شیشه های تزیینی در آشپزخانه

آشپزخانه از مهمترین قسمتهای خانه است و زمان زیادی از وقت افراد خانواده بخصوص خانمها در این قسمت از منزل می گذرد . به این دلیل و همچنین نوع طراحی های امروزه آشپزخانه ها که به صورت باز طراحی می شوند , به طوری که دید به داخل آشپزخانه وجود دارد , باعث شده که دکور آشپزخانه از اهمیت بسیاری برخوردار شود . انواع کابینتها , انواع کاشیها و طرحهای مختلفی از شیرآلات کمک کرده اند تا امروزه حال و هوای آشپزخانه ها عوض شود و با گذشته تفاوت بسیاری پیدا کند.
یکی از متریالهایی که در این مورد کمک بسیاری می کند و باعث ایجاد تفاوت در دکور آشپزخانه می شود استفاده از شیشه های تزیینی دست ساز در دکوراسیون آشپزخانه است . حال شاید این سوال پیش آید که در چه فضاهایی از آشپزخانه می توان از شیشه استفاده کرد؟ جواب به این پرسش در تصاویر زیر آمده است.
در یکی از این تصاویر سازنده کابینت در طراحی خود فضایی را داشته که علاوه بر عدم کاربری نیاز به پوششی مناسب هم بوجود آمده است به همین دلیل با تعبیه فضایی شبکه ای و قراردادن کاشیهای شیشه ای دست ساز که از نوع فیوز سکوریت بوده است به هدف خود یعنی پوشش و زیبایی رسیده است . علاوه بر این با قرار دادن منبع نور در پشت این شیشه ها می توان فضایی بسیار خاص و زیبا  ایجاد کرد که بدلیل ملایم بودن نور منعکس شده از پشت این شیشه ها به عنوان نور دائمی , همیشه فضای آشپزخانه را روشن نگاه دارد.
در نمونه دیگر شیشه های تزیینی در سقف کاذب آشپزخانه کار شده اند . سقفهای کاذب در بسیاری از آشپزخانه ها وجود دارند و شاید بسیاری از ما از آنها چشم پوشی کرده و یا حتی آنها را فضاهایی اضافه می دانیم  در حالی که این نمونه ها به ما نشان می دهند که چنین فضاهایی تا چه حد می توانند به زیبایی آشپزخانه ما کمک کنند.
زمانیکه از شیشه های دست ساز برای سقف های کاذب استفاده می کنیم این امکان وجود دارد که طرح آنها را با کاشی و یا کابینت هماهنگ و ست کنیم و یا در مورد اندازه هیچ محدودیتی نخواهیم داشت چرا که این شیشه ها به صورت سفارشی و برای همان فضا طراحی و تولید می شود. از دیگر امتیازات استفاده از این نوع شیشه سبک بودن و نصب ساده آنهاست.
یکی دیگر از موارد استفاده شیشه های تزیینی در آشپزخانه , استفاده از کاشی های شیشه ای در فضای مابین کابینتها و یا فضای زیر اپن است . این فضاها را هم می توان با کاشیهای کوچک و به شکل گل کاشی تزیین کرد و هم می توان با پوششی کامل از شیشه طرح دار پوشش داد که علاوه بر زیبایی فضایی خاص و متفاوت را در آشپزخانه ایجاد می کند.

 

مطالب مرتبط