ساخت گنبد شیشه ای تیفانی (استین گلاس) – ارومیه

محل اجراء : ارومیه

ساخت گنبد شیشه ای استین گلس در ارومیه در تیرماه سال ۹۵ شروع شد . قطر گنبد در این پروژه ۴ متر می باشد .همانند پروژه های قبلی بعد از انتخاب طرح توسط کارفرما و بازدید از محل و برداشت ابعاد و اندازه های لازم کار طراحی شد و طرح اولیه انتود خورد .

ساخت گنبدپس از طراحی ساخت شیشه ها در کارگاه آغاز می شود . شیشه استین گلس تلفیقی است از قطعات کوچک شیشه بهمراه فلز که به دلیل همین خاصیت است که این نوع شیشه بسیار ایمن بوده و در دنیا در ساخت گنبدهای شیشه ای دکوراتیو استفاده می شود .

ساخت گنبدهر لته در کارگاه ساخته شده و پس از بسته بندی به محل نصب در ارومیه ارسال شد .

ساخت گنبددر محل اجرا که سقفی گنبد بر روی راه پله می باشد , فریم اصلی در محل نصب می گردد تا پس از آن قطعات شیشه بر روی فریم قرار گیرند . فریم ساخته شده از دقت بالایی برخوردار است تا بتواند به خوبی قطعات شیشه را بر روی خود نگهدارد .

ساخت گنبدپس از نصب فریم و اطمینان از استحکام آن می توانیم نصب لته های شیشه را آغاز نماییم . در این پروژه بدلیل وجود سقف در بالای گنبد استین گلس و عدم دسترسی از بیرون گنبد , تصمیم بر آن شد تا هر لته که در حدود ۲ متر طول دارد در سه بخش ساخته شود تا نصب از زیر گنبد امکان پذیر باشد .

ساخت گنبدنصب این شیشه ها نیاز به نیروی ماهر دارد . گروه ایراچی با دارا بودن کادر فنی و متخصص توانسته است نصب و اجرای این سازه ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد .

ساخت گنبدقطعات یک به یک بر روی سازه قرار میگیرند و پوشش گنبد را کامل می کنند . استفاده از شیشه های اپال در این پروژه باعث شده تا زیبایی گنبد چندین برابر شود . این شیشه ها بدلیل خاصیتی که دارند باعث می شود تا عبور نور محدود تر باشد و زیبایی طرح نمایان تر شود .

ساخت گنبدبازیهای نور طبیعی در پشت این سازه شیشه ای زیبا و با عظمت فضایی خاص را ایجاد کرده . این سازه شیشه ای استین گلس اولین گنبد تمام رنگی در ایران است که از شیشه های اپال و زمینه رنگ در ساخت آن استفاده شده است .

گروه ایراچی به عنوان تنها تولید کننده گنبدهای شیشه ای در ایران مفتخراز اجرای چنین سازه های دکوراتیو و منحصر به فردی است که می تواند به عنوان عنصری تزیینی تفاوتی چشم نواز در معماری داخلی و صنعت ساختمان  ایجاد نماید .

مطالب مرتبط