سه بنای خیره کننده دنیا

گاهی معماران و طراحان دوست دارند چیزی فرا تر از یک برج یا ساختمان بسازند . در این مقاله به بررسی بعضی از این بنا ها میپردازیم که با ظاهر و معماری خورد توجه هر بیننده ای را به خود جذب میکند.

ساختمان استخر عمومی شهر کندی در هنگ کنگ چین

مانند ژله ای که در قالب ریخته شده ساختمان استخر عمومی شهر کندی هنگ کنک به شکلی منظم و با گوشه هایی گرد در زمین مثلثی شکل بین جاده و راه آهن قدیمی تراموا قرار گرفته .
معماران شرکت Farrells که کاملا با موضوع معماری و دکوراسیون داخلی شهری آشنا بودند پس از تحقیقات لازم طرحی را ارائه دادند که علاوه بر احترام و رعایت حقوق ساختمان های مسکونی همسایه ، ساختمانی بدون تاریخ انقضا و با دیدی عالی از بندر باشد.
زمین استخر زمانی پارکینگ بزرگی برای ساختمان های مسکونی اطراف بود که از سال ۱۹۹۰ به صورت متروکه درآمده بود .
به نظر می آمد یک مجتمع ورزشی جایگزینی ایدهآل برای این زمین بلااستفاده باشد .

ساختمان شرکت خصوصی مدیریت HQ ، ژنو، سوئیس

این ساختمان خارق العاده که توسط شرکت معماری ایتالیایی به نام Giovanni Vaccarini Architetti ساخته شده در واقع بازسازی یک ساختمان قدیمی تر است که توسط مدیریت جدید شرکت مدرنیزه شده .

لایه های درکنار هم قرار داده شده علاوه بر اینکه در کنار هم به صورت مات دیده میشود دیدی به بیرون دارد به علاوه کاملا ایزوله است و میزان مصرف انرژی ساختمان را به شدت کاهش داده.

ساختمان سفارت مرکزی بانکوک ، تایلند

این ساختمان اولین برج در تایلند است که توسط یک شرکت معماری انگلیسی طراحی و اجرا شده . ساختمان سفارت مرکزی بنایی باشکوه و ۳۶ طبقه که در یکی از شلوغ ترین خیابان های بانکوک قرار گرفته .

ساخت این ساختمان به گروه “Central Group” سپرده شد که یکی از مهم ترین شرکت های تایلند در این زمینه است .
داخل ساختمان شامل یک مرکز خرید بزرگ و هتل Park Hyatt hotel با ۲۷ طبقه است .
دکوراسیون نمای ساختمان با بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ کاشی آلمینیومی و کاشی شیشه ای رنگی پوشیده شده . ساختمان از همه جهات نامتقارن است و قسمت هتل با تراس های پله ای از مرکز خرید جدا شده . لابی هتل رو به پارک Nai Lert و قسمت رستوران روباز و بار آن رو به مرکز شهر بانکوک است .

استودیو عکاسی Bae Bien-u ، سونچئون ، کره جنوبی

معمار Chanjoong Kim از شرکت معماری The System Lab تمام عمر کاری خود را صرف طراحی برای زمین های کوچک و ساختمان های متفاوت کرده . این برج مکهبی که در محلهای ساخته شده که خانه ها معمولا یک طبقه اند یکی از کارهای اخیر اوست.
دکوراسیون 
این ساختمان زیبا خانه و استدیو عکاسی یک هنرمند کره ای است که ۴ طبقه دارد . نمای ساختمان کاملا از بتن ساخته شده و بسیار ساده است . این ویژگی با سبک هنر صاحبخانه کاملا مطابق و هماهنگ است .
مطالب مرتبط