ساخت گنبد شیشه ای تیفانی – استین گلاس (پروژه مسکونی بیرجند)

شروع ساخت پنجمین گنبد شیشه ای با تکنیک استین گلاس در بیرجند در آذر ماه ۹۳ آغاز گشت . این پروژه در یک ساختمان مسکونی در بیرجند انجام می شود . سازه شیشه ای در سقف ووید این ویلای دوبلکس ساخته خواهد شد .

گنبد شیشه ایگنبد بر رو پشت بام نصب می گردد و در نمای بیرونی ساختمان نیز دیده خواهد شد . مقطع گنبد به شکل دایره و قطر ۴ متر و ۸۰ سانت می باشد .

گنبد شیشه ایطرح مورد نظر کارفرما جناب آقای عباس زاده, طرحی کلاسیک و پیچیده می باشد که اجرای آن نیاز به تخصص و دقت بالایی دارد .

گنبد شیشه ایطرح خطی کار بر اساس الگوی اولیه و با توجه به متراژ کار طراحی شده است و سپس رنگ گذاری قطعات انجام می شود تا بر اساس آن شیشه های مختلف برش بخورد .

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ایبا توجه به آنکه قطر دهانه گنبد حدود ۵ متر می باشد فریم با ۱۶ لته طراحی شده است . جنس فریم از ورق آهن می باشد که برشهای آن توسط دستگاه سی ان سی انجام شد تا بتواند علاوه بر استحکام ظرافت لازم را نیز داشته باشد .

گنبد شیشه ایگنبد شیشه ایشیشه های استفاده شده در این طرح اسید شور , سند بلاست , تراشدار ساده و همچنین نگینهای برنز و فیروزه ای خواهد بود . بدلیل ابعاد بزرگ کار تمام لته ها پس از ساخت و ایجاد خم در آنها با مفتولهای آهنی از پشت جوشکاری می شوند تا شیشه در طول زمان و در حرارتهای بالای هوا در منطقه کویری نیز به هیچ عنوان دچار تغییر شکل نگردد .

گنبد شیشه ایپس از ساخت قالبهای مورد نیاز برای شیشه استین گلس ساخت آن آغاز گشته و اولین قطعه از شانزده قطعه ساخته شد .

گنبد شیشه ایجهت ساخت شیشه های خم و لمینیت که به عنوان محافظ و آب بند گنبد استفاده می شوند , فریم به کارگاه شیشه خم منتقل شده تا ساخت شیشه های خم آغاز گردد .

گنبد شیشه ایپس از آماده شدن کلیه شیشه ها در کارگاههای ایراچی در تهران نوبت به ارسال شیشه ها به شهرستان بیرجند می رسد . برای ارسال شیشه ها از جعبه های چوبی محکم و مقاوم که برای همین منظور ساخته شده اند استفاده میکنیم تا کارها با سلامت به مقصد برسند .

گنبد شیشه ایپس از حمل شیشه ها و فریم به بیرجند نصب فریم بر روی سازه و نصب شیشه ها آغاز گردید .

گنبد شیشه اینصب ۱۷ لته شیشه استین گلس و ۱۷ لته شیشه خم کار بسیار دقیق و حساسی است که به خوبی توسط استادکاران ایراچی انجام شد .

گنبد شیشه ایآب بند کردن گنبد که نیاز به استفاده از انواع چسبهای سیلیکون دارد مرحله نهایی اجرای گنبد شیشه ای است .

گنبد شیشه ایپس از نصب زیبایی خیره کننده این سازه شیشه ای چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند .

گنبد شیشه ایگروه ایراچی به عنوان تنها تولید کننده گنبدهای شیشه ای دست ساز در ایران با افتخار ساخت این سازه با شکوه را به اتمام رسانده است.

گنبد شیشه ای

مطالب مرتبط