گنبد شیشه ای ; ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس

گنبد شیشه ای - ایراچی

گنبد شیشه ای در معماری دنیا از قرنها پیش مورد توجه و استفاده بوده است. با ساخت سازه های گنبدی شکل علاوه بر بحث استحکام و پایداری سازه باید گفت این امر به وسعت بخشیدن فضا نیز کمک می کند. گنبد شیشه ای دکوراتیو ابهت خاصی به فضا می دهد . امروزه در معماری توجه ویژه ای به گنبدهای شیشه ای میگردد و نمونه های بسیار از آن در جهان ساخته شده است.
ایمن بودن سازه دکوراتیو شیشه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شیشه های استین گلاس ( استین گلس ) بدلیل آنکه در ساخت آنها از مفتولهای فلزی استفاده می شود کاملا ایمن بوده و این توانایی را نیز دارند که به شکل محدب و یا مقعر و با هر فرمی ساخته شوند . استفاده از انواع شیشه های رنگی , بافت دار , تراش خرده و … دست طراحان را باز می گذارد تا ایده های خود را به خوبی اجرا نمایند .
گنبدهای شیشه ایدر دنیا معدود هنرمندانی هستند که توانایی ساخت و اجرای چنین شیشه هایی را داشته باشند. با افتخار و خوشبختانه گروه ایراچی  توانسته با آموزش هنرمندان صنایع دستی را برای همکاری با خود در بخشهای مختلف همراه سازد. ساخت نمونه ها و پروژه های متعددی از این دست باعث مباهات این گروه گردیده است .

 

گنبد شیشه ای استین گلس یک سازه دکوراتیو و سقف نورگیری بینظیر برای منازل خاص

از گنبد های شیشه ای بیشتر در محیط های تجاری و بیزینسی استقبال میگردد. این سازه کروی شفاف به دلیل تاثیر گذاری بینظیر خود بر بیینده با این اقبال روبرو گشته است. اما ساخت چنین سازه های دکوراتیوی برای منازل در ابعاد کوچکتر نیز میسر است. گنبد شیشه ای استین گلس محدودیتی در ابعاد برای ساخت ندارد.  ایراچی پروژه های متعددی در این خصوص به اجرا درآورده است. که در پایین صفحه چند نمونه از این پروژه های اجرا شده را میبینید.

گنبدهای شیشه ای

گنبد شیشه ای

معرفی چند نمونه از گنبد استین گلس ( استین گلاس ) اجرا شده

سقف نورگیر کرویی شکل و تزئینی پروژه خوارزم شهرک غرب قطر این گنبد ۳ متر و ارتفاع آن ۱ متر میباشد. در این گنبد به درخواست کارفرما از شیشه های رنگی استفاده نشده است. شیشه های برنز، اسیدشور و سند بلاست به همراه یک طرح کلاسیک زینت بخش این سقف نورگیر شده است.

گنبد شیشه‌ای پروژه خوارزم شهرک غرب

گنبد شیشه ای ماهشر که با شیشه های آبی، قرمز و زرد طراحی و اجرا گردیده است. این سازه های دکوراتیو پس از ساخت فریم ابتدا در کارگاه منتاژ میگردد. همانطور که میدانید شیشه های استین گلس با دست هنرمند ساخته میشود و هیچ دستگاه و ماشیشنی در کار نیست. قطر گنبد شیشه ای ماهشهر ۳متر و ارتفاع آن ۱٫۵ متر میباشد.

گنبد شیشه ای ماهشهر

برای دیدن پروژه های بیشتر میتوانید به صفحه اول سایت مراجعه فرمایید.

 

 

مطالب مرتبط