ساخت پارتیشن با شیشه های تزئینی استیند گلس

همان طور که می دانید پارتیشن های شیشه ای، برای جداسازی فضا در یک محیط مورد استفاده قرار می گیرند و در کنار زیبایی که به فضای مورد نظر می بخشند، از نظر عملکردی نیز، نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. برای مثال، شاید شما هم دیده باشید که  در منازل مسکونی بسیاری، برای جداسازی بخش های مختلف سالن پذیرایی از پارتیشن استفاده کرده اند و این پارتیشن ها معمولا از متریال های متنوعی ساخته می شوند. یکی از زیباترین انواع پارتیشن ها، پارتیشن های ساخته شده از شیشه های تزئینی استیند گلس است. استفاده از شیشه های تزئینی استیند گلس در پارتیشن های شیشه ای، نه تنها موجب افزایش کیفیت بصری محیط مورد نظر می شوند، بلکه در نورپردازی آن محیط نیز نفش بسزایی را ایفا می نمایند.
پارتیشن های شیشه ای

مزایای استفاده از پارتیشن های شیشه ای استیند گلس

یکی از بزرگ ترین مزیت های پارتیشن های شیشه ای استیند گلس، ترنسپرنت بودن آن ها یا خاصیت عبور نور از آن ها است که این مساله در نورپزدازی محیط مورد نظر اهمیت بسیاری دارد و همچنین موجب بزرگ تر به نظر رسیدن محیط می شود. پارتیشن هایی که از شیشه های تزئینی استیند گلس ساخته می شوند، جلوه ی بصری بسیار زیبایی را در فضای مورد نظر ایجاد می کنند و از آن جایی که دید انسان را به طرف مقابل، به طور کامل قطع نمی کنند، باعث یکپارچه به نظر رسیدن محیط و در نتیجه بزرگ تر دیده شدن آن می شوند.
برای مثال اگردر خانه ای، برای جدا کردن قسمت غذاخوری از سالن پذیرایی، از دیوارهای سنگی و بتونی استفاده کنیم، نه تنها هر دو فضای ایجاد شده، تاریک تر و کم نور تر می شوند، بلکه فضای مورد نظر بسیار کوچک تر شده و کیفیت خود را از دست می دهد. در حالی که استفاده از پارتیشن های ساخته شده از شیشه های تزئینی استیند گلس، وسعت و یکپارچگی محیط مورد نظر را تا حد زیادی حفظ کرده و موجب زیباتر شدن نورپزدای آن فضاها می شود.
پارتیشن های شیشه ای

کاربرد پارتیشن های شیشه ای استیندگلس در اماکن مختلف

استفاده از پارتیشن های شیشه ای ساخته شده از شیشه های تزئینی استیند گلس، تنها در منازل مسکونی مرسوم نیست و در ادارات بسیار و در مجتمع های فرهنگی هنری متعددی برای جداسازی بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ادارات زیادی برای جدا کردن اتاق های مختلف کارمندان خود و یا بخش های مختلف اداری از پارتیشن های شیشه ای استیند گلس استفاده می کنند. از دیگر اماکنی که از پارتیشن های شیشه ای استیند گلس بهره مند می شوند، اماکن فرهنگی هنری و نمایشگاه ها است، چرا که نقش و نگار ایجاد شده با تکنیک استیند گلس، با ماهیت و هویت این اماکن بسیار سازگار بوده و بر جنبه های زیبایی و هنری چنین فضاهایی می افزاید.

برای دیدن نمونه های بیشتر، می توانید به بخش مربوط به شیشه های استیند گلس  مراجعه کرده و با نمونه کارهای بیشتری آشنا شوید.

مطالب مرتبط