صمیمی تر کردن فضای خانه-قسمت دوم

این ۹ مرحله ساده را دنبال کنید تا خانه گرم و نرم تری داشته باشید که به شما کمک کند از ماه های سرد پاییز و زمستان گذر کنید
 رنگ ها را به تیره تغییر دهید.
نقاشی رنگ های تیره روی دیوارها به طریقی شیک و مدرن ملایمت ایجاد می کند. وقتی با وسایل جانبی و اثاثیه روشن تر متعادل شود، دیوارهای تیره میتواند به یک بخش اصلی بدل شود که احساس راحتی و آسایش القا می کند.
اتاق تلویزیون مکانی عالی برای دیوارهای تیره رنگ است، چون می تواند حس و حال سالن های تئاتر را القا کند.  
مقاله مرتبط: استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون
 نقاشی
 سبک اسکاندیناویایی را امتحان کنید. 
اگر رنگ های تیره باب میل شما نیست، نگاهی به اسکاندیناوی بیندازید تا چند الهام در دکوراسیون داخلی بگبرید. هیچ کس به اندازه اسکاندیناویایی ها در القای حس راحتی و مدرنی ماهر نیستند.
اگرچه سبک اسکاندیناویایی مدرن و مینیمال است، باز هم یک اتمسفر خواستنی و آرام بخش ایجاد می کند
مقاله مرتبط: تلفیقی از مدرن و کلاسیک
 
 چراغ ها را روشن کنید.
 لامپ ها بسته به نوع حبابی که استفاده می کنند می توانند حالت های روحی مختلفی را ایجاد کنند. برای ماه های زمستان و پاییز، از رنگ های سرد بپرهیزید، مثل حباب های شفاف آبی رنگ.
برای ایجاد یک مجموعه آرامش بخش، حباب های با رنگ گرم مثل سفید خالص و زردرنگ توصیه می شود.  لامپ های ادیسون تابش گرم دلپذیری ارائه می دهد و امروزه به شکل LED هم در دسترس است. سعی کنید لامپ ها را کنار هم قرار دهید تا یک نقطه کانونی گرم ایجاد کنید.  
مقاله مرتبط: انواع نورها در دکوراسیون
 نقاشی
 از پستوهای دنج غافل نشوید.
 شاید جایی بهتر از پستوها در یک خانه نباشد تا وقتی که دمای هوا کاهش می یابد در آن وقت گذراند. وقتی شما در گوشه ای دنج با دیوارها در اطرافتان هستید، خیلی سریع احساس صمیمیت و امنیت به شما دست می دهد.
گرمای این پستوها را با بالش ها، ملحفه ها و لامپ های با رنگ روشن بیشتر کنید
 نقاشی
 از همه حس های پنج گانه استفاده کنید. ما اغلب به جنبه بصری و قابل لمس در طراحی فکر می کنیم:
اینکه چه ظاهری دارد؟ چه حسی دارد؟ اما صداها را فراموش نکنید. صدای آتش، چه واقعی و چه ضبط شده، به گرمای وجود شما کمک می کند. و وقتی که وقت بوییدن و چشیدن می شود، آشپزخانه را به هم بریزید.
وقتی که یک فضای خودمانی و گرم ایجاد کردید، هیچ چیز تحریک کننده تر از حس بویایی شما نیست. بروید و قهوه و شکلات داغ آماده کنید یا کلوچه ها و کیک های مورد علاقه خودتون را بپزید. بینی و حس بویای شما کیف می کند.
مطالب مرتبط