ساخت مجسمه های شیشه ای از زباله ها

آمبر کاون می گوید “تا همین اواخر، جامعه علمی نمی توانستند بر سر اینکه آیا شیشه جامد است یا مایع به توافق برسند، که کمی احمقانه به نظر می رسد”. “صحبت بر سر ویژگی های جادویی است که شیشه را برای صنعتگران به چیزی افسون گر تبدیل کرده است.
در این مقاله قصد داریم یکی از بزرگان صنعت شیشه های تزئینی را به شما معرفی کنیم که مرز های استفاده از شیشه را فراتر برده و معنای دیگری به آن بخشیده.

مجسمهآمبر کاون (Amber Cowan)

متولد ۱۹۸۱، ساکن فیلادلفیا
کاون با استفاده از قطعات قدیمی و هرگز استفاده نشده کارگاه های شیشه گری مجسمه هایی می سازد که به مانند مرجانی از دل میز یا دیوار بیرون آمده است. آثار او یا کاملا رنگی یکسان دارند و یا سطحی لطیف دارند که سختی جزئیات خشن آن را از بین می برد. بازیافت این مواد به کاون این اجازه را می دهد تا هم با تاریخچه صنعت شیشه های پرس شده و هم با تاریخچه شخصی مخاطبانش درگیر باشد.
کاون توضیح می دهد که ” بیشتر افراد رنگ ها یا آثار مرا تحسین می کنند زیرا خانواده یا اجدادشان این شیشه فیوز گلس را جمع آوری کرده اند.”افرادی از سراسر کشور منسوجات شیشه ای قدیمی و شکسته ای را برای من می فرستند که من در مجسمه های خود از آنها استفاده می کنم تا داستان اشیائی را بیان کنم که اغلب در زباله دانی طراحی آمریکایی رها شده اند.”
افراد جامعه و همکاران او نیز در این کار به او کمک می کنند. مثل بیشتر شیشه گران، او در انزوا کار نمی کند. او می گوید ” چون معمولا شیشه برای تولید محصولاتی از آن به همکاری چندین فرد نیاز دارد، جامعه بسیار نزدیک و دائم الهام بخشی می کنند.”در واقع خانواده ی ناکارآمدری بزرگ است.” نمایشگاه مستقل کاون به نام “Re/Collection” هم اکنون در موزه صنایع دستی فولر در براکتون ماساچوست در معرض دید عموم است.
مطالب مرتبط