ساخت گنبد شیشه ای پروژه مسکونی یزد – تکنیک استیند گلس و تیفانی

مکان پروژه : استان یزد

ساخت گنبد در ایران در چند سال اخیر تبدیل به عنصری خاص در بناهای معاصر و مدرن ایران گشته که علاوه بر کاربرد نورگیری و درخشش رنگ، زیبایی بنا را چندین برابر می کند. این روش تزئینی به عنوان الگویی ملهم از بناهای اروپایی قرن ۱۹ و حتی ارسی های سنتی ایرانی منحصر به فرد شناخته شده و ریشه در اصول تکنیکی کهن دارد. این نوع از تزئینات در مجموعه ایراچی که اولین تولید کننده ی انحصاری گنبدهای شیشه ای استین گلاس می باشد تحولی نوین در این صنعت به روز ایجاد کرده است.

ساخت گنبد
یزد به عنوان شهری تاریخی و سنتی که با معماری خاص خود در دل کویر جای گرفته است با پیشرفتی که در معماری شهری داشته است، توانسته چنین المان مدرنی را در دل خود جای دهد.
ساخت گنبدگنبد شیشه ای استین گلاس یزد از نمونه پروژه های منحصر به فرد مجموعه ایراچی می باشد که با مهارت کامل متخصصان و طراحان، در بنایی مسکونی با جنبه ی تزیینی ودکوراتیو انجام شده است.
ساخت گنبد
این پروژه در بنایی مسکونی و با طرحی دالبری و اسپیرالی، در ترکیب دو رنگ آبی و سبز و نگین قرمز و زمینه سفید اجرا شده است.
ساخت گنبدبعد از طراحی و اجرای کار در کارگاه تخصصی شیشه، فریم نیم کره گنبد، با اصولی فنی و اندازههایی دقیق در ارتفاعی که از قبل تعیین شده قرار می گیرد و تک تک قطعات با مهارتی خاص در جای خود قرار گرفته و به منظور جلوگیری از تغییرات جوی باد و باران، آب بندی شده وتکمیل می شود.

ساخت گنبد

اجرای چنین پروژه های به روز و موفقی در صنعت برج سازی مدرن امروزی نیاز به تبحر و ایده پردازی بسیار حرفه ای دارد که خوشبختانه متخصصان شرکت ایراچی به جای خود از پس چنین مهارت فنی برآمده به عنوان اولین سازنده گنبد موفق به ساخت پروژه هایی موفق در جای جای این مرزو بوم گشته اند.
درخشش این نقش و رنگ در کنار طرحی زیبا ویژگی متمایزی به بنا داده و دریچه ای از نور و رنگ را رو به آسمان گشوده است .
ساخت گنبد
این پروژه در بنایی مسکونی و با طرحی دالبری و اسپیرالی، در ترکیب دو رنگ آبی و سبز و نگین قرمز و زمینه سفید اجرا شده است.
مطالب مرتبط