طراحی و دکور لابی با مناسبت عید نوروز

طراحی برای عید نوروز از اهمیت و جایگاه بالایی برای ایرانیان برخوردار است تا جایی که حتی ایرانیان خارج از کشور نیز این موضوع دیدگاه ویژه ایی دارند. متداول ترین و معمولی ترین طراحی عید نوروز، نزیین و چیدمان سفره هفت سین است که از زمان باستان مورد توجه بوده است. نگاه ایراچی به طراحی عید نوروز نگاهی متفاوت است. چرا که خلاقیت در دکور و طراحی نوروز صرفا به سفره هفت سین خلاصه نمی شود. نوروز حامل فصلی تازه، سالی نو، نشاطی درونی، جوششی خدایی، جهانی زیبا، لباسی پاکیزه، رنگی از امید و صدها صفت هیجان انگیز و جذاب دیگر است. از همین رو میتوان هرکدام از این اوصاف را در طراحی و چیدمان، المان سازی، دکور و … در نظر گرفت و به شکلی مطلوب با توجه به زیبایی شناسی، رنگ تعلق و حس آمیزی، فضای گیرا و جذاب طراحی ساخت. این طراحی می تواند شامل مکان های عمومی، نیمه عمومی و خصوصی باشد. فضاهای عمومی مثل پارک ها، لابی، ایستگاه های مترو،لابی فرودگاها و فرهنگسراها و….

نیمه عمومی مانند لابی یا ورودی ادارات، نهادها، ارگان ها، شرکت ها، پاساژها و سالن های تئاترو …. و خصوصی مثل منازل، لابی برج ها و آپارتمان ها و…

عید نوروزعید نوروز علاوه بر باستانی بودن و دارا بودن جلوه ایی ملی، با ورود اسلام به ایران چهره ایی ملی، مذهبی به خود گرفت. این موضوع نیز یکی از دغدغه های طراحی برای بعضی از افراد جامعه به حساب می آید، ایراچی با بهره گیری از مطالعات گسترده خود در این زمینه، این موضوع را نیز در قالب طراحی های خود گنجانده است. تا بتواند عنوان مجموعه ای طراح و مجری پاسخگوی همه سلیقه ها و نگاه ها باشد.

مطالب مرتبط