ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس رنگی ( پروژه منظریه )

امروزه با توجه به رویکردهای جدید در تزیینات منزل و دکوراسیون داخلی , استفاده از متریالهای خاص و متفاوت می تواند کمک شایانی به افراد کند تا در منزل و فضای زندگی خود تفاوتهای زیبایی را ایجاد کنند . یکی از این متریالها شیشه است که تنوع فراوان آن به ما کمک می کند تا راحت تر به خواسته خود برسیم . بازیهای نور و رنگی که این شیشه ها برای ما ایجاد می کنند قابل توصیف نیست .
یکی از پروژه هایی که ساخت آن نیز برای ما بسیار جذاب بود , ساخت گنبد شیشه ای در فضای داخلی منزلی واقع در خیابان منظریه بود. این منزل پس از بازسازی نیاز به اجرای سقف کاذب به همراه نور در فضای ورودی آپارتمان داشت .و با توجه به فضای مناسب آن تصمیم بر آن شد تا با اجرای سازه شیشه ای در این قسمت علاوه بر خاص تر شدن فضای کلی آپارتمان , بلندی سقف حفظ شود و همچنین نور مناسب و البته غیر مستقیم نیز در فضا ایجاد شود .
پس از صحبتهای اولیه با کارفرما در مورد طرحها و رنگهای مورد علاقه شان , طراحی اولیه کار انجام شد .

ساخت گنبدساخت گنبددر مرحله بعد فریم در کارگاه بر اساس ابعاد , اندازه و طراحی انجام شده ساخته شد و سپس در محل نصب گردید .

ساخت گنبدساخت گنبدمرحله بعد آغاز ساخت ۶ لته شیشه استین گلاس بود که درون فریم قرار می گیرند . این شیشه ها  با استفاده از قطعات شیشه های رنگی , اسید واش و ساده ساخته شدند .
در عکس زیر مرحله برش شیشه دیده می شود .

ساخت گنبدسپس مونتاژ کار توسط لدکیم آغاز می شود .

ساخت گنبد

ساخت گنبدپس از شستشو و رنگ قطعات آماده نصب می باشند .

ساخت گنبداز آنجاییکه در این پروژه در نظر داشتیم پشت کار دیده نشود کلیه قطعات پس از تکمیل سند بلاست شدند.

ساخت گنبدنصب قطعات شیشه بر روی فریم آخرین مرحله از انجام کار می باشد .

ساخت گنبد

مطالب مرتبط