، به فکر ابعاد اتاق تان باشید. اگر قسمت کمی از اتاق را پوشش دهد، به نظر می رسد که در هوا معلق است؛ اگر خیلی بزرگ باشد، ممکن است اگر بخواهید تا لبه های کاناپه تان را بپوشاند یا طوری باشد که کف چوبی اتاق تان معلوم باشد به کارتان نیاید.  

 

با رنگ های تیره تر دکوراسیون را انجام دهید.

ظاهر جمع و جور (Boutique-Hotel) بر محور آباژورهای دیواری برای القای حس دنج و گرم و نرم بودن میچرخد. شما می توانید در خانه تان بدون هزینه بالایی به این ویژگی دست پیدا کنید چون اکثر برندهای رنگ برای رنگ های تیره تر قیمت کمتری دارند.
یا یک طرح کاغذ دیواری تیره انتخاب کنید، مثل آن چیزی که در اینجا استفاده شده است. سرمه ای یا نیلی انتخابی شیک هستند، یا حتی شرابی، سربی تیره یا سیاه.
دکوراسیون تیره را با کمی جزئیات روشن شاداب تر کنید، مثل میز، لامپ و چراغ سقفی که در اینجا دیده می شود، برای تکمیل طراحی حرفه ای.   ​

یک گالری در گوشه ای بسازید.

کارهای هنری نباید هزینه زیادی به همراه داشته باشند، ولی کنار هم چیدن عکس ها و نقاشی ها میتواند به یک پذیرایی، یک گالری جذاب ببخشد. دو دیوار مجاور هم پر از آثار هنری، در اینجا یک زاویه هنرمندانه خلق کرده است که تمرکز را از مبلمان ساده دور می کند.
قاب عکس های ارزان را از فروشگاه های زنجیره ای ، سمساری ها یا به صورت اینترنتی بخرید. مجموعه ای از کارت پستال ها و عکس ها را کی می توانید قاب کنید را جمع آوری کنید.

و سعی کنید جند تا از کارهای کوچکتر را با یک یا دو تا از نقاشی های روغنی یا آبرنگ و یا شیشه های تزئینی کنار هم قرار دهید تا ترکیب رنگ ها بهتر شود.

پذیرایی
شادابی در بافت های مختلف.

انواعی از اجسام مختلف را با هم برای خلق اثری ماهرانه و پیچیده کنار هم قرار دهید، مخصوصا اگر طرفدار رنگ های خنثی هستید. چرمی، فلزی، پشمی، نخی، مخملی، فرش های بافته شده از پنبه و روکش های پوست گوسفند همه شان خوب هستند
و فراموش نکنید که میز جلومبلی خودتان را هم تزیین کنید. لازم نیست تجملی باشد یک جفت از گلدان های سفالی با گل های کاشته یا قلمه زده شده در آن می تواند تفاوت ها را رغم بزند

پذیراییجای وسایلتان را تغییر دهید.

شما الزاما نباید هزینه کنید تا خانه تان را بهتر کنید. برداشتن، دوباره چیدن و به نمایش گذاشتن هنرمندانه آن چیزی که در اختیار دارید میتواند حس ظرافت در چینش و فضا سازی را ایجاد کند
در این اتاق، یک چینش متقارن از گلدان ها و لامپ ها در دو طرف شومینه یک حس تصنعی را القا می کند. همینطور، کاناپه ها در اطراف میز جلو مبلی حالت نقاشی بودن اتاق را ایجاد میکند

پذیرایی

ترکیب رنگ.

ترکیب کردن رنگ روشن شاید ساده ترین راه برای تبدیل یک پذیرایی بی روح تر یه یک پذیرایی زیباتر است. کاناپه سبز روشن این اتاق واقعا زندگی را به اتاق داده است، اما اگر شما دوست ندارید ولخرجی کنید یا همین الان هم یک کاناپه خیلی خوب دارید، باز هم میتوانید با استفاده از روش های جزئی دیگر به وسیله لامپ ها، بالشتک های رومبلی، گلدان ها، آباژورها و فرش ها ترکیب رنگ ها را انجام دهید

پرده های بلند آویزان کنید.

پرده های بلند عظمت هتل های پنج ستاره و شکوه خانه ها را بر می انگیزد. در اینترنت به دنبال شرکت هایی بگردید که مطابق بودجه و تقاضای شما پرده می دوزند. به همراه آن یک لوستر زیبا نصب کنید تا حالت یک خانه اربابی به خود بگیرد. و همانطور که در اینجا نشان داده شده است، یک الگو انتخاب کنید تا اثری چشم نواز را به وجود آورید.   

جنس مخملی را به کار بگیرید.
جنس مخملی هیچ وقت از مد نمی افتد، و زیبایی مجللی دارد که یک خانه را خاص می کند. اگر نمی توانید یک کاناپه یا یک صندلی راحتی (نهایت زیبایی به سبک مخملی) تهیه کنید، پس چند تا بالشتک مخملی تهیه کنید، که به هر خانه ای مقداری فریبندگی و زیبایی می دهد. انواع آباژورهای گرانبها را انتخاب کنید تا سادگی کاناپه را افزایش دهید.  

از کاغذ دیواری تزئینی استفاده کنید.
یک تابلو یا دیواری از کاغذ دیواری های تزئینی ترفندی عالی است برای اینکه یک پذیرایی معمولی آواز بخواند. امروزه کاغذ دیواری های به صرفه زیادی وجود دارد نمونه هایی را سفارش دهید تا از نتیجه کار، رنگ ها و نتیجه الگو ها در خانه خود مطمئن شوید.

یک الگوی هندسی خیره کننده مثل این واقعا حس زیبایی بهتری را به یک فضای متوسط داده است.   

یک جواهر قدیمی را در معرض دید بگذارید.
هنوز هم امکان آن هست اثاثیه های قدیمی از زمان ملکه ویکتوریا یا نیمه اول قرن بیست را از زیر خاک بیرون آورد و اگر در سایت eBay یا سمساری ها جستجو کنید میتوانید با قیمتی معقول آنها را تهیه کنید. یک کمد دلاور زیبا چوبی مثل این نباید در یک اتاق خواب محدود بماند. از آن به عنوان جایی برای نمایش لامپ ها و عکس ها استفاده کنید تا حسی از کیفیت و سنت را ترکیب کنید

مطالب مرتبط