طرح های کاشی که کمتر دیده اید

طرح پولک ماهی و الگوهای دیگر را برای ایجاد چیدمان های غیر معمول در پروژه بعدی خود در نظر بگیرید.
 همه ما کاشی های مختلف را در طرح های مربعی و یا منحنی دیده ایم. اما کاشی شیشه ای رنگی  را می توان در بسیاری از الگوهای مختلف، به جز چند طرح کلاسیک مستطیل شکل که همواره در همه جا قابل مشاهده است قرار داد. اگر میل به طراحی های منحصر به فرد داشته باشید، یکی از این ایده های طراحی غیر معمول را امتحان کنید تا ظاهر زیبایی برای شما داشته باشید.

طرح های کاشی ۱٫ شش ضلعی: هنگامی که قصد دارید از طرح های چهارضلعی ساده دور شوید 

 آشپزخانه ها معمولا فضاهای بسیار مربعی دارند. آشپزخانه معمولی با مقدار زیادی کابینت و لوازم خانگی مستطیلی و کوچک، ممکن است هیچ خطوط منحنی یا زاویه ای نداشته باشد. با استفاده از کاشی شیشه ای طرح دار شش گوشه برای کف، این زوایای راست و ساده رو به شکست می گذارند، و یک پیچ و تاب جدید را در دید ایجاد می کند که باعث می شود اتاق بسیار دلنشین تر باشد. داشتن مواد کفپوش سفارشی برای هماهنگی با طرح شش گوش در چنین طراحی داخلی باعث ایجاد ظاهر سرگرم کننده ای می شود که در اینجا نشان داده شده است.
طرح های کاشی
 به طور کلی، اضافه کردن زاویه بیشتر به یک الگو، به آن احساس پر جنب و جوش تری اضافه می کند که موجب افزایش انرژی و سرگرم کننده بودن آن است.
 این الگو به نظر پیچیده است، اما در حقیقت با یک شش گوشه ایجاد می شود که دارای گوشه های رنگی است و در نهایت به شکل یک مثلث سفید و پنج ضلعی آبی شکل می گیرد و سپس برای ایجاد شکل های چرخشی مرتبا تکرار می شود.

طرح های کاشی ۲٫ حلقه های شش ضلعی: هنگامی که به طرح های دایره ای علاقه دارید 

 کاشی های شش گوشه می توانند دارای انرژی بالا و چشمگیری باشند، اما آنها همچنین می توانند توهمات نوری جالب توجهی را ایجاد کنند، مانند این کاشی هایی که ظاهر حلقه های متصل را ایجاد می کنند. این الگوی شگفت انگیز برای افزودن سرگرمی و هیجان به یک حمام بسیار مناسب است و در عین حال در حفظ نوردهی اثربخش خواهد بود.
 کاشی های شش گوشه الگوهای توخالی را تجزیه می کند، به طوری که ظاهر بصری دوغاب ناپدید می شود. در مقایسه، کاشی های مربعی خطوط توخالی دوغاب را که در کنار هم قرار دارند نشان خواهد داد. نتیجه ظاهرا یکپارچه و کاملا یک دست است.

طرح های کاشی ۳٫ طرح hopscotch: هنگامی که می خواهید جدید و قدیمی را در کنار یکدیگر داشته باشید 

الگوی کلاسیک hopscotch توهم زاویه های در حال چرخش را تنها با استفاده مربع در دو اندازه مختلف ایجاد می کند. مربع های بزرگ با یکدیگر متقارن می شوند، که باعث ایجاد فضای کوچک برای یک مربع کوچکتر می شود، که تقریبا باعث ظهور تصور حرکت و چرخش می شود. این الگو برای فضاهای گذرا عالی است، مخصوصا در خانه هایی با عناصر سنتی مانند موزاییک های جذاب، زیرا در آن واحد احساس کهنگی و تازگی به فرد منتقل خواهد شد.

طرح های کاشی ۴٫ پولک ماهی: هنگامی شما می خواهید فضای خانه خود را به تعطیلات بدل کنید 

 الگوی “طرح ماهی” عملا باستانی است، اما بسته به مواد مورد استفاده، همیشه احساس تازگی و حتی کمی عجیب و غریب یا دریایی دارد. ظاهر نیم کره ای الگو ها به نظر می رسد همپوشانی داشته باشند که تصویری مانند طرحهای ماهی واقعی را ایجاد می کند، و باعث می شود که آن را پر انرژی و کمی غریب جلوه دهد.

طرح های کاشی ۵٫ راه راه: هنگامی که می خواهید به یک فضای طولانی و باریک نگاه کنید 

 درست مانند دنیای مد، خطوط نازک در فضای داخلی می تواند برای فضاهای نسبتا کوچک استفاده شود، که در نهایت موجب ایجاد توهم طول اضافی می شود.  در مواردی که کف اتاق راه راه است، نتیجه فضایی خواهد بود که به نظر فوق العاده بزرگ می رسد، به خصوص اگر الگوی راه راه در امتداد طولانی ترین محور اتاق باشد.
مطالب مرتبط