شرح روش ساخت آینه ونیزی

آینه ونیزی، اثاث خانه منحصر به فرد دکوراسیون منزل پادشاهان ونیزی، که منشأ آن به رنسانس ایتالیایی و شاید قبل تر از آن برمیگردد، نتیجه سالها تجربه صنعتگران مورانو است، و ما اکنون با افتخار آن را توسط کمپانی خودمان به عنوان بهترین ساخته ایتالیا تولید و ارائه میدهیم.
در این مقاله نحوه ساخت این اثر هنری ارزشمند را به اشتراک میگذاریم.

چگونه یک آینه شیشه ای مورانو واقعی به وجود می آید

پیچیدگی و ساخت فنی خالص یک آینه ونیزی واقعی با شیشه ی مورانو را از سایر تمایز میدهد. بر خلاف یک محصول صنعتی، این آینه های تزئینی حداقل توسط چهار صنعتگر متخصص ایجاد میشوند. آنها عبارتند از: نجار برای ساخت چوب؛ “آینه ساز” برای ریختن نقره؛ حکاک برای برش شیشه؛ متخصص شیشه برای دکوراسیون و تزئین. اندازه، شکل، تزیینات، رنگ و طراحی مجموع تجربه های حرفه ای صنعتگران است که در تیم کار می کنند. نتیجه؟ یک شاهکار شگفت انگیز، منحصر به فرد و با ارزش!

ما آینه های ونیزی خود را اینگونه تولید می کنیم

 

کشیدن طرح و نقشه

 

اول از همه، ما بر روی کاغذ شکل آینه را در اندازه واقعی آن رسم می کنیم؛ ما فریم و تزیینات و نور آن را در آینه مطالعه می کنیم (تا چند آینه کوچک یک آینه کامل را تشکیل می دهند).
در نهایت ما تمام طرح هایی که برای حکاکی داریم و رنگ های دکوراسیون شیشه مورانو که باید نصب کنیم را بررسی کنیم.

قاب ساختار چوب

نجار با استفاده از چند لایه چوب Cirmolo، طرح کامل را برای آینه ونیزی برش می دهد. این فرآیند تماما دستی انجام میشود و طرح میتواند از مدل به مدل دیگری متفاوت باشد.
آینه ونیزی

حکاکی شیشه

این قسمت مطمئنا خلاقانه ترین و هنری ترین بخش است. ورقه های شیشه ای حکاکی شده و با گل ها و برگ های زیبا، صحنه های اساطیری و یا قرون وسطی یا مضامین مختلفی از موضوعات مختلف تزوین میشوند.
حتی در این مرحله، حکاک های ما می توانند طرح مخصوص و کامل برای شما ارائه دهند.
آینه ونیزی

ساخت آینه با نقره خالص بر روی شیشه تخت

با حداکثر دقت، نقره بر روی ورق شیشه ای ریخته می شود. در این مرحله انتخاب رنگ آینه صورت میگیرد. می تواند در نقره خالص باشد یا با سایه هایی از رنگ سیاه یا کهربایی.
در صورت درخواست، آینه آنتیک  می تواند با یک فرآیند شیمیایی خاصی ایجاد شود تا جلوه ای از سبک باستانی سنتی به آن داده شود.
آینه ونیزی

قرار دادن آینه در قاب آینه

بسته به نتیجه نهایی که میخواهیم بدست آوریم، قاب چوبی توسط یک لایه نقره ای یا طلایی پوشیده میشود.
بعد از ظاهر آینه های مختلف کوچک، آینه کامل به یک شکل خاص برش داده میشود و بر روی قابی با میخ پوشیده شده با کلاهک شیشه ای قرار داده میشود.
آینه ونیزی

نصب تزئینات شیشه مورانو

در طول این مرحله، اجزای مختلف دکوراسیون شیشه مورانو بر روی آینه ثابت می شوند.
معمولا این بخش ها از طریق مدل سازی داغ ساخته می شوند و معمولا شامل گل ها و برگ های مختلف در اندازه ها و رنگ های مختلف میباشند، در کلاسی مشخص یا رنگ چسبیده شده و گاهی اوقات با طلای ۲۴ عیار یا نقره خالص. قابلیت های بی شماری در مورد آن وجود دارد.
مطالب مرتبط